EYLÜL 2012

Başlatan haysat, 02 Eylül, 2012, 15:05:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

Zagor Klasik Maceralar Dizisi Cilt: 74                                 Martin Mystere Klasik Maceralar Cilt: 30

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

haysat

Zagor Sayı: 126 Mohawk Kanı                                               Mister No Sayı: 124 Kan İzleri

alan ford

Hangi ay yayımlandığını bulamadığım bir çizgi roman. Desen Yayınlarından Bay Porsuk ile Bayan Tilki. 2. Kitap : Taşınma Telaşı. Şimdilik bu aya ekliyorum.

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pearl jam

Alıntı yapılan: alan ford - 18 Eylül, 2012, 22:21:43
  Gözlem yayıncılıktan ikinci çizgi roman albümü. Michel Kichka'dan "İkinci Kuşak : Babama Söylemediklerim."

Meraklısı için Levent Cantek 'in yazısı : http://derinhakikatler.blogspot.com/2012/09/babama-soylemediklerim.html

Bunun gibi farklı bağımsız çizgi romanları seviyorum. haber için teşekkürler. gözlem yayıncılığın ilk çizgi romanı neydi onu merak ettim yalnız :)

omega red

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 19 Eylül, 2012, 00:52:21
Bunun gibi farklı bağımsız çizgi romanları seviyorum. haber için teşekkürler. gözlem yayıncılığın ilk çizgi romanı neydi onu merak ettim yalnız :)

maus

pearl jam

Alıntı yapılan: omega red - 19 Eylül, 2012, 01:02:06
maus

teşekkürler.

maus un ikinci baskısını yapsalar keşke 

omega red

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 19 Eylül, 2012, 01:13:35
teşekkürler.

maus un ikinci baskısını yapsalar keşke

belki "ikinci el piyasasını" düşürmek istemiyorlardır birileri gibi...

tommikser

Ben 25 liraya sıfırını almıştım.Haaaa hala okudun mu diye sorarsan  yok derim.Çizimler pek sarmamıştı.Ama onu da okuyacağım tabii ki  ;D

kalidor

Elimdeki birikmiş kitap, çizgiroman, dergi vs. okumak için hiçbir şey almadığım takdirde yaklaşık 10 yıllık bir süreye ihtiyacım var :) Ortalama bir Türk erkeği kadar yaşasam bile kendi kütüphanemde okuyamadan gideceğim çok şey olacak.
Crom! Ölüleri Say...

alan ford

Alıntı yapılan: omega red - 19 Eylül, 2012, 09:03:37
belki "ikinci el piyasasını" düşürmek istemiyorlardır birileri gibi...

;D ;D ;D

Sanırım satış hızından memnun değiller. Bu yüzden ikinci baskıyı gereksiz görüyorlar. Üstelik ikinci el piyasasına da zor düşüyor bu kitap. Birde çizgi roman takipçileri bu tip çizgi romanlardan biraz geç haberdar oluyor sanki. Özellikle taşradaysanız iş işten geçmiş olabiliyor. :(
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

omega red

Alıntı yapılan: alan ford - 19 Eylül, 2012, 21:25:36
   ;D ;D ;D

Sanırım satış hızından memnun değiller. Bu yüzden ikinci baskıyı gereksiz görüyorlar. Üstelik ikinci el piyasasına da zor düşüyor bu kitap. Birde çizgi roman takipçileri bu tip çizgi romanlardan biraz geç haberdar oluyor sanki. Özellikle taşradaysanız iş işten geçmiş olabiliyor. :(

gözlem yayıncılık musevi cemaatinin yayınevi olduğu için satış amaçlı yayınlamıyorlar bu kitapları. daha çok bir "görev" olarak gördüklerini düşünüyorum.

