Arrow

Başlatan dean, 11 Ekim, 2012, 18:40:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

DC Comics karakteri Green Arrow'un "Arrow" isimli The CW kanalında dün başlayan dizisi :

Fragmanı :
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gk_ji5Yu_Mg

Gambit

Smallville dizisindeki konsept iyitdi, bunu da izlerim ben

dean

Alıntı yapılan: Gambit - 11 Ekim, 2012, 19:04:28
Smallville dizisindeki konsept iyitdi, bunu da izlerim ben
Aynen, Smallville'in 10 sezonunuda izlemiştim ben onun artı yönlerini tutup, eksi yönlerini törpülemişler sağlam bir dizi çıkartmışlar ortaya, izlenir.

Pulluk

Bu sene başlayan diziler arasında en beğendiğim bu oldu. CW ilk kez bu kadar ciddi tonda bir dizi yapmış görünüyor ve prodüksüyon kalitesinden de taviz verilmemiş. Nolan'ın Batman'inden oldukça ilham alındığı bariz olsa da, bunun diziye olumlu katkı sağladığı inkar edilemez.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

pizagor

Ben de beğendim. Oliver Smallville'de bu kadar acımasız değildi. Alışılmışın dışında oldukça sert sahneler var.

Hiç okumadığımdan soruyorum: çizgiromanında da Green Arrow bu kadar ölümcül mü?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

kandorlu

İlk bölüm hareketli ve  sonuyla merak uyandırıcıydı umarım aynı tempoyla devam eder bence tutar bu dizi.

Gambit

ilk bolumu dun gece izledim ve benden tam not aldi. Herhangi bir dizinin bir sonraki bolumunu merak ediyorsam, benim iyi kistasim odur zaten :)

cizgiromandaki green arrow a biraz uzak kalmis gerci ama bu bir eksiklik degil. Bazi sahnelerde (ornegin ortadan kaybolma sahneleri) batman i hatirlatti. Acimasizligi ile punisher, oklari ile green arrow
sonucta guzel bir harman cikmis ortaya, hem karizmatik, hem acimasiz bir intikamci.

Pulluk

2. bölüm de güzeldi vallahi. Hele ki bölümün en son anı....   :D

Bu arada dikkatimi çekti... Oliver'in şatosu, Smallville'de ki Lex Luthor'un şatosu ile aynı. Ucuzcu CW diyoruz   ;D :P
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

kandorlu

Dün Milliyet gazetesi nin televizyon ekin de Arrow dizisiyle ilgili bir yazı okudum genel olarak güzel bir yazı olmuş dizinin karakter ve oyuncuları nın tanıtımı yapılmış bir çizgi roman uyarlaması olduğu hatta gren arrow un bir dc comic karakteri olduğu belirtilmiş buraya kadar bir sorun yok şimdi geleyim asıl soruna.

Yazıda green arrow karakteri nin Batman den daha eski olduğu hatta Batman in tasarlanmasın da ilham kaynağı olduğu yazıyor ama bu bilgiler yanlış Green arrow ilk olarak More Fun comics dergisi nin 73. sayısın da 1941 yılın da gözükmüş bir karakter dir Batman ise Detective comics in 27. sayısın da 1938 yılın da ortaya çıkmıştır yani Batman daha eskidir.

Green Arrow un özelliği ise her ne kadar bir Robin Hood çakması gibi gözükse de çizgi romanlar da ok ve yay kullanarak suçla savaşan ilk kostümlü kahraman olması dır ondan sonra gelen okçuların hepsi onun benzerleridir
mesela marvelin Hawkeye ide dağil kendi klasma nın da orjinal yani adam  :)

kalidor

Abi Türkiye'de habercilik öldüğü için ajans ne getirdiyse bizimkiler yalan yanlış çevirip okuyucuya servis ediyorlar. Haberlerin %70'i zaten İstanbul'dan aktarılıyor. Taşradan ve yurtdışından haberlerde de ajanstan satın alıp basıyorlar. Memlekette medyasından, eğitime, siyasetinden futboluna herşey kalitesiz. 
Crom! Ölüleri Say...

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

İlk bölümü biraz önce seyrettim ve beğendim. Green Arrow karakteri televizyon için çok uygun bir hale gelmiş.
   Bu arada Oliver'ın adaya düşmesi ve "herhalde" yaşayacakları Year one limited serisinden esinlenecek gibi.
   Yine de bu senenin bence de en ilgi uyandıran dizisi.

DAMPYR

Geleceği olan bir dizi iğşallah tempoyu bozmadan devam edebilirler.Bu arada dizinin çizgi romanı Türkiyede varmı... ??? 8) :D

Dizinin konusu şöyle:

Tür: Aksiyon | Macera | Suç

:Milyarder bir çapkın olan Oliver Queen korkunç bir deniz kazasından sonra hayatında yeni bir sayfa açar. Beş yıl boyunca bulunamayan ve öldüğü zannedilen Oliver sonunda Büyük Okyanus'un ortasındaki tropik bir adada bulunur. Oliver Starling City'e, evine geri döner. Kendisini karşılayan annesi Moira, kız kardeşi Thea ve en iyi dostu Tommy Oliver'ın son beş sene içinde yaşadığı şeyler yüzünden çok değiştiğini fark ederler.

Birçok süper kahraman gibi Oliver da dönüştüğü adamı insanlardan saklamak ister ama bir taraftan da eskiden işlediği günahların bedelini ödemeye de kararlıdır. Bu nedenle suçlularla mücadele etmek ve şehrin eski ününe kavuşmasını sağlamak için gizli Arrow kişiliğini yaratır.

Ancak Arrow'un yetkisi olmadan düzeni korumaya çalışırken kullandığı yöntemler bazılarının canını sıkmaktadır. Detektif Quentin Lance'in en büyük dileği (Oliver'ın eski kız arkadaşı Laurel'in babası) Arrow'u yakalamaktır. Bir süre sonra Oliver'ın dönüşünden çevresindeki bazı insanların memnun olmadığı da anlaşılır... Oliver'ın annesi Moira'nın oğlunun geçirdiği deniz kazasıyla ilgili daha çok şey biliyordur..

rumar80

Eğer Green Arrow'un çizgi romanı var mı diye soruyorsan tüm İngilizce çizgi roman satan dükkânlarda bulabilirsin. Ama çizgi roman ile dizi arasında dağlar kadar fark var haberin olsun.

rumar80

18 bölüm oldu. Hala merala izlemeye devam ediyorum. Firefly, Huntress, Deathstroke ve Roy Harper gibi DC karakterleri de karşımıza çıktı. Güzel gidiyor. Umarım Laurel (Dinah) güçlerini kazanmaz. Bu hâli bence daha güzel.