Çizgi Düşler'den taze haberler

Başlatan HacıGeraltEmmi, 14 Eylül, 2012, 23:52:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: köstebek - 27 Kasım, 2017, 11:28:49
Cumartesi dükkâna uğradım, yazmam gereken yazıları yazmadığım için İlker'den bir araba laf yedim. Adamın bugünlerde çok ağzı bozuldu. Julia, Nathan ve Zagor maxi'yi dağıtıyorlardı. Yarım saatte 10, 15 kişiyi görüp kaçtım. En taze haberler bu...

Abi bu tip paylaşımlar bile önemli  ;D

Boşuna size köstebek dememişler.

NIC

Scalped 8. sayi internet uzerinde hiçbir yerde bulunmuyor.

Sayin Köstebek bu yüzden de laf yemeden bi el atar mısınız ?

hanac

Yanlışlıkla konuyu kilitlemişiz, genç bir arkadaş uyardı da, açıverdik.

köstebek

Alıntı yapılan: NIC - 27 Kasım, 2017, 12:44:42
Scalped 8. sayi internet uzerinde hiçbir yerde bulunmuyor.

Sayin Köstebek bu yüzden de laf yemeden bi el atar mısınız ?

Sevgili Nic,

senden sonra ben de bakındım, hakikaten yokmuş. Belki de 8. sayı henüz çıkmamıştır; ama eğer çıktığına eminseniz (  :) ) ve en kısa zamanda edinmek gibi bir isteğiniz varsa, forumdan Haysat kardeşle temasa geçin, o size olabilecek en kısa zamanda ve en uygun fiyatla gönderecektir. Buna emin olabilirsiniz, iyi bir adamdır (değişmediyse tabii)...

NIC

Alıntı yapılan: köstebek - 27 Kasım, 2017, 14:59:55
Sevgili Nic,

senden sonra ben de bakındım, hakikaten yokmuş. Belki de 8. sayı henüz çıkmamıştır; ama eğer çıktığına eminseniz (  :) ) ve en kısa zamanda edinmek gibi bir isteğiniz varsa, forumdan Haysat kardeşle temasa geçin, o size olabilecek en kısa zamanda ve en uygun fiyatla gönderecektir. Buna emin olabilirsiniz, iyi bir adamdır (değişmediyse tabii)...

Köstebek abi sen diyince ayiktim aralikta cikiyomus  :-[ utandim simdi neyse 8. ciltten 2 tane alir konuyu tatliya baglariz

EyupAlyuz

hennessy

Köstebek abim bu seni Tex aylık seri var mı yıl sonuna kadar

Bu G.S.hali ne olacak sen ve ben bir el atmamız lazım gibi

NN son cildi ilaç gibi geldi seneye hayırlısı iki cilt daha varmış sevindirici
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nemo

Su an Julia'ni son sayisini okuyorum. ÇD'den ricam, lutfen daha sikliklarla yayinlansin Julia.
Ikinci maceranin devami gelecek sayidaymis. Meraktan catlariz 1 yil surerse ara :(
Özel Alfa Ajanı

rumar80

xmenac

Eskiden, aldığım bir çizgi romanın tam macera olduğunu görünce nasıl sevinirdim. Aklıma geldi şimdi nostalji oldu.

Sayıları düzenli olarak almam pek mümkün olmuyordu, öte yandan öykünün sonunu görmek için beklememin gerekmiyor olması da epey mutlu ederdi.

drgavsever

Sevgili İlker bey,
Herşeyden önce bu konuda yaptığınız açıklamalar oldukça tatminkar.Açıklamalarınız için çok teşekkürler.Benim sizden ricam mademki bugün forumdasınız acaba 2018 yılı yayın programınızla ilgili ipuçları verebilirmisiniz.İzmirde yaşadığımızdan her zaman yanınıza gelip yüzyüze konuşmak mümkün olmuyor.Özellikle Nathan Never ve Dragenero önümüzdeki yıl devam edecek mi?(Zagor ve Tex devam edecektir diye düşünüyorum)Özellikle Drageneroya devam etmenizi canı gönülden istiyorum..Tabiki Long John Silver'ıda prestijli bir yayın şeklinde ( Hardcover ve olabilirse Asterix 3'lü albüm boyutlarında)basarsanız nekadarda güzel olur...
    Yeni projelerinizde varsa bizlerle paylaşırsanız çok sevinirim..Saygı ve sevgilerimle....

çizgidüşler

Alıntı yapılan: drgavsever - 26 Aralık, 2017, 17:01:40
Sevgili İlker bey,
Herşeyden önce bu konuda yaptığınız açıklamalar oldukça tatminkar.Açıklamalarınız için çok teşekkürler.Benim sizden ricam mademki bugün forumdasınız acaba 2018 yılı yayın programınızla ilgili ipuçları verebilirmisiniz.İzmirde yaşadığımızdan her zaman yanınıza gelip yüzyüze konuşmak mümkün olmuyor.Özellikle Nathan Never ve Dragenero önümüzdeki yıl devam edecek mi?(Zagor ve Tex devam edecektir diye düşünüyorum)Özellikle Drageneroya devam etmenizi canı gönülden istiyorum..Tabiki Long John Silver'ıda prestijli bir yayın şeklinde ( Hardcover ve olabilirse Asterix 3'lü albüm boyutlarında)basarsanız nekadarda güzel olur...
    Yeni projelerinizde varsa bizlerle paylaşırsanız çok sevinirim..Saygı ve sevgilerimle....

