Çizgi Düşler'den taze haberler

Başlatan HacıGeraltEmmi, 14 Eylül, 2012, 23:52:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Öncelikle cevaplar için teşekkürler.
Tex ve Zagor konusunda size kolay gelsin. Uzun zamandır almadığım için sadece hayırlı işler diyebileceğim.
Ama Nathan ve Dampyr için gerçekten üzülüyorum. Kabul oldukça az satıyorlar ama bizde de yılda 3 cilt 9 sayı demek ki bu da hiçbir zaman İtalya'yı yakalayamayacağız demek. Yani Nathan'ın sonunu göremeyeceğim.  :'(
  Anlaşılan Dampyr için durum daha da kötü. Bir zamanlar bu forumun üyelerinin de katıldığı Dampyr istiyoruz oylamamlarına rağmen durum buysa yayıncıyı da zora sokmak olmaz.
  Neyse hepimiz için daha iyi bir yıl olması dileklerimle...
  Comics konusuna da en kısa zamanda açıklık bekliyoruz.

Nemo

Dragonero'ya cok uzuldum :(
Brendon'in bir an once bitmesi dilegiyle ve Nathan'in hizlanmasi umuduyla.
Özel Alfa Ajanı

seastar1000

Satmayan yayınların yada satamayan yayınların basılmaması tamamen ticari olup bence gayet normaldir Satmıyorsa yayımcıda tabııkı basmayacak Benım fumetti lerın az yada kendını çevıremıyecek kadar az satmasında fıyatlarının göreceli olarak fazla olduğu gibi bir teorim var yani renkli olan buyuk boy olan comics lere göre yada siyah beyaz küçük boy mangalara göre hatta kendisinin İtalya daki asıl yayının euro fıyatına göre TC de fumettiler bana pahalı geliyor Bu benim fikrim olup beni ciddiye alıp yok şu söyle yok bu böyle diye karşı fikirde olanlar olacak yinede ben derim ki fumettiler ucuz olsa daha çok satar örnekmi Hürriyet şn Teksas Tommiks kampanyası buyrun bedava diye bi sürü kişi topluyor
Yapın şu satmıyor denilen fumettileri yarı fiyat bakın nasıl satıyor eee o fiyata zarar ederiz ben o işten anlamam ben ticaretten anlamam fikir beyan ederim akıl veririm

darkwood

Dregonero nun devam etmesini isterdim.  Fumettinin son kaleleri Zagor ve Tex'in aynı hızda devam edecek olması çok iyi.
Diğer çok sevdiğim serilerden limitli edisyon devam eden Nathan ve Brendon'un yeni yılda tekrar normal satış düzeyine yükselmesini ve yayın çeşidinin artmasını umut ediyorum.
Darkwood Sakinleri..

hennessy

Tex teni seri ve NN Brendon dışında  nerede ise fumetti almıyorum. İnjustice gibi bir seri durur iken bu serilerin gecikmesi normal. Yayın evi İnjustice belki yayın hayatı boyunca görmediği baskı adetini yakaladı. Tabi Tex gecikince bende üzülüyorum ama yapacak bişi yok.  Açıklama için teşekkürler Köstebek abi. Sinirli patrona söyle NN devam etsin....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

caretta

Önce tüm Altın Madalyon ve Çizgi Roman Yayınevleri'nin yeni yılını kutlarım.

Sayın çizgidüşler'in 56.sayfadaki yanıtlarını okudum.
Zagor konusunda bir sıkıntımız yok. Çizgi Düşler Maksi ve Özel Zagor Serileri'nde neredeyse İtalya'yı yakaladı.

Teks konusuna gelince: Özel Albüm konusu tamam. En son 31.sayı olan(Çizgi Düşler'de 7.sayı) yayınlandı.
Bu seride de İtalya'yı yakaladık. Renkli Teks sadece 4 sayı çıktı. Çizgidüşler nickli dostumuzun belirttiğine göre 5.sayı hemen yılbaşı sonu satışa çıkacak ve bu seriye 2018'de devam edilecek. Bu seri İtalya'da yılda iki adede çıktı.
Yakında 12.sayısı yayınlanacak. Bu seride bir hızlanma olur umarım.

Bir de "Tex Romanzi a Fumetti" serisi var. Hani ilk sayısını Serpieri'nin çizdiği seri. Bu seri yayın programınızda yok sanırım. 6 sayı çıktı. Teks Klasik Seri'de 2017 yılında 30-35 sayılar olmak üzere 6 cilt yayınlandı. Çok düzensiz bir periyotta yayınlandı. Ocak/Mart/Nisan/Temmuz/Ağustos/Aralık. Yanılmıyorsam bu seri ayda bir cilt yayınlanacak şekilde planlanmıştı. Ama Klasik Teks çok satmıyor dediğinize göre 6 cilt geri kalınmasını anlıyorum.

"Klasik Teks Serisi 400.sayıyı görecek"diyorsunuz. 400'e kadar 162 sayı var. Çizgi Düşler formatında 81 cilt.
2017 programına göre yayınlanırsa 13 yıl 3 ay sonra 400.sayıyı göreceğiz. Ben 63 yaşındayım inşallah bunu görmek nasip olur!

Gelelim Aylık Teks Serisi'ne: Bu seride çok güzel bir ivme kazanmış ve neredeyse İtalya'ya yetişmiştik. 2017'de 4 sayı çıktı. 30-33 sayılar. Bu serinin 2018 yayın periyodu nasıl olacak? 2018'de en az 6 cilt yayınlanır umarım.

