Ana Menü

Ne okuyoruz?

Başlatan kadri kerem, 26 Eylül, 2012, 22:19:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kadri kerem

Maksim Gorki - Yaşanmış Hikayeler'i okuyorum.

HacıGeraltEmmi

emre ozdamarlar

Sag en ust direk benim en cok kullandigim pozisyon, kitabi yere koyarak genelde :)

Ne okuyoruzun cevabi da benim icin Haruki Murakami'den Sputnik Sweetheart. Son yillarda cok moda olan bir yazar, herkesin elinde, evinde göruyordum, kendisini ilk defa okuyorum, begendim.
Bundan önce en son okudugum kitap John Fowles'in Buyucu'su idi, yeni okudugum Murakami'nin romaninda da hikaye Buyucu'de olaylarin gectigi ayni Yunan adasina baglaniyor, bu tesaduf ilginc geldi, paylasayim dedim :)

pizagor

Alıntı yapılan: designer73 - 11 Ekim, 2012, 12:55:41
rahat okuma pozisyonları :D
[IMG]http://imageshack.us/a/img840/3140/tumblrm3fcabt9xa1qcmjuo.jpg[/img]

Elimde çizgiroman ya da kitap varsa bunların tamamı benim için uyku pozisyonları. Yakınımda, altımda yatak daha doğrusu yatacak yer olması benim için yeterli.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

kadri kerem

Shirley Jackson - Tepedeki Ev'e başladım. İki kez sinemaya aktarılmış bir roman Tepedeki Ev. İkisini de izleyip beğenmiştim. Sonunda romanı da okuyorum.

Shirley Jackson - Tepedeki Ev
http://www.idefix.com/kitap/tepedeki-ev-shirley-jackson/tanim.asp?sid=M0JCFS8TFE2EMDGN2L4J

The Haunting (1963)
http://www.imdb.com/title/tt0057129/

The Haunting (1999)
http://www.imdb.com/title/tt0171363/

kalidor

Murat Başekim'den Deli Gücük'ü (DG) haftasonu okudum. Bugün de Salinger'in ünlü romanı Çavdar Tarlasında Çocuklar'ı (Gönülçelen) bitirdim.
Crom! Ölüleri Say...

ercoktay

Alıntı yapılan: kalidor - 17 Ekim, 2012, 23:24:15
Murat Başekim'den Deli Gücük'ü (DG) haftasonu okudum. Bugün de Salinger'in ünlü romanı Çavdar Tarlasında Çocuklar'ı (Gönülçelen) bitirdim.

Çavdar tarlası çocukları da benim çantamda gidip geliyor. Okumaya çalışıyorum. Pöfff

pizagor

Neil Gaiman'dan Graveyard Book'a başladım...

Roger Ackroyd Cinayeti'ne de feci itkilendim...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

dean

2 gün önce Game of Thrones bitti, hiç vakit kaybedilmeden Pardayanlara başlandı.

kadri kerem

Hasan Ali Toptaş - Gölgesizler

pearl jam

Alıntı yapılan: ercoktay - 18 Ekim, 2012, 10:06:18
Çavdar tarlası çocukları da benim çantamda gidip geliyor. Okumaya çalışıyorum. Pöfff

Forumda herkes bu kitabı okuyor herhalde  :) Ben de bir hafta önce okumuştum.

gamlıbaykuş

Bir ara forumda epey bir adı geçen Stephen King eseri olan 22/11/63'ü okuyorum. King gerçekten başarılı bir yazar. Ayrıca forum itkisi iCin de çok teşekür ederim.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

kadri kerem

Alıntı yapılan: kadri kerem - 19 Ekim, 2012, 14:53:14
Hasan Ali Toptaş - Gölgesizler

Hasan Ali Toptaş ile bu kadar geç tanıştığım için kızdım kendime. Kendine has anlatımı ile büyülü ve fantastik bir roman yaratmış H. Ali Toptaş. Gölgesizler'i okuyun derim. Şu an Bradbury'nin Yakma Zevki'ni okuyorum. Canlanan ölüler, yakılan kitaplar, onları insan yapan duygularını kaybetmiş, robotlaşmış insanlar... Fahrenheit 451'in izlerini bulabilirsiniz bu eserinde.

kalidor

Devrim öncesi İran Edebiyatının ünlü öykücülerinden Sadık Hidayet'in Diri Gömülen adlı öykü kitabını okudum. Kitaba adını veren ve bir yazarın ölüme övgüsü niteliğinde olan öykü Hidayet'in de depresif ve intiharla sonlanan yaşamöyküsünün bir özeti gibi.
Crom! Ölüleri Say...

kedidiro

bir yandan kitap fuarı için listemi hazırlayıp, bütçemi denkleştirmeye çalışırken, diğer yandan önümüzdeki hafta başlayacak sınavlar için soru hazırlıyorum. kitap fuarından alacaklarım şimdiden rüyalarımı süslerken boş durmamak için iki de kitap var elimde;
ilki forumda da zaman zaman bahsi geçen eric ambler polisiyesi '' dimitrius'un maskesi'' istanbul'da başlayan bu hikayeyi ilk akşamdan yarıladım bile.bakalım sonunda ne çıkacak
diğeri ise muhsin kızılkaya'nın anı hikayeleri '' açlığın sofrasında'' sevdiğim yazarlar ne yazmışsa okuma gayretim devam ediyor...