2012 Ekim Ayı Ödüllü Yarışma - Nathan Never Dev Albüm 1-2-3

Başlatan hanac, 01 Ekim, 2012, 15:22:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: Şükrü - 05 Ekim, 2012, 21:38:11
Çekilişe nasıl katılınıyor?

Bu başlık altına Nathan Never Dev Albüm 1-2-3 ile ilgili yorum yazmanız yeterli.

Bu arada ilk mesajınız hayırlı olsun.

Nemo

Arkadaşlar merhaba,
Ben kendimce birşeyler yazmaya çalıştım. Karakterlerin kendi gözlerinden üç albümü de anlatmaya çalıştım. Ama uyarmam gerek; maceraları okumayanlar için 'bilgiler' içeriyor. Ha eger, albümleri almayan 9 kişinin almasını sağlayacaksa okuyun o zaman sorun yok :)

NATHAN NEVER DEV ALBÜMLER 1-2-3

Benim adım Never...Ann Never. Şu anki adım ise Dakkar. Gabriel ile C-09 gibi dostlarımla birlikte Dünyamızı ele geçirmeye çalışan Teknodroidlere karşı mücadele ediyorum. Liderleri Lucifero ve yardımcıları Thalos, Bhahl ve özellikle Selena en büyük düşmanım. Karargahlarına yaptığımız son saldırıyı hala hatırlıyorum. Teknodroidlere karşı yaptıgımız mücadeleyi, gelecekten gelen ve gelecekte Teknodroidleri alt ettikten sonra nasıl mutlu bir yaşam sürdüreceğimizi anlatan bir ses kayıdına borçluyuz. Lucifero, gelecekten gelen bu kayıttan haberdar olmuş ve yaptıgı zaman makinesi ile iki süper Teknodroidi kayıdın yapıldığı tarihe göndermeye ve kayıdı yapan kişiyi öldürmeye karar vermişti. Lucifero'yu yok etmeyi başarsakta, Selena'nın kaçmasına ve iki Teknodroidin zaman yolculuğuna çıkmasına engel olamamıştık.

Benim adım Kelvan...Amim Kelvan. Meslegim doktorluk. Teknodroidlere karşı kazanılan zaferden sonra Sapiensler ve Süper Sapiensler olarak elde ettigimiz teknolojik bilgileri kullanarak Dakkar isimli uzay gemimizle, yeni yaşam formları bulmak umuduyla yıldızlara doğru yolculuğa çıktık. Bu yolculukta bana yardım eden dostlarım Dakkar'ın komutanı Alexandra Farrell ve onun jeolog olan kocası Thomas ile Ultra Sapiens türünün ilk örneği olan Daro Dehner'di. Yolculuk devam ederken, Thomas bir kaza sonucu çıldırdı ve hayatını kaybetti. Yaptığımız araştırmaların boşa gittigini ve Evrende yalnız olduğumuzu düşündüğümüz anda ise karşımızda bir Esembach eğrisi belirdi. Bunun aslında evrenler ve zamanlar arasında bir geçit olduğunu anladık. Fakat ben, talihsiz bir kaza sonucu başka bir zamana yolculuk ettim. Daha doğrusu geçmişe. Burada Stic ilaç firmasının sahipleri ile tanıştım ve hastalıkları yok etmek için mücadeleye giriştim. Geçmiş efsanelerde bahsedilen hikayelerin aslında ana kahramanlarından biri olduğumu fark ettigimde ise Nathan Never'ı yardıma çağırdım. İnsanoğlunun Teknodroidlerle olan savaşında güç aldıkları kayıdı ben yapmıştım. Lucifero'nun, beni öldürmek için peşime taktığı iki Teknodroidi durdurmayı Nathan başardı. Daro ve Alexandra ise iki yıl süren araştırmaları sonucu girdabın sırrını çözmüş ve geçmişe gelerek beni kurtarmayı başarmışlardı.

Benim adım Selena...Biz, Teknodroidlerin nasıl ortaya çıktığını merak ediyorsunuz değil mi? İlk Teknodroid Neos, yine insanlar tarafından yaratılmıştı. Büyüdüğünde gücünün farkına varan Neos, Dünyayı ele geçirmeye çalışmıştı. Fakat insanlar onu ve ırkdaşlarımı yakalayıp uzayda bir uyduya sürgüne yolladılar. Bir süre sonra Neos, uyduyu ele geçirdi ve adamlarından Lucifero'yu Dünya'ya gönderdi. Ben, Lucifero'nun en iyi adamlarından biriydim. Fakat, lanet olası Dakkar ve adamları ile olan savaş sırasında, geçmişte Japonya adı verilen bir ülkeye ışınlandım. Orada kendime yeni bir ordu yarattım. Çekik gözlü insanlar, bizlere Oni ismini vermişlerdi. Düşmanlarım Minako, Fujiwara ve Jin ile olan son savaşta kendi zamanıma ışınlandım.

