Ana Menü

Ne okuyoruz?

Başlatan kadri kerem, 26 Eylül, 2012, 22:19:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HacıGeraltEmmi

Tüm herşeyi bir kenara bıraktım Kargaların Ziyafeti'ni okuyorum harıl harıl. George R.R. Martin'in müthiş serisi soluksuz devam ediyor. Türkçe çevirisini beğenmeyenler olmakla beraber, şu ana kadar ülkemizde yayınlanan ciltlerin 7. sini okuyorum ve beni rahatsız edecek bir durumla karşılaşmadım okurken.  Sibel Alaş çevirisi bence gayet düzgün ve orjinalini okuyamayacaklara tavsiye ederim gönül rahatlığıyla. Fantastik ilgi alananınızdaysa eğer, bu müthiş dünyadan kendinizi mahrum bırakmayın derim.

kalidor

Selim İleri'nin derlemiş olduğu İlk Gençlik Çağı'na Öyküler adlı öykü kitabının 1. cildini okuyorum. Ünlü yazarlarımızın kısa öykülerinden derlenen kitapta eski İstanbul yaşantılarına dair güzel notlar da var.
Crom! Ölüleri Say...

kadri kerem

Stephen King - Anahtar Deliğinden Esen Rüzgar. Son yüz sayfa. Bitirince yorum yaparım.

emre ozdamarlar

Benim elimde de Stephen King Skeleton Crew var bu gunlerde. Adamin hayal gucune herhikayedebir kez daha saygi duyuyorum.

22 oykuden olusan bu kitabin Turkce vesiyonu sadece 8 öyku iceriyormus.
Anlamak mumkun degil.

kadri kerem

Alıntı yapılan: kadri kerem - 09 Kasım, 2012, 12:48:05
Stephen King - Anahtar Deliğinden Esen Rüzgar. Son yüz sayfa. Bitirince yorum yaparım.

Roland ve Ka-tet'i ile yeniden karşılaşmak harikaydı. Yalnız King romanın başında Kule serisini okumayanların da bu romanı okuyabileceğini söylemiş. Bu konuda ona katılamayacağım. Kule romanlarına epey gönderme var. Okur eğer Kule serisini okumadıysa, bazı noktaları ıskalayabilir.

Kule'nin ardından Beyaz Balina yayınları tarafından basılan Richard Matheson'ın Gecenin Konuları (I'm Legend - İthaki yayınlarından Ben Efsane olarak çıkmıştı) romanını okudum. Roman güzel ama Beyaz Balina kitabı çevirinin ardından hiç okumamış sanki. Redaksiyonu hiç beğenmedim.

Bu akşam da Sahaf Festivali'nden aldığım Asimov'un Marslılar kitabına başlayacağım.

kalidor

Alıntı yapılan: kadri kerem - 14 Kasım, 2012, 10:21:41
Roland ve Ka-tet'i ile yeniden karşılaşmak harikaydı. Yalnız King romanın başında Kule serisini okumayanların da bu romanı okuyabileceğini söylemiş. Bu konuda ona katılamayacağım. Kule romanlarına epey gönderme var. Okur eğer Kule serisini okumadıysa, bazı noktaları ıskalayabilir.

Kule'nin ardından Beyaz Balina yayınları tarafından basılan Richard Matheson'ın Gecenin Konuları (I'm Legend - İthaki yayınlarından Ben Efsane olarak çıkmıştı) romanını okudum. Roman güzel ama Beyaz Balina kitabı çevirinin ardından hiç okumamış sanki. Redaksiyonu hiç beğenmedim.

Bu akşam da Sahaf Festivali'nden aldığım Asimov'un Marslılar kitabına başlayacağım.

Omega Man'i I'm Legend'a tercih ederim :)
Crom! Ölüleri Say...

kadri kerem

Alıntı yapılan: kalidor - 14 Kasım, 2012, 11:13:17
Omega Man'i I'm Legend'a tercih ederim :)

Üç film uyarlamasından ikincisi bu yanılmıyorsam. Ama henüz izlemedim. İlk uyarlama da "The Last Man on Earth" http://www.imdb.com/title/tt0058700/fullcredits#writers

dean

Dante'nin ilahi komedyasının üçüncü kısmı Cennet.

V

Alıntı yapılan: dean - 14 Kasım, 2012, 15:23:00
Dante'nin ilahi komedyasının üçüncü kısmı Cennet.

Oğlak Yayınlarının  çevirisinden mi dostum?

Düz metine çevirip-mahvedenler de var canım eseri..
"İstemem,eksik olsun.."

dean

Alıntı yapılan: V - 14 Kasım, 2012, 17:47:54
Oğlak Yayınlarının  çevirisinden mi dostum?

Düz metine çevirip-mahvedenler de var canım eseri..

Evet Oğlak Yayınlarının çevirisi. 3 kitaplık karton kapaklı set halinde olan baskı.

rumar80

Alıntı yapılan: dean - 14 Kasım, 2012, 18:24:58
  Evet Oğlak Yayınlarının çevirisi. 3 kitaplık karton kapaklı set halinde olan baskı.

Yılar önce tek kitap olarak basmışlardı. O da var, 3 ciltlik şekli de...

kadri kerem

Alıntı yapılan: dean - 14 Kasım, 2012, 18:24:58

Bende de o baskısı var. Dört dörtlük bir baskı.

ercoktay

Alıntı yapılan: rumar80 - 14 Kasım, 2012, 18:43:34
   Yılar önce tek kitap olarak basmışlardı. O da var, 3 ciltlik şekli de...

Ben de zamanında bu bu cildi okumuştum. Decameron ile beraber.

V

Alıntı yapılan: kadri kerem - 14 Kasım, 2012, 19:58:28
Bende de o baskısı var. Dört dörtlük bir baskı.

Bende de kutulu baskı varOğlak'ın harika işlerinden birisi..

Alıntı yapılan: ercoktay - 14 Kasım, 2012, 20:48:27
Ben de zamanında bu bu cildi okumuştum. Decameron ile beraber.

Decameron'u da aynı tarihlerde almıştım.Binbir Gece Masalları'nın etkisi büyüktür yazarın üzerinde.Ama hiç bitmeyen öyküler okumak istiyorsanız Binbir Gece Masalları derim kesinlikle.YKY'nın 8 ciltlik baskısı enfestir..
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

İlginçtir ben de ilk kez İlahi komedyayı aldığımda eş zamanlı olarak Decameron'u almıştım.