Çizgi Düşler'den taze haberler

Başlatan HacıGeraltEmmi, 14 Eylül, 2012, 23:52:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ferzan

Ben de Scalped ile ilgili sorayım...

2018 içerisinde kalan 3 cilt çıkacak mı, yoksa ciltlerden bir tanesi 2019 başlarına sarkabilir mi?..En kötü ihtimalle bir buçuk yıl içerisinde 8, 9 ve 10. ciltleri görebilecek miyiz?..Her sayısından ikişer tane aldığım ve çevremde sıra dışı bir şeyler okumak isteyen birkaç kişiye daha aldırmayı ve sevdirmeyi başardığım bu serinin tamamlanacağına şüphem yok ama süreç ve yayın planı hakkında iyi-kötü bilgi sahibi olabilirsek ben de belirli aralıklarla sorup bunaltmamış olurum... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

çizgidüşler

Sayın ferzan;

Ne yazık ki planladığımız gibi 2017 sonunda Scalped 8'i baskıya sokamadık ama şu an facebook hesabımızda da ilan ettiğimiz gibi bu cilt baskıya girdi ve yakında raflarda yerini alır.
Şu an hedefimiz Scalped ve Coffin Hill serilerini Nisan'daki İzmir kitap fuarına kadar bitirmek. Yeni serilere başlamadan önce (yakında göreceğiniz gibi 2018'de çok sayıda yeni seri başlayacak ;)) eskileri olabildiğince tamamlamak istiyoruz.

Yani bir aksilik olmazsa yaz gelmeden bu serinin sonunu okuyabileceksiniz.

köstebek

Sayın Çizgi Düşler,

bir soru da ben sorayım.

Sene içinde vazgeçilebilecek fumetti serilerinin arasında Martin Mystere de var mı? Eğer yoksa dahil edebilir misiniz? Şahsen çok sıkıldım Martin Bey'den?

darbove

Herkes sormuşken ben de sorayım uzak doğu ekolünden var mı bir şeyler. :D
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Tuco Ramirez

Bir soruda benden. Long John silver lafı geçiyordu bir zamanlar. O ihtimal artık yok mu?

yunusmeyra

Alıntı yapılan: köstebek - 03 Ocak, 2018, 22:57:34
Sayın Çizgi Düşler,

bir soru da ben sorayım.

Sene içinde vazgeçilebilecek fumetti serilerinin arasında Martin Mystere de var mı? Eğer yoksa dahil edebilir misiniz? Şahsen çok sıkıldım Martin Bey'den?

sevgili köstebek, sanırım "martin amca`dan sıkıldım" derken yayını sürdürülmeye çalışılan serilerden birindeki sıkıntı ile ilgili hislerinizi dile getiriyorsunuz  :o bir süre önce satışlarda ve dolayısıyla yayın periyodunda sıkıntı yaşayan "özel seri" için şöyle bir açıklamanızı okumuştuk(ve yeteri kadar karamsardı :( ) :

Alıntı yapılan: köstebek - 04 Mayıs, 2017, 14:05:53
Abi zaten asıl sorun bu. ölüm döngüsüne, son açmaza gelindi. Fumetti satışları düşüyor, düştükçe de yayıncılar tüm maliyeti daha az satışta çıkarma zorunda kalarak fiyat artırımına gidiyorlar, fiyat arttıkça okurlar da "bu ne böyle" tepkisi veriyorlar (haklı olarak), böylece satışlar daha da düşüyor, düşünce fiyatlar artmaya devam ediyor ve beklenen son: Yayına ara verme, kapatma vs.
Bu arada maliyetler, kâğıdından telifine neredeyse tümü euroya bağlı olduğu için artmaya devam ediyor. Yani bu maliyet artışı ya satışın artmasıyla karşılanmalı ya da zam yaparak, başka yolu yok.

Sonuçta daha fazla sattıkları için renkli comicsler daha ucuz, belki zamanla daha da ucuzlayabilirler.
Ama fumetti o döngüden çıktı, hepimizin bildiği beklediği sona doğru yürüyor.  1990'lar ve 2000'lerde yaşadığımız türden bir fumeti kuraklığı bizi bekliyor. Bu kuraklıktan da ancak 5, 10 sene sonra çıkılabilir gibi. Tabii o zamana kadar çizgi roman denince sadece comicsler hatırlanacak. biz çocukken çizgi romana teksas tommiks mi okuyorsun denirdi. Belki de ileride betmen-iksmen mi okuyorsun denilecek.

bu durumda senede bir çıkacak olan "başka yerden hikayeler" için de sıkıntı olur mu? veya baharı umutla bekleyelim mi  ???