Benim adım Susan Strong. Oğlum ve kocam ile mutlu bir hayat sürerken, Teknodroidlerin saldırısı sonucu hayatım paramparça oldu. Oğlumun ve kocamın ölümününden sonra, saldırıdan komşularım Paul ve Marie'nin gemisi ile kaçmayı başardık. Başka bir Teknodroid saldırısından Nemo'nun adamlarından biri olan Link sayesinde kurtulduk. Link bizi Nemo'nun savaş gemisi Nautilus'a götürdü. Nemo'nun bir kahraman olduğunu düşünürken, mücadeleden vazgeçtiğini öğrenmek ise çok acı olmuştu. Minako ve Jin'in kızı Kaede, bana Nemo'nun başından geçenleri anlattı. Kuzey Buz Denizi'ndeki son savaşında Nemo, dostu C-09'u kaybetmiş, kızı Dakkar'da ortadan kaybolmuştu ve bu sebeplerle Nemo'da savaşmaktan vazgeçmişti. Ayrıca, Kaede, Nemo'nun gerçek adının Nathan Never olduğunu, geçmiş hayatında Susan Strong isimli bir düşmanı ile mücadele ederken anılarının bir koruyucuya kopyalandığından bahsetti. Kızı Dakkar'ın, Nemo'nun anılarının saklı olduğu kabı bulduğunu ve hızlandırılmış klonlama işlemi ile Nemo'yu yeniden hayata döndürdüğünü söyledi. Daha sonra Link, bizi gizli sığınaklarına götürmüştü. Burada, Fujiwara ile tanışmıştım. Bu arada, Teknodroidlerin lideri Neos, iki adamını yani Artisia ile kardeşi Lysis'i Nautilus'un peşine takmıştı. Ama yaptığımız mücadele sonucu, Artisia'nın aslında Dakkar olduğunu öğrendik. Yine savaş sırasında karşımızda geçmişten gelen başka bir tehlike belirmişti: Selena! Fakat,  Selena'nın vücudu yaptığı zaman yolculuklarına daha fazla dayanamamış ve bayılmıştı. Artisia, Selena'yı da alarak kaçmayı başarsa da, bu olaylar Nemo'nun yeniden mücadeleye girişmesini sağlamıştı.

Benim ismim Daro Dehner. Ultra Sapiens türünün bir örneğiyim. Alexandra ve Amim ile olan yolculuğumuzda zamanlar ve evrenler arası bir burgaç keşfetmiştik. Amim'i geçmişten geri getirdikten sonra gemimizle burgacın içine girmek için çalışmalar yaptık ve bunu başardıkta...Fakat, burgacın içinde hapis kalmıştık. Birden kendimi başka bir boyutta buldum ve burada Exx isimli bir Ultra sapiens ile karşılaştım. Exx, benim geleceğimden gelen bir Ultra Sapiens'di. Gelecekte, insanlar, Ultra Sapiensleri bir tehdit olarak görmüş ve onları uzaya sürgüne yollamışlardı. Fakat Ultra Sapiens'ler insanoğlunu kardeşleri olarak görüyordu ve uzayda bir şehir kurup yaşamaya başlamışlardı. Exx ise bir jeneratör tasarlamıştı ve fakat bu jeneratör bir anomaliye sebep olmuştu. Burgacın oluşmasına neden olacak bir anomali...Bunu geri almak için geçmişin ve geleceğin Nathan Never'larını bir araya getirmek ve gemim Dakkar'ın ve dostlarımın kurtuluşunu sağlamak bir sonraki görevimdi.

Benim adım Gabriel. Mary Mather ve gelecekten gelen bir Ultra Sapiens'in üstün güçlerle doğan çocuğuyum. Gelecekte, Teknodroidlere karşı mücadele ederken Neos sayesinde beni etkisiz hale getirmeyi başardılar. Uykuda olduğum zamanlarda, Dakkar, Artisia adlı bir teknodroidle ortak yaşam sürmeye tutsak edilmişti. Selena ise zamanlar arası yolculukta Teknodroidlerin oluşmasına sebep olan nanoid hücrelerini yok eden bir çeşit antinanoid hücrelere sahip olmuş ve bizzat Neos tarafından esir edilmişti. Benim uykumdan kurtulmama ise gelecekten gelen bir adam yardım etmişti: Daro Dehner. Nemo ve diğerlerinin Neos ile olan son savaşında Dakkar, Artisia ile olan ortak yaşamdan antinanoidler sayesinde kurtulmuş ve Selena'nın oluşturduğu antinanoid hücrelere sahip olan Teknodroidlerle birlikte yaşamak için babasından ayrılmıştı. Daro ise sonunda anomaliyi engellemeyi başarmıştı. Artık hepimizin önünde Yeni Bir Gelecek vardı...

