Ana Menü

Ne okuyoruz?

Başlatan kadri kerem, 26 Eylül, 2012, 22:19:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kedidiro

Alıntı yapılan: Chuck - 10 Mayıs, 2016, 16:35:11
Yerdeniz Büyücüsü. .
Ne mutlu size... İlk kez okuyacaksanız çok şanslısınız. Tekrar okuyacaksanız eski bir dostla buluşmanın keyfini yakalayacaksınız...

alan ford

Alıntı yapılan: Chuck - 10 Mayıs, 2016, 16:35:11
Yerdeniz Büyücüsü. .
Alıntı yapılan: kedidiro - 10 Mayıs, 2016, 16:42:39
Ne mutlu size... İlk kez okuyacaksanız çok şanslısınız. Tekrar okuyacaksanız eski bir dostla buluşmanın keyfini yakalayacaksınız...

Ben de kaç senedir ihmal ediyorum. Bir aralar her sene okurdum oysa. Şimdi birikmiş çok kitap var ama Yerdeniz'e bir kaçışın zamanı gelmilş benim için.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

rumar80

Stephen King: Kim bulduysa onundur.

pizagor

Çavdar Tarlasında Çocuklar...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Hayal Kahvem

Halil Gökhan'ın Melek Zamanı... Uzun zamandır peşindeydim. Bugün geldi. Henüz kapağını açmadım. Kapak resmi çok güzel.

Sakızlı Ohannes Paşa

maeglin

Chuck

Alıntı yapılan: kedidiro - 10 Mayıs, 2016, 16:42:39

İlk kez okudum. Uzun zamandır kendimi dünyadan soyutlayıp bir kitaba bu derece bağlanmamıştım. Büyünün ciddiyetini ve gerçek isimlerin önemi üzerine kurulan dünya içine çekiyor insanı. Hikayenin güzelliğini bir tarafa kitapta üzerine çokça düşünülmüş sözler var.

'Akıllıya soru gerekmez; aptal ise boşuna sorar.'
'Duyabilmek için, susmak gerekir. .'
Ve bence en anlamlısı ve kitapla en uyumlu söz olan 'Bir mum yakan bir gölge yaratır. .' gibi. .

Spoiler

Kitabın sonunun gereksiz bir aksiyondan arındırılıp, sade bir biçimde bitmesi kitabın kalanına çok uyumluydu. Gölge ile sahibinin tekrar birleşmesi; Ged'in eksik, kötü tarafını da kabul etmesi ve huzura kavuşması. .

Spoiler

Kitabı bitirince ilk işim Saraçlar'a inip ikinci kitabı aramak oldu fakat hiçbir kitapçıda kalmamıştı. Cuma gününe gelir dediler. Umarım devam kitapları da Yerdeniz Büyücüsü kadar güzeldir. :)
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

V

Asıl vurgunu "En Uzak Sahil"i okuduğunda yiyeceksin bilesin..
"İstemem,eksik olsun.."

alan ford

Alıntı yapılan: Chuck - 11 Mayıs, 2016, 02:50:23
İlk kez okudum. Uzun zamandır kendimi dünyadan soyutlayıp bir kitaba bu derece bağlanmamıştım. Büyünün ciddiyetini ve gerçek isimlerin önemi üzerine kurulan dünya içine çekiyor insanı. Hikayenin güzelliğini bir tarafa kitapta üzerine çokça düşünülmüş sözler var.

'Akıllıya soru gerekmez; aptal ise boşuna sorar.'
'Duyabilmek için, susmak gerekir. .'
Ve bence en anlamlısı ve kitapla en uyumlu söz olan 'Bir mum yakan bir gölge yaratır. .' gibi. .

Spoiler

Kitabın sonunun gereksiz bir aksiyondan arındırılıp, sade bir biçimde bitmesi kitabın kalanına çok uyumluydu. Gölge ile sahibinin tekrar birleşmesi; Ged'in eksik, kötü tarafını da kabul etmesi ve huzura kavuşması. .

Spoiler

Kitabı bitirince ilk işim Saraçlar'a inip ikinci kitabı aramak oldu fakat hiçbir kitapçıda kalmamıştı. Cuma gününe gelir dediler. Umarım devam kitapları da Yerdeniz Büyücüsü kadar güzeldir. :)

Chuck Rüzgar Kitapevi'ne baktın mı. SGK'nın hemen alt köşesindeki küçük kitapçı. Orada tek ciltlik kitabı görmüştüm sanki.

alan ford

Fransız Teğmenin Kadını. Fowles ne zamandır okumayı ertelediğim bir yazardı. Büyük hataymış. Külliyatını alacağım. ;)

Vega

Ne zamandır okuma listemdeydi. En sonunda başlayabildim. Neil Gaiman Amerikan Tanrıları. Konu hakkındaki görüşlerim çok yakında Madalyonun Öteki Yüzünde
İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

Sakızlı Ohannes Paşa

Ben de Neil Gaiman abimizin guzide bir kitabini okuyorum: Kirilgan Seyler

seastar1000

Philip Kerr in Dedektif Barnie Gunther serisinin 10. kitabi Zagrepli Kadini okudum.Yine guzel bir kitap
Bu arada Alfa Yayinlari da bir seriyi bitiren yayinevleri arasina katildi Tum seriyi kisa zamanda yayinladilar.Polisiye sevenlere tavsiye ederim

antiochia

"Monte Cristo Kontu"