Sayın drgavsever;

İyi dilekleriniz için ben size teşekkür ederim.
2018 yayın planlarımızla ilgili -en azından fumettilerle ilgili- fazla bir yenilik yok.
- Dragonero ne yazık ki Saguaro'dan sonra yarım bıraktığımız 2. seri olacak. Yeni sayılarla ilgili herhangi bir telif yok elimizde ve almayı da düşünmüyoruz. Ne yazık ki bu serinin devamını getirmek ticari olmaktan çıktı ve üzülerek seriyi bırakıyoruz.
- Kalan tüm serilerle ilgili zaten hazırda alınmış telifler mevcut ve hepsi devam ediyor olacak 2018'de. Ama sizin de farkında olduğunuz (ve haklı olarak şikayet ettiğiniz gibi) Tex ve Zagor hariç tamamının periyotları açıldı. Bunun sebebi tamamen maddi, ne yazık ki satış adetlerinin düşüklüğü bizi seyrek periyoda itiyor. Büyük ihtimalle gelecek yıldan itibaren Tex ve Zagor dışındaki tüm seriler Nathan Never ve Brendon gibi sınırlı sayıda (yani şu anki satış adetleri kadar) basılıyor olacak.
- Bu sene Tex ve Zagor'un yan serileri (Maxi, Özel vb...) büyük oranda yakalandığı için seneye uzun bir ara verdiğimiz renkli serilerine ağırlık veriyor olacağız. Şu an Renkli Tex 5 ve Renkli Zagor 2 matbaada. Sanırım yılbaşından hemen sonra piyasaya sunulmuş olur.
- Fumettilerden hiçbir yeni seriye teklifimiz yok, yani ne yazık ki bu kulvarda size bir müjdem olamayacak.
- Nathan Never'ın ana serisinden 3 adet cilt 2018 içinde basılıyor olacak.
- Long John Silver ne yazık ki 3 değil 4 ciltten oluşan bir seri ve her bir cildi standart olan 48 sayfadan daha fazla. Yani Asterix 3'lü albüm formatında basmaya kalkışırsak -aynı fiyat mantığıyla gitsek ve Asterix'in 60 TL olan fiyatını sayfa sayısıyla orantılı olarak artırsak- fiyatı 90-100 TL arası bir seviyede olur ve bu da hem okuyucunun bütçesini sarsar hem de satış düşük olacağından bizim zarar etmemize neden olur.
- Tex aylık ve klasik serileri normal şekilde devam ediyor olacak. Ama Zagor'un Maxi ve Özel serileri neredeyse İtalya'yı yakaladı. Sanırım 2018 de bir adet Zagor Özel ve 2 veya 3 adet Zagor Maxi basılacak. Mümkün olursa bunlara Renkli serideki sayıları ekleyip bu seride arayı kapatmayı planlıyoruz.
- Amerikan çizgi romanlarıyla ilgili olarak bazı sürprizlerimiz var ve çok kısa zamanda bunları tüm okuyucularımızla paylaşıyor olacağız. Şimdilik biraz daha sabır rica edeceğim sizden bu konuda.

Umarım merakınızı giderebilmişimdir.

AU4

Merhaba İlker Bey,
Herşeyden önce biz 50 yaş grubuna Zagor ve Tex'i okuma zevkini devam ettirebilmemizi sağladığınız için çok teşekkürler.
Ben de müsadenizle bir soru sormak istiyorum. Başlık dışına çoktan çıktığımız için bir problem olmaz diyorum.
Tex Klasik normal seriyi yakalayabilecek mi acaba? 400. sayıya kadar epey bir boşluk var.
Teşekkürler.

çizgidüşler

Alıntı yapılan: AU4 - 27 Aralık, 2017, 08:31:14
Merhaba İlker Bey,
Herşeyden önce biz 50 yaş grubuna Zagor ve Tex'i okuma zevkini devam ettirebilmemizi sağladığınız için çok teşekkürler.
Ben de müsadenizle bir soru sormak istiyorum. Başlık dışına çoktan çıktığımız için bir problem olmaz diyorum.
Tex Klasik normal seriyi yakalayabilecek mi acaba? 400. sayıya kadar epey bir boşluk var.
Teşekkürler.

Merhaba sayın AU4,

Daha önceki cevabımda da belirttiğim gibi 2018 de tüm seriler devam edecek, buna Tex Klasik de dahil.

Açıkçası, Tex ve Zagor (her ne kadar diğer Tex serilerine göre Klasik seri biraz daha az satsa da) fumettiler arasında açık ara en iyi satış yapan serilerimiz ve bunları bırakmak gibi bir düşüncemiz kesinlikle yok.
Periyotlarda aksamalar yaşandığının ve bundan memnun olmadığınızın farkındayız. Bunun hem bizden kaynaklı, hem de dış kaynaklı (sözleşme, malzeme, çeviri, matbaa vb.. gibi) birçok sebebi var. Bunları elimizden geldiğince çözmeye çalışıyoruz. Ama arzu ettiğimiz periyodu bir türlü oturtamadık. Bunun için gerçekten üzgünüz, emin olun bu bizim de arzu ettiğimiz bir durum değil. Geri kalan her şeyi bir kenara koysanız bile; hangi ticari kurum bilinçli olarak en iyi satan ürününün üretimini aksatır?

Bu yüzden, rahat olun; Klasik seri 400. sayıyı görecek. Tex külliyatını tamamlayan yayınevi olmaya niyetliyiz.
Bu arada konu açılmışken; herhangi bir soru gelmeden söyleyeyim. Tex Klasik seri yanında verilen kartları da unutmadık. Geciktik, ama bunları da ilk fırsatta tamamlayacağız.

AU4

Çok güzel bilgiler. Tekrar teşekkürler.