Diyeceğim o ki yayınlayacağınız kitapları mümkün olduğunca bizlerle paylaşın. Facebook sayfanızda daha doyurucu bilgiler olmasına gayret edin. 2018 yılında bol yayınlı,bol kazançlı olmanızı dilerim.

Selamlar, saygılar.

orhan şafak

Bu abimiz çok doğru şeyler yazmış.
Klasik ayda 2 sayı çıkarılması mümkün değil mi, bir kere denense satmaz mı acaba?
Bence satar, koleksiyoncunun teks'e açlığı bitmez. Varsın çoluk çocuk almasın, biz yetmez miyiz.
Bizim aldıklarımız onların zaten.

caretta

Önceki yazımda sormayı unuttum. Herhalde Tolga da 2018'de yayınlanmayacak.

Sadece birer sayı çıkan Adam Wild ve Lukas da yayınlanmayacaklar arasında mılar?

hbegec

Öncelikle çizgi düşler'e ve herkese iyi seneler :)
Bende buradan çizgi düşler yetkililerine dikkatimi çeken bir konuyu sormak istiyorum.Yılbaşı için yaptıkları paylaşımda Superman vardı.Ve ben acayip heyecanlandım acaba bu sene ki planları arasında solo olarak Superman ile ilgili girişimleri mi var? Keşke olsa.. :)
Cevap verirseniz çok sevinirim.

çizgidüşler

Herkese mutlu yıllar,

Sayın hbegec,
- Kısaca söylemek gerekirse herhangi bir Superman cildine verilmiş bir teklifimiz yok. Solo olarak Superman basmak gibi bir niyetimiz olsa bile imkanımız olamaz ne yazık ki. Çünkü DC genelde yayınevlerine karakteri veriyor ve Superman YKB tarafından basılıyor.  Injustice'de mevcut olduğu için kullanıldı bu karakter.

Sayın caretta;
Öncelikle tekrar hoşgeldiniz aramıza, uzun zamandır forumda görmüyordum sizin paylaşımlarınızı. Umarım iyisinizdir.
Sorularınıza gelirsek;
- Adam Wild ve Lucas'ın 2. ciltleri matbaaya gitmeye hazır, şu an basılan Zagor Renkli ve Tex Renkli'den sonra matbaaya yollanacaklar. Büyük ihtimalle Ocak sonu-Şubat başı gibi piyasada olurlar.
- Tolga 2018'de devam edecek.
- Tex serilerinin periyodu konusunda şikayetlerinizde tamamen haklısınız. Klasik seriyi ayda bir çıkarmak hedefimiz, ama önceki cevaplarımda da belirttiğim gibi periyotla ilgili sürekli problem yaşıyoruz. Bunları 2018'de çözmek hedefimiz. Hedefimiz 2018'i 12 adet Tex KM , 6 adet Tex Aylık ve Tex'in diğer serilerinden minimum 6 kitap (yani toplamda en az 24 cilt) basmış olarak bitirmek.
- "Tex Romanzi a Fumetti" serisinin Serpieri çizimli ilk cildinin telifi bizde ve bu yıl basılacak. Ama doğrusu bu kitabı serinin ilk kitabı olarak değil one shot alternatif Tex hikayesi olarak almıştık, devamının geleceğini öngöremedik. Bu sebeple serinin periyodunu/devamını ilk kitabın satış grafiği gösterecek.
- Sosyal medya ve web sitesi kullanımı konusunda da çalışıyoruz. Umarım bu yıl içinde bunların kullanımını önerdiğiniz gibi etkinleştireceğiz.

Sayın orhan şafak;
- Klasik seriyi ayda 2'ye bir kez çıkarmaya çalıştık ve tüm periyodumuz alt-üst oldu. Çevirmen ve grafikerler periyot yüzünden büyük zorluk yaşadılar.
Özellikle çeviri konusunda; okuyucularımızın alıştığı 2 çevirmenin dışına çıkmak istemiyoruz olabildiğince ve zaten halihazırda ayda minimum 224 sayfa çeviri yapıyorlar. Bunu %50 arttırmak onları fazla zorlayabilir.
Ayrıca bunu yapmak istesek bile; elimizde yeterli çeviri stoğu olmadan baskıyı arttırırsak 2 ay sonra gene gecikme yaşayabiliriz. Yani buna şu an karar versek bile en az 5-6 ay hazırlık sonrası başlayabiliriz.

hbegec

çok teşekkür ederim cevap için,keşke siz basabilseniz Superman'i  ama şu an için mümkün değil biliyorum :(

-brendon-

Sizden injustice,zagor ve Brendon alıyorum ilk 2si tam gaz devam ediyor brendon ile ilgili 2018 planınız nedir acaba?

caretta

Ben de sayın çizgidüşlere cevap verdiği için teşekkür ederim.Siz Teks yayınladıkça benim
paylaşımlarım da devam eder.Teks konu olunca gerisi teferruattır!

EyupAlyuz

tolga 2018 de devam edicek dendi sevindim.

çizgidüşler

Herkese iyi dilekleri için teşekkürler...

Alıntı yapılan: -brendon- - 02 Ocak, 2018, 19:29:06
Sizden injustice,zagor ve Brendon alıyorum ilk 2si tam gaz devam ediyor brendon ile ilgili 2018 planınız nedir acaba?

2018 içinde 2 cilt Brendon basmayı planlıyoruz. Ama zamanını şu an sormayın lütfen, çünkü 2018 planını henüz tamamlamadığımızdan tam tarihi biz de bilmiyoruz ne yazık ki.