Batman ve Mr. Terrific'in Ölümlerini Buldum Mutluyum :)

Başlatan ümitkr, 04 Eylül, 2012, 18:51:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ümitkr

DC Comics'in Earth 2 Batman'inin ölümünün özetini okurdum ama hiç kendisini okuyamamıştım. Sonunda Adventure Comics'in 462. sayısı (1979) elime geçti, okudum.

Mr. Terrific , Terry Sloane'ın ölümünü de bir JSA sayısında öğrenmiş çok şaşırmıştım. Dolaylı yoldan da olsa onu öldüren Earth 2'nin Flash'ı Jay Garrick idi. Bu hikaye elimde varmış gözümden kaçmış. Marmara Çizgi'den almanca JLA aldığımda fark ettim ve hikayeyi okuma şansına kavuştum. (JLA 171)

Eee ne oldu yani? diye sorarsanız :) Bir şey yok, sevincimi paylaşmak istedim   :-* İki kahramanın ölümünü okudum mutluyum.

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

ümitkr

Alıntı yapılan: pizagor - 04 Eylül, 2012, 21:52:00
Asıl soru, ölü kaldılar mı :)

Şimdi bir haber konusunda bilgi ararken öğrendim: Hayır ikisi de galiba New 52'nin Earth 2 dizisinde yeniden hayata dönüyor; ki bence bu yine de büyük bir rekordur :)

Yalnız eğer o elinde silah tutan tip Terry Sloane ise DC Comics benden son derece ağır bir küfür yiyecek onu söyleyeyim. Mr. Terrific kolunda "fair play" yazan muhteşem bir insan-kahramandır. Onu buna dönüştürdülerse çok üzülürüm... :'(

rumar80

Mr Terrific JSA'e takılan, bir ara Checkmate grubuna da üye olan, makinalara ile "konuşabilen" zenci bir karakterdi benim okuduğumda.
   Yeni 52 içerisinde kendi serisi bile vardı. Vardı diyorum çünkü sona erdirildi. İlk cildini şu sıralar bizim kitapçılarda da bulabilirsiniz. Power Girl ile romantik bir ilişkisi de vardı.
   Son olarak Earth 2 serisinde bizim dünyamızdan öteki dünyaya geçmiş olarak gösterildi. Aynı kişi mi tam bilemiyorum. Çünkü benim için nispeten yeni bir karakter.

ümitkr

Alıntı yapılan: rumar80 - 05 Eylül, 2012, 07:57:32
   Mr Terrific JSA'e takılan, bir ara Checkmate grubuna da üye olan, makinalara ile "konuşabilen" zenci bir karakterdi benim okuduğumda.
   Yeni 52 içerisinde kendi serisi bile vardı. Vardı diyorum çünkü sona erdirildi. İlk cildini şu sıralar bizim kitapçılarda da bulabilirsiniz. Power Girl ile romantik bir ilişkisi de vardı.
   Son olarak Earth 2 serisinde bizim dünyamızdan öteki dünyaya geçmiş olarak gösterildi. Aynı kişi mi tam bilemiyorum. Çünkü benim için nispeten yeni bir karakter.

Umar senin bahsettiğin Michael Holt, JSA'ya kabul edildiğinde Terry'nin izinden gidiyordu. Teknolojik bir deha ve stratejist. Eşini bir araba kazasında kaybedince intihara kalkışıyordu ve The Spevtre ile karşılaşarak konuşuyordu v.s. sonra kahraman olmaya karar vermişti. JSA lideri bile olmuştu... Sonunu nereye bağladıklarını bilmiyordum :( Bozuldum şimdi az daha...