mutarad

Herşeyi devletten (pardon Haysat'tan) beklememek lazım.
İnternette gezinirken yeni bir yayın gözüme çarptı..
Yıldırım Kemal'in (Orham Dündar -Erhan Dündar) bir macerası Atatürk Araştırma Merkezi tarafından basılmış. 1986'da tay yayınlarından çıkan "İzmir Kan Ağlıyor" isimli macerası ciltli renkli ve büyükboy olarak 7.5TL'den (Aslında 15TL ama %50 site indirimi var) satışa sunulmuş. Kim bilir, belki diğer maceraları da yayınlanır ve yıllardır tamamlanmayı bekleyen bir seri de tamamlanır. İlgilenenler ve meraklananlar için sayfayı eklemeye çalıştım ama başardım mı bilemiyorum valla...::)
Başaramadım.Mesaj geldi. sayfanın adresi aşağıda.. Benim gibi beceriksiz olmayan bir arkadaş, kitabın resmini ve özelliklerini buradan yükleyebilir..

http://e-magaza.atam.gov.tr/switch.php?file=ProductInfo&cat_id=1&product_id=444
İnsan için, diğer insanlar yollarına serilmiş irili ufaklı taşlardır. Çoğunun farkına ancak çarptığımızda varırız. Taşları biriktiren koca bir bina diker ölene kadar... Taşları atan ise ölür kalır, taşları bitirene kadar...

haysat

Lal Kitap / Çizgi Roman Dizisi
Büyülü Rüzgar Sayı: 120 - Zorbaların Diyarı

Lal Kitap / Çizgi Roman Dizisi
Martin Mystere Sayı: 126 Homunculus

haysat

Rodeo Yayınları / Çizgi Roman Dizisi
Ken Parker Altın Seri Sayı:46 / Adah

Kitap, daha önce hiç Türkçe yayınlanmamış Ken Parker maceralarından biri olmanın yanısıra, Ken Parker dışındaki bir karakterin ön plana çıkmasıyla da dikkat çekici.

Amerikan İç Savaşı dahil olmak üzere yeni kıtadaki kölecilik tarihinin önemli olaylarına ve Güney eyaletlerinin kültürüne ince ayrıntılarla ve göndermelerle değinilen macera, köle olarak doğmuş Adah'ın 1908'de New York'ta kaleme aldığı hatıratı üzerinden yürüyor.

Giancarlo Berardi'nin senaryosunu çizgiye döken Ivo Milazzo, bu kitapta iki farklı üslubu dönüşümlü olarak kullanıyor: Adah'ın anlattıkları karşımıza lavi tekniği sayesinde zengin gri tonlarıyla çıkarken, diyalog da içeren kadrajlar net siyah-beyaz anlayışıyla görselleşmiş.
Adah'ı okurken, insanlık onuru adına sorgulanan çok sayıda kavramla karşılaşacaksınız: Yalnızca köleciliğe karşı emeğin ve hürriyetin yanında verilen mücadeleler değil; fuhuş sektörünün gerçekleri, toplumsal ikiyüzlülüğün ironisi, ırklar arası eşitlik hedefinin aslında hangi sebeplerle ta 20. yüzyıl sonlarına kadar ertelendiği gibi konular da bu Ken Parker kitabının sayfalarında yer buluyor.

Trajedi ve aksiyonun yanısıra, en beklenmedik anlarda kendini gösteren bir mizah anlayışı, Adah'ı Berardi-Milazzo ikilisinin başyapıtları arasına sokuyor.
Kitapta bu istisnai güzellikteki maceranın yanısıra, Amerikan İç Savaşı'nın edebiyat ve sinemadaki diğer yansımalarına dair kapsamlı bir dosya da yer alıyor.

Otuz yıl önce yazılıp çizilmiş olan Adah, geçmişte ülkemizde farklı bir isim altında yapılmış Ken Parker edisyonlarına dahil edilmemişti. Bunun sebebi, tarihin ve insan ruhunun derinliklerine fazlaca inen böylesi bir anlatının, o dönemdeki çizgi roman okur kitlesi için 'fazla kaçacağı' düşüncesi olabilir.

haysat

Oğlak Yayıncılık / Maceraperest Çizgiler
Tex Altın Klasik :30
El Paso / Güçlünün Kanunu / Silahlar Susmuyor / Pecos Kıyılarında