2012 Kasım Ayı Ödüllü Yarışma - Zener'in Laneti

Başlatan haysat, 27 Ekim, 2012, 14:27:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

Jean Christophe Grangé'ın yazdığı, Phillippe Adamov'un resimlediği Zener'in Laneti, ABD ve SSCB gibi süper güçlerin parapsikolojiyle merak salıp gizliden gizliye araştırma yaptığı Soğuk Savaş yıllarında geçen bir macera.

Beş duyumuz dışında kalan sezgilerimizi ifade etmek için kullanılan ESP (Extrasensory Perception), yani Duyuötesi Algılama kavramı ortaya çıktığından beri merak konusu olmayı sürdürmektedir. Üstelik bu konu yalnızca UFO'lara, ruhlar alemine ve parapsikolojiye kafayı takmış fanatikler için değil, özellikle 60'lı yıllarda Süper Güç ülkelerin askeri kanadı ve gizli servisleri için de ilgi odağı olmuştur.Sovyetler Birliği sözkonusu yıllarda bu konuda bir bilimsel seferberlik başlatmış ,bu konuda bilimadamlarını sınırsızca desteklemiştir. İlk parapsikoloji bilgini Edward Naumov'un araştırmaları çok ilginçtir.. Bu bilgiler zaman zaman ciddiyetini kaybedip, komplo teorilerine dönüşse de süzerek okuduğunuzda şaşırtıcı ayrıntılarla karşılaşabilirsiniz.

Zener'in Laneti adlı çizgi-romanın hikayesi de tam da bu dönemde geçiyor işte. Öykünün önemli bir kahramanı da Zener Kartları...

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

hennessy

Ödül olarak Marmara Çizgi İlke kardeşimizin hediyesi olan Oz Büyücüsü kitabı verilecektir..............

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Anket eklenmiştir.

Umarım bu sefer katılım biraz fazla olur.

pizagor

Ben bu 3 kitabı zamanında aldım, okudum ve pek de birşey anlamadan, beğenmeden, üzerinde de düşünmeden arşive koydum. Ancak dün akşam otobüste gelirken Taş Meclisi'ni izledim. Belki yeniden okusam daha farklı olabilir.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Filminden çok kitabı daha iyidir. Zener'in laneti de Taş meclisinin öncesini anlatır. Taş meclis,indeki kahramanımızın annesi ve arkadaşlarının nasıl güçler kazandıklarını. Yine de Taş meclisi kadar iyi değildir.

HacıGeraltEmmi

Ben çok beğenmiştim aksine ;D Şimdi de Taş Meclisi'ni okuyorum. Ankete de çok beğendim işaretledim zaten.

Tarkan Kurt

V

Zamanında almıştım ve biry erlerde duruyordur halen, okumadım yani.Bu fırsatla okurum inşallah.

Taş Meclisi'nin DVD'si de keza duruyor,izlemedim.

İşin kötüsü Oz Büyücüsü'nü bugün aldım. :P Harika görünüyor.İlk önce onu okuyacağım. ;D

NOT:Ya bir de küçükken kazana düştük diye bize ödül veren de yok iyi mi? :(
"İstemem,eksik olsun.."

darkwood

Zener'in laneti çizgiroman üçlemesini 1 yıl kadar önce okumuşum ve beğenmiştim. 

Konusuna gelince, 2.dünya savaşı zamanı doğu bloku ülkelerinde geçiyor. Bu ülkelerde beyin gücünü insanlara şifa vermek üzere kullanabilen özel yetenekli bazı insanlar, askerler ve çok önemli kişiler üzerindeki ölümcül tehlikeleri kaldırmak üzere bu kişilerden yararlanılmak üzere özel bir yolculuğa çıkarlar...

Alıntı yapılan: V - 01 Kasım, 2012, 17:34:03
İşin kötüsü Oz Büyücüsü'nü bugün aldım. :P Harika görünüyor.İlk önce onu okuyacağım. ;D
NOT:Ya bir de küçükken kazana düştük diye bize ödül veren de yok iyi mi? :(

Oz büyücüsünü çocuklarınızla birlikte keyifle okuyabilirsiniz.
Ben kızım ile birlikte okudum, ama efsanevi masal diyarında geçen roman'ın çizgiromanıda gerçekten güzel olmuş
Darkwood Sakinleri..

V

Yeri değil ama OZ Büyücüsü enfes bir çizgi romanmış Mesut Abi.Aslında yeri da sayılır. :D Bu kitaba Zener'in Laneti'ni

okuyup,yorum yapacak bir arkadaşımız sahip olacak nasıl olsa. :)

Ben Marmara Çizgi'ye ve ayrıca bu eseri türkçeye kavuşturan İlke'ye teşekkür ediyorum buradan..
"İstemem,eksik olsun.."

altay1944

Kaç yıl oldu hatırlamıyorum. Antalya da migrosun tam karşısında güzel bir lunapark vardır.Akşamın serinliği çökünce çocukları alıp parka götürmüştüm .Yanıma okumak için bir şey almamıştım.Girişte kaldırımlara yayılmış üniversite öğrencileri okunmuş kitap satıyorlardı.İlk grangenin kitabını(kurtlar imparatorluğu) orada aldım.Çocuklar eğlenirken göz atayım derken kitabı yarılamışım. olağan üstü bir dil.konu.Daha sonra tüm kitaplarını aldım,alıyorum. Zenerleride beğenmiştim.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

pizagor

Alıntı yapılan: s.b - 04 Kasım, 2012, 14:00:06
Daha önce okumuş ve beğenmemiştim.

Neden beğenmemiştin Sami Ağabey?

Bunu hesap sormak babında değil de muhabbeti açmak adına soruyorum, sonuçta ben de beğenmemeiştim...

s.b

Hatırladığım kadarıyla Sibyl adlı bir üniversite öğrencisi vardi. Bu cillopun olağanüstü bazı güçleri olgunlaşma aşamasındaydı ve bundan bazı kişiler haberliydi. Derken kaçırıldı mı evlenip üniversiteden mi ayrıldı pek iyi hatırlayamıyorum ama sanradan kominizmle karıştırılmış bir tuhaf işlerin içine batıyordu galiba.
Her neyse bir ara tekrar okuyacağım.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

pizagor

Zener'in Laneti hakkındaki yorumları bekliyoruz, unutmayalım bu başlığı... İlk yorum 'hanac'tan olsun ama :)