Spider Girl

Başlatan Gandalf, 03 Eylül, 2012, 16:11:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gandalf

Arkadaşlar , aranızda bu aşağıda görünen Spider Girl serisinin ingilizcesini okuyan veya Spider Girl hakkında bilgisi olan varmı acaba ..

s.b

Bu, Örümcek Adam'ın bilmem kaçıncı paralel dünyadan bilmem kaçıncı zürriyetinden kızına benziyor.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

ümitkr

Gandalf merhaba,

Spidergirl yaklaşık 100 sayının yarıdan fazlasını aldığım, bir süre okuduktan sonra takip etmediğim bir diziydi. Zaten 100 sayı çıkmış ve Wikipedia'daki nota göre Marvel'ın bir kadın kahraman için çıkardığı tek en uzun soluklu çizgi romanıymış :) Şaka bir yana kadın kahramanın başta olduğu diziler noktasında DC'nin eline su bile dökemez Marvel o ayrı bir konu.

May Parker adlı kızımız Peter Parker'la MJ'in kızıdır. Bir kavgada bacağından sakatlanan Peter Parker krimologluğa başladıktan yıllar sonra liseli kızımız spider güçlerinin farkına varır ve kendine bir kostüm hazırlayarak kavga dövüşe çıkar. Bu arada bütün bildiğimiz kahramanlar ve kötüler orta yaş ve üzerindedir, benzer kostümlü çocukları, akrabaları veya bazı tipler evreni doldurmuştur.

A-Next bunlardan biriydi mesela. Hemen hemen tüm sayılarını almıştım. Hoş bir alternatif evren çalışmasıydı diyebilirim. Ana evren değildi bildiğim kadarıyla.

Spidergirl'ün en yakın arkadaşı Bilka Örümceklerini okuduysan bilirsin Norman Osborne'un küçük oğlu Normie'dir. Altın Cin kılığında ona yardım eder. Babası gibi dedesinin psikolojik hastalığını da almış gibidir ama yine de iyidir v.s. Bu arada Falcon'un kostümüne benzer kostüm giymiş iki kızkardeş, Buzz (Sinek Adam gibi biri), Raptor (Akbaba'nın kızı, bir iyi bir kötü), Dark-Devil (Daredevil'in iblissi genç versiyonu) yardımcı dostları vardır.

Kendi adıma ben çok sıkıldımdı diziden. Belki başı sonu dağınık parça parça aldığımdandır bilemiyorum. Ancak yine de farklı kostüm tasarımları ve bilindik tiplerin olası gelecekteki hallerini görmeyi sevdiğimden çekici bir yanı da olmuştur benim için hep. Önererek hayal kırıklığı yaşamanı istemem ama okumazsan da eksiklik hissedebilirsin ne desem bilmem :)

Gandalf

Ümit bey vermiş olduğunuz bilgiler için  size çok teşekkür ediyorum.
Her nekadar bu seriden sıkılmış olduğunuzu söylemiş olsanız bile , anlattıklarınızla alakalı olarak bu serinin insanda bir merak oluşturduğunu da itiraf etmeliyim. Ayrıca Örümcek adamın değil de kızıyla alakalı bir seri olmasıda ayrı bir durum . Bildiğiniz gibi Örümcek adamla ilgili  Marvelde bir ton evren oluşturulmuş  olması ve hangi evrendeki gerçekliği algılamak istenirse , isteyenin o seriyi takip etmesi sağlanmışdır. Bence bu anlam kargaşası yaratmaktan daha ileriye gidememişdir. Benim gibi bir çok kişinin de örümcek adam okumaktan sıkılmasına yol açmışdır diyebilirim. Ama bu Örümcek adamın kızı fikri biraz saçma gibi gelsede acaba nasıl olur  demekten de kendimi alamıyorum doğrusu..;D

connyapku

kitaplari gordugumde  sadece ayak ustu goz gezdirmistim tom de falco ve ron frenz ismini gorunce dikatimi cekmisti peter in saclari hafif beyazlamis biraz orta yasli cizmisler hobgoblin ile birkac macerasi var ron frenz in cizimleri 1980 lerdeki amazing spiderman nin cizimlerine benzese idi takip ederdim ama alakasi yok benimde cok dikatimi cekmedi

ümitkr

connyapku,

Yine de ben etkilemiş olmayayım ama aklınızda olsun, düşündüm de öyküsü yine de kendi içinde tutarlı ve keyifli bu dizinin. Hani elinize geçerse bir bakın. Kızın kahramanlık hikayesini gizlemesi, babanın keşfetmesi v.s. eğlenceli kısımlar da var Örümcek'in lise yıllarını andıran.

connyapku

sagol sevgili umit bir sayisini alip deniyicem.bu arada ron frenz neden bu kadar degistirdi cizimlerini bilmiyorum benim en sevdigim cizer idi eski cizimleri daha guzel idi cizimlere 5 yasimdan beri dikkat ediyorum yani cizimler iyi degilse goz yorgunlugu yapiyor bende yeni comics lerede belki o yuzden alisamadim ilk aldigim cizgi roman the amazing spiderman 230 sayisiydi juggernaut ile olan sayisi ilk ciktiginda almistim 5-6 yaslarinda idim tabii cizer romita jr idi beni buyulemisti ozamandan beri cizimler dikatimi cekiyor.yeni yeni zagora basliyorum :) yani bunca sene buscema ve romita, frenz den sonra westernler dikkatimi cekmemisti cok sey kacirmisim.