Özel Alfa Ajanı

kalidor

Bunun üzerine de pek birşey yazılmaz artık ;) Şimdi Nemo'nun yazdıklarını okuyunca ne kadar karışık olduğunu hatırladım.
Crom! Ölüleri Say...

pizagor

Konuyu ben ortaya attım ama kitapları bulamadığımdan okuyamıyorum. Dolayısıyla birşey yazamayacağım galiba  :(
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nemo

Özel Alfa Ajanı

kalidor

Crom! Ölüleri Say...

Eflatun

Alıntı yapılan: kalidor - 12 Ekim, 2012, 17:20:30
Şimdiye kadar Nemo yazdı sadece.

Teessüf ederim fatih,okuyunca hissettiğimi sayfa alıntılı yazmıştım  8) yorum ne demekki ?

BAHADIR

Okumasına okudukta...Nathan dev albümler hakkında bir kaç satır yazı yazmak gerçekten zor bir olay...Başlı başına Tez konusu çıkar bu albümlerden;

Destansı bir öykü...Müthiş kitap finalleri...Yaratılan o evrenler...Verilen mücadeleler...Nathan'ın hikayeye sonradan dahil olması...(ki burada Bonelli olayı kısmen Martin Amca'nın Nathanın zamanına gitmesi gibi  hafıza transferine dayandırmış...) Nathan'ın kızı Dakar ile karşılaşmaları Fringe'in 4. sezonun 19. bölümünde başlayan hikayeyi devamında 5. sezonu kısmen çağrıştırıyor...(SPOİLER-SPOİLER*SPOİLER) Fringe'in 5. sezonunda izleyicilerin Dünya'nın kontrolünü ele aldıktan sonra Olivia ve ekibibnin gözlerini gelecekte açmaları ve kızınında içinde bulunduğu direniş mücadelesine katılmalarını anlatıyor...

Macera, aşk,aksiyon,gerilim ve dram...Bilim kurgu'da Nathan'ın bu hikayesi gerçekten bonelli evreninde bir basamak üste çıkmak gibi bir şeydir...Şu an tekrar okumaya fırsatım olmadığı için fazla ayrıntıya giremeyeceğim ama...Sanırım 6. albümün finali bile benim duygulanmama sebep olmuştu...Kalidor'un dediği gibi hikaye de bir çok derin mevzuu var...

Konu haricinde çizimlerinin de ayrıca irdelenmesi gereken muhteşem bir eserdir, Nathan dev albümler...Teknotrat çizimleri...Arkaplan ve evren yaratımları, kapaklar...

Dediğim gibi bazı şeyleri sadece yüzeysel olarak ancak yazabiliyoruz...Devamının gelmesi temennisi ile...Gelmezse gerçekten yazık olacak...

"Gelecekte Birgün Gelecek"  :)

darkwood

Beğendiğim bir serididir. Özellikle 5 nolu cilt Nemo yu okumayan arkadaşlara tavsiye ederim.
Darkwood Sakinleri..

hanac

Bu yarışma bahanesi ile ilk 3 dev cildi satın aldım.

Ay sonuna kadar okuyabilirsem yorumumu eklerim.

tommikser

ozanbaris

Bende toplam 7 dev albümü var. İlk üçünü tekrar elden geçirdim. Öncelikle Dev albüm serilerinden(formatından)
hoşlanm ıyorum. buna karşılık senaryo ve çizim olarak gayet iyiler. Okumayan arkadaşlar için okumalarını önereceğim beğendiğim maceralarındandır.

kalidor

Abi 15 gündrü övüyoruz, mutalaka okuyun, kaçırmayın diyoruz da yorum yok Nemo dışında:) Nemo da zaten formumuzun bir numaralı NNperveri. Aha bir boş ileti de ben girdim :)
Crom! Ölüleri Say...

Nemo

Benimki de aslında pek yorum gibi degil :P karakterlerin gözünden bir nevi macera anlatımı gibi birşey oldu ama... o Tom Braks'lar benim olacakkkkk :)
Özel Alfa Ajanı

pizagor

Alıntı yapılan: Nemo - 18 Ekim, 2012, 15:04:44
Benimki de aslında pek yorum gibi degil :P karakterlerin gözünden bir nevi macera anlatımı gibi birşey oldu ama... o Tom Braks'lar benim olacakkkkk :)

Ben de nasıl olsa geçen ödülü aldım, forum kuralları gereği nasıl olsa hediyeden muaf tutulacağım diye yazmıyorum  ;D

Hasan yine ciddi değilim diyeceğim, sen de bana çizgiromanla şaka olmaz şeklinde yanıt verirsin  :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...