Ana Menü

Ne okuyoruz?

Başlatan kadri kerem, 26 Eylül, 2012, 22:19:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Casus avcısı ava dönüştüğünde asıl kaçış başlıyor...
Charles Jay Tice, ABD için önemli bir ajandır. CIA'in üst düzey Gizli Servisi'nin şefi olduğu için uluslararası istihbarat dünyasında bir efsanedir. Aynı zamanda Tice, anlatılanlara göre, gelecekte Birleşik Devletler'in güvenliğini ciddi anlamda riske atacak bilgileri satan bir haindir. İhaneti ortaya çıkarılınca, yüksek güvenlikli bir hapishanede sıkı gözetim altında tutulmaya başlanır.
Bir gün Tice'in hücresinin boş olduğu fark edilir. Tice ortadan kaybolmuştur; bir alarma takılmamış ya da gittiğine dair bir iz bırakmamıştır.
Elaine Cunningham, saklanan insanları bulmakta uzmanlaşmış bir CIA ajanı, bir avcıdır. Genç, yetenekli ve başına buyruk Elaine'e Tice'ın izini sürme ve sonsuza kadar ortadan kaybolmadan onu bulma görevi verilir. Ancak Elaine, tüm zamanların en büyük istihbarat şeflerinden biriyle tehlikeli bir oyunda boy ölçüşürken, söz konusu şeyin, eski bir ajanın özgürlüğe doğru son koşuşundan daha fazlası olduğunu keşfeder.
(Tanıtım Bülteninden)

Benim gibi casus romanlarını seviyor iseniz tavsiye ederim. Akıcı bir okuması var 7/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Ayrıca kitap alır iken buradaki yorumlara bakıyorum.

Sizlerde tavsiye ederim.

https://www.goodreads.com

dean

Alıntı yapılan: hennessy - 25 Aralık, 2016, 21:47:43
Ayrıca kitap alır iken buradaki yorumlara bakıyorum.

Sizlerde tavsiye ederim.

https://www.goodreads.com

Ben de Goodreads kullanıyorum. Gerçekten çok güzel bir site. Hem yorumlar için hem okuduklarımızın takibi için çok kullanışlı.

Mrtekin

They drew first blood...

kalidor

A. S. Byatt'tan Küçük Kara Hikayeler Kitabı.

Chris Priestley'in Dehşet Hikayeleri üçlemesinden aldığım müthiş tadı bu öykü derlemesinde de bulacağımı düşünüyorum.
Crom! Ölüleri Say...

HacıGeraltEmmi

Yorumunu bekleyeceğim :)

hennessy

Yaklaşık on yıl önce oyunculuğu bırakan spor menajeri Myron Bolitar, kendini tuhaf ve tehlikeli bir araştırmanın içinde bulur. Gençliği boyunca Myron'la yarış halinde olan kolej arkadaşı ve ünlü basket oyuncusu Greg garip bir şekilde ortadan kaybolmuştur...

Olayın izini kimseye fark ettirmeden sürmesi gereken Myron, bir spor kahramanının ters giden hayatının bilinmezliklerle dolu akışına kapılırken, tekrar yaşayamayacağı bir geçmiş ve hayati risk taşıyan bir şimdiyle mücadele etmek zorunda kalır.

Çerezlik polisiye hemen okunuyor. Ödüllü bir kitap. Tavsiye ederim. Sonu fena değildi. 7/10

pizagor

Jo Nesbo'dan Yarasa'ya, Harry Hole serisinin ilk kitabına başladım. Nemesis ardarda ters köşeleriyle muazzamdı, bakalım başlangıç nasılmış!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

seastar1000

Baslangicda guzel
Avustralya macerasi

hennessy

Bazı Sırlar Asla Çözülemez...

Dr. Laura Pavlov, 20. yüzyılın en büyük muammalarından birine ışık tutacak bir gizemi çözmek üzeredir. Rusya'nın Yekaterinburg şehrinde yapılan bir kazı sırasında, son Çar ve ailesinin 1918 yılında infaz edildiği bölgede, buz içinde bozulmadan kalmış bir ceset bulunur. Bu yeni bulgu, Romanov ailesinin ortadan yok olmasıyla ilgili yeni ipuçları sağlar. Ailenin, özellikle de kızları Prenses Anastasia'nın ölümü, ardında bir sürü soru işareti bırakmıştır. Bu keşif Pavlov'u, yıllardır saklı kalmış bir gizli görevin peşinde; sırların, yalanların ve aldatmacanın girdabı içinde geçmişe doğru bir yolculuğa çıkarır. Ülkemizde de geniş bir okur kitlesine sahip olan Glenn Meade, tarihsel gerçeklere dayanarak yazdığı Romanov Komplosu'nda, savaşın zor koşullarında, temelinde tarihin en çarpıcı olaylarından birinin olduğu, aşkın ve dostluğun sınandığı, nefes kesici bir hikâye anlatıyor.

... Ve Bazı Sorular Sonsuza Kadar Yanıtsız Kalır

Yazarın Sakkaranın Kumları ve Kar Kurdu gibi harika kitaplarından sonra bu kitapta bitti. Yazarımız tarihi olayları kendi bakış açısı ile yorumlayan biridir. Tavsiye ederim. 7,5/10

hennessy

"İstihbarat işinin ahlaki bir yasası vardır - başarı sonuçla ölçülür."

Soğuk Savaş'ın zirve yaptığı 1960'lar... Alex Leamas, İngiliz İstihbaratı için Berlin Duvarı'nın gölgesinde yıllarca sürdürdüğü görevinin ardından yorgundur. Pek çok şey görmüş, pek çok adamını Doğu Alman İstihbaratı ile Duvar'da oynanan bu karanlık ve sisli satrançta yitirmiştir. Teşkilat, ağır bir yenilginin ardından İngiltere'ye dönen Leamas'tan son bir görev ister. Doğu Almanya'ya geçmeli ve ülkesine ihanet etmelidir. Ancak İngiliz İstihbaratı'nın yaşlı kurdu George Smiley'nin, Leamas'ın arkadaşı olan genç bir kadına yardım etmesiyle operasyon büyük bir felaketle yüz yüze gelecek, oyunun kartları yeniden dağıtılacak ve Leamas kendini hayalinin ötesindeki korkunç bir politik oyunun pençesinde bulacaktır.

Dünyanın en iyi casus romanı yazarlarından John Le Carré'nin, Publishers Weekly tarafından "Tüm zamanların en iyi casus romanı" seçilen, Time tarafından "Tüm zamanların en iyi 100 romanı" listesine giren bu kült eseri, filmiyle de BAFTA ödülleri dahil birçok prestijli sinema ödülünü sahibi oldu. Soğuktan Gelen Casus okuyucuya yalanlarla kurulu bir dünyanın gerçeklerle dolu hikâyesini anlatıyor.

Bir casusun anılarını ve anlattıklarını okumak istiyorsanız. Aksiyon aramıyorsanız size göre 7/10

hennessy

-Robotlar, insanlara zarar veremez ya da eylemsiz kalarak onlara zarar gelmesine göz yumamaz.
-Robotlar, Birinci Kanun'la çakışmadığı sürece insanlar tarafından verilen emirlere itaat etmek zorundadır.
-Robotlar, Birinci ya da İkinci Kanun'la çakışmadığı sürece kendi varlıklarını korumak zorundadır.

Ben, Robot'ta, Isaac Asimov en ünlü 9 robot öyküsünü toplamıştır. Bu öyküler, gelecek nesillerin robot öyküleri için bir yol gösterici olmuş, bilimkurguda robotun ciddiye alınmasını sağlamıştır. Asimov, bu öykülerle konuşma yetisi olmayan robotlardan insanlığın iyiliğini gözeten makinelere kadar, robot tarihinin izini sürüyor.

Yazıldığı döneme göre bir efsane olan kitaptır. Bilim Kurgu kitaplarının referans kitaplarından beridir. Ama 2017 yılında okununca o tadı alamıyorum genede okunması lazım. 6,5/10

Ahmet Oktay

Han Kang'ın Vejetaryen kitabı ile Ömer Hayyam'ın Rubailerini okumaya başladım dönüşümlü olarak.

Ahmet Oktay

Haldun Taner'in öykü kitaplarına devam ediyorum. On İkiye Bir Var kitabına başladım. Kitaba adını veren ilk öykü bitti, yine çok beğendim.

HacıGeraltEmmi

China Miéville'in "Yeni Crobuzon" üçlemesinin ikinci kitabı: Yara
Giriş bölümü çok güzel, Terpsikor'un güvertesinde yolculuğumuza başladık. Yol arkadaşlarımızla tanışma faslı sürerken, gidişatla ilgili ufak ipuçları da elde ederek ilerliyoruz.