Kafalarına Bir Kurşun - YKY

Başlatan haysat, 09 Ekim, 2012, 22:05:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BAHADIR

Dynamite'in fontu adam gibi okunuyor...Allah aşkına bu kadar saçma bir fontu seçmek için çok aramışlar mı acaba?...Birden bir sinir geldi kusura bakmayın!...

Pulluk

Gerek çizim, gerekse hikaye olarak bayıldım. Baskı kalitesi desek, YKY klasiği zaten  :D
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

pearl jam

Bu kadar iyi yorumdan sonra okumak için sabırsızlanıyorum.

rumar80

Akıcı bir polisiye, geüzel çizimler. Bitirmek üzereyim. YKY'e teşekkürler. Daha sık bu kalitede frankfon yayınlamalarını dilerim.

kahramanlarsinemada

Kapakta orijinal ismin de bir şekilde orijinal yazı şekli ile gözükmesi iyi olurdu.

s.b

Yapı Kredi bu tam maceralı özel albümleri yayınlamakla çok iyi bir yayıncılık örneği sergiliyor. Kafalarına Bir Kurşun adlı kitabı çizgi ve hikayesiyle çok beğendim.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

tunaorhun

Yazılar, okumayı zorlaştırsa da biraz önce kitabı bitirdim. İtkileyen arkadaşlara teşekkürler.

HacıGeraltEmmi

Çizimler çok güzel, öykünün başlangıcı çok iyi, ortalarda sıkıcı, sonu çok kötü. YKY nın şimdiye dek çıkardıkları içerisinde en vasat yayını bence. Tetikçi'yi yazan Matz'dan daha iyi bir iş bekliyordum açıkçası :-\

hanac

Alıntı yapılan: designer73 - 18 Kasım, 2012, 14:12:50
Çizimler çok güzel, öykünün başlangıcı çok iyi, ortalarda sıkıcı, sonu çok kötü. YKY nın şimdiye dek çıkardıkları içerisinde en vasat yayını bence. Tetikçi'yi yazan Matz'dan daha iyi bir iş bekliyordum açıkçası :-\

Kesinlikle aynı fikirdeyim.

Vasat bir eser, kendini okutturuyor ama fazla büyütmemek lazım.

rumar80

Pikofrad'ın önerisi ile Frankofon okumalarımı paylaşmayı planlayınca eskiden okuduğum bir macerayı tekrar okumaya karar verdim: Kafalarına bir Kurşun.
   Üç sayılık bir macera. Ilk cildin adı küçük Balıklar.
   Jimmy ve Louis adlı iki kiralık katil son görevlerinde ABD senatörünü genç bir fahişenin evinde öldürür ve ortadan kaybolurlar. Dava aşırı dürüst polis Perry ve ortağı Carlisle'a verilse de kısa süre içinde ört as mekanizması ortaya çıkar. Perry her türlü Baskıya rağmen olayı çözmeye kararlıdır. Ama başarabilecek midir?
   Ilk cilt karakter Tanıtımı ve olayın girişi olarak rahatlıkla anlatılabilir, güzel bir senaryo ve çizim. Okumayanlara tavsiye ederim.
   Ikinci ciltte görüşmek üzere.

rumar80

BÜYÜK BALIKLAR

Ikinci kitap ile birlikte ortalık iyice karışır. Kabuk soyuldular yeni Sırlar ve sorunlar orataya çıkmaktadır. Beklenmedik Ölümler zoraki ortaklıklar doğuracak ve senatörün cinayetinin perde arkası son kitapta aralayacak.
   Bol aksiyon dolu bir bölümdü. Tipik bir Romanın gelişme bölümü gibi. Herşey finalde toparlanacak.

pikofarad

Ben bu çizgi romanı sizin okumanızla duymuş oldum. Haberim yoktu. Açıkçası çok da sevdim. Polisiye olması ve cinayet çözümlemelerini içermesi beni kendine çekti. Bu tarz çizgi romanları seviyorum.

Açıkçası çizimleri de çok hoşuma gitti. Yeni bir şey daha öğrenmiş oldum. :) Teşekkürler.

Sanırım bu 3 sayılık bir macera ve devamı yok değil mi? 

kalidor

Çizgiromanını oldukça beğenmeme rağmen filmi felaket bir uyarlamaydı ve oldukça kötüydü.

http://www.imdb.com/title/tt1308729/fullcredits?ref_=tt_ov_st_sm

Crom! Ölüleri Say...

ferzan

Ufak bir dipnot...Bu kaliteli ve kendi halinde eserin birbirinden güzel çizimlerine imza atan Colin Wilson, aynı zamanda Giraud'un sağlığında, Giraud'un onayıyla Blueberry ana seri ve yan seri çizerlerinden biri kabul edilmiş ve pek çok Blueberry sayfasına imza atmıştır...Bu yüzdendir ki rahmetli Sergio Bonelli de bu sağlam bileği gözünden kaçırmamış, Tex Dev Albümler için çıktığı senelik çizer avları esnasında Colin Wilson'ı da ikna edip Avustralya'dan çalışan bu Frankofon sanatçısına 224 sayfalık bir Tex Dev Albüm çizdirmeyi başarmıştır...Bizde de basıldı bu albüm Oğlak döneminde, kaçıncı sayı idi hatırlamıyorum yalnız...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

hanac

Alıntı yapılan: ferzan - 10 Haziran, 2015, 14:03:29
Bu yüzdendir ki rahmetli Sergio Bonelli de bu sağlam bileği gözünden kaçırmamış, Tex Dev Albümler için çıktığı senelik çizer avları esnasında Colin Wilson'ı da ikna edip Avustralya'dan çalışan bu Frankofon sanatçısına 224 sayfalık bir Tex Dev Albüm çizdirmeyi başarmıştır...Bizde de basıldı bu albüm Oğlak döneminde, kaçıncı sayı idi hatırlamıyorum yalnız...

Dev Albüm 14 - Son Asi !