Alıntı yapılan: köstebek - 05 Mart, 2017, 09:44:13
İtalya'yla neredeyse kafa kafaya gidilen bir seri daha. Her sene eylül ayının sonunda bir sayı basılıyor. Bizim 10. cildi tamamlayacak olan sayı 2017 Eylülünde çıkacak. Bu da demektir ki 10. cilt, en iyi ihtimal 2018 baharında çıkacak. rahat rahat okuyun.
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

çizgidüşler

Sayın köstebek;

Biliyorum, edit sırasında sizi canınızdan bezdirdi Martin Amca, ama bu kadar haksızlık etmeyin ona :) . Hem İtalya'ya yetiştiğimiz için artık 2 senede bir yaşayacaksınız bu zahmeti :)

Sayın darbove;
Uzakdoğu ekolünden eserler yıllardır gönlümüzde var, ama bir türlü fiiliyata geçemedi. Ama bu sene artık siftah yapmak için görüşüyoruz. Umarım 2018 sonuna kadar ilk örnekleri görürsünüz.
Ama onlarla çalışmak çok teferruatlı ve zaman alıcı olduğu için ne başlık verebiliyorum ne de zaman. Sadece şu an elimizde hiçbir kesinleşmiş telif olmadığını söyleyebilirim.

Sayın yunusmeyra;
Bakmayın köstebek'in böyle parlamasına, her bırakma konuşmasında en azılı vetoyu ondan alıyoruz :) . Rahat olun, Başkayer'den Hikayeler devam edecek. Zaten sadece bir cilt var alınabilecek, sanırım onu da bu yılki sözleşmeyle alırız. Sonra da 2 yıllık bir mola bu seriyi de vuracak.

Sayın Tuco Ramirez;
Frankafon kitaplarımızın satışlarına bakarak söylersek Long John Silver'ın durumu şu an şöyle özetlenebilir: Seriyi hiç basmayıp ödenen yaklaşık 10000 TL telifi yakmak kitabı basıp matbaa parasını verip satamamaktan daha ucuza mal oluyor yayınevine. Hiç olmazsa yeni matbaa borcu çıkarıp bu yüzden diğer serileri aksatmamış oluyoruz.
Bu sebeple bu seriyi unutma eğilimindeyiz ne yazık ki. Ama gaza gelip sürpriz yapar mıyız bilemiyorum.

-brendon-

Teşekkür ederim cvp için.Hayırlı seneler

memospinoz

Alıntı YapÖnceden de duyurduğumuz ancak yılbaşı dönemi nedeniyle biraz aksaklık yaşadığımız 100 Kurşun Cilt 6 - Namlu Altı İki Seksen, Coffin Hill 2. Cilt - Karanlık Uğraşlar, Scalped Cilt 8 - Günahın Yoksa Kurtarılmayı Bekleme ve Green Arrow 2. Cilt - Üçlü Tehdit, Ocak'ta raflarda!

darbove

Alıntı yapılan: çizgidüşler - 04 Ocak, 2018, 10:47:16
Sayın darbove;
Uzakdoğu ekolünden eserler yıllardır gönlümüzde var, ama bir türlü fiiliyata geçemedi. Ama bu sene artık siftah yapmak için görüşüyoruz. Umarım 2018 sonuna kadar ilk örnekleri görürsünüz.
Ama onlarla çalışmak çok teferruatlı ve zaman alıcı olduğu için ne başlık verebiliyorum ne de zaman. Sadece şu an elimizde hiçbir kesinleşmiş telif olmadığını söyleyebilirim.
Cevabınız için teşekkür ediyorum, yeni yayınlarınızı merakla bekliyorum.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: çizgidüşler - 04 Ocak, 2018, 10:47:16
Sayın köstebek;

Biliyorum, edit sırasında sizi canınızdan bezdirdi Martin Amca, ama bu kadar haksızlık etmeyin ona :) . Hem İtalya'ya yetiştiğimiz için artık 2 senede bir yaşayacaksınız bu zahmeti :)

Çetin abi, yeminle çok üzüldüm sana :) çekilecek dert değil.

köstebek

Alıntı yapılan: designer73 - 04 Ocak, 2018, 15:19:05
Çetin abi, yeminle çok üzüldüm sana :) çekilecek dert değil.

Hem nasıl, üç gün sürdü. 300 küsür sayfa...

yunusmeyra

çizgili düşlere güzel havadisleri için ve köstebek dostumuza emekleri için teşekkürler ve bol bereketli yayınlar  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

AU4

Bir kaç gündür burada verilen haberlere ben de teşekkür etmek istiyorum. Bana göre şu an çizgi roman piyasasının lokomotifi olan Çizgi Düşler'e bu şekilde devam etmesini tememni ediyorum. Tabi Tex'i biraz arttırırsanız daha da mutlu olurum.
Ayrıca Köstebek Bey'e de emeklerinden ötürü çok çok teşekkür ederim.
Bilgi paylaşılınca daha güzel oluyor.

hennessy

Vay vay vay kitaplara bak süper haber birde sinirli patron Nathan Never haberi verse :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları