2012 Kasım Ayı Ödüllü Yarışma - Zener'in Laneti

Başlatan haysat, 27 Ekim, 2012, 14:27:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Saint2

Açıkcası ben beğenmiştim... Severim parapsikolojiyi.
Hatırladığım kadarıyla birinci kitaptan uzun süre sonra iki ve üçüncü kitaplar arka arkaya çıkmıştı.

hanac

Alıntı yapılan: pizagor - 09 Kasım, 2012, 19:24:58
Zener'in Laneti hakkındaki yorumları bekliyoruz, unutmayalım bu başlığı... İlk yorum 'hanac'tan olsun ama :)

Tamam gelsin yorumum.

Bu ayki kitabı Ne Demekse (haysat) seçti ve ben sesimi çıkarmadım.

Açıkçası okudum ve beğenmedim.

Çizimler ile ilgili problemim ypk ama senaryoda kopukluklar var idi.

Tahminim romanının daha iyi olduğu yönündedir.

BAHADIR

İlk kitabı 4 ikinci kitabı 2 son final bölümünüde ilk kez okudum...Haysat (Ne demekse) bu kitabı seçmeseydi, herhalde sonu getirmezdim...

Kominizmin doğu blok ülkelerinde yükselişe geçtiği ve etkilerinin Avrupada da hissedildiği 68 yılında başlayıp 3 yıllık geniş bir dönemi anlatan ama  kurgusu ile biraz biraz yavan kalan bir hikaye var ortada... Yada ben ne anlatılmak istendiğini tam anlayamadım...

Yani kısacası Hasan'nın deyimi ile "okudum ve beğenmedim."...

Aslında beğenmedim, çok ağır bir ifade...

"Taş Meclisinde gördüğümüz yeşil montluların kim olduklarını burda öğreniyoruz...Yine Taş meclisinde tanıdığımız Diana'nın nasıl doğduğunu ve babasının kim olduğunu öğreniyoruz...Annesine yapılan atıfları ve annesinin bu işlere nasıl bulaştığını burda öğreniyoruz...Yanibir açığı kapamak için yapılmış bir hikaye kurgusu var...Bütününü anlamak için yine Taş Meclisini okumak gerekli...

Taş Meclisini okuyalı bir 10 yıl kadar olduğu için içeriği ve bağlantıları hakkında çok yorumda bulunamayacağım ama bunun üstüne tekrardan Taş meclisini okumayı göze alabilseydim eminim bir takım taşlar daha çok yerine otururdu...

Çizgisel olarak ADAMOV işinin hakkını vermiş... 2. ve 3. sayılarda seriyi ucuz maliyetle tamamlamak için baskı kalitesi ve boyutunu küçültmek yakışmamış ama yine de seriyi ilk sayı tekrar basılsa da aynı edisyonla bulmak mevcut...

Son söz Hasan'a katılıyorum.... :)

monomial

V

"İstemem,eksik olsun.."

hennessy

Birinci cilti okudum sıkıcı geldi bana devaöm edemedim...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

HacıGeraltEmmi

Kitapları bulamıyorum iyi mi :-X halbuki bulursam okuyacaktım yeniden, yazacaktım yorumumu, kapacaktım hediyeyi 8)

mr.yer6

Çıktığı ilk günlerde alıp okumuştum. Çizgileri ve öyküsüyle beğenilmeyecek gibi değildi. Ancak bir eksiği vardı: Final! Sonu tatmin edici gelmemişti bana. Hatta uzun zaman 4. sayısının çıkacağı umuduyla beklemiştim.. :)

hennessy

yokmu okuyan daha kitap bana kalıyormuş demin Hasan abi aradı ona göre :)

kültürelgüncel

Bir sene önce okuduğumda hikayeyi ilginç bulmuştum ama -pek vurucu sahnesi olmadığından mıdır bilmiyorum- şu an sadece ana hatlarıyla hatırlıyorum. Sovyetler'in zihin gücüyle ilgili yaptığı çalışmalar bana Başka Yer'i (Martin Mystere) anımsatmıştı.

Konu ilginçti, çizimler de oldukça iyiydi ama bir şeyler eksikti. Adına ister kopukluk ister aksiyon azlığı ister belirsizlik deyin eksik bir şey vardı bence de. Kitabı okuduktan sonra internetten araştırıp, çizgi romanın Grange'ın Taş Meclisi'nin öncesini anlattığını ve orada yer verilemeyen ayrıntıları açıklığa kavuşturduğunu öğrenmiştim. Ve bu durumu Taş Meclisi'ni okumamış olmama bağlamıştım. Bir de o kitabı okuyup öyle değerlendirmeli belki de.

Kısaca, mutlaka okunması gereken bir çizgi roman değil. Tabi Grange'ı, Taş Meclisi'ni seviyor ya da yakın tarihle ilgileniyorsanız durum değişir.

hennessy

Hasan abi çekiliş sonucu bana çıktığı içinmi söylemiyorsun?

hanac

Alıntı yapılan: hennessy - 02 Aralık, 2012, 21:28:30

Çekiliş yapmayı unuttuğum için açıklamıyorum  :)

Give me 5 minutes.

hanac

altay1944 arkadaşımız "Oz Büyücüsü" nü kazanmıştır.

Kendisini tebrik ediyoruz.

Hennessy sen hediyeyi gönderme işini organize eder misin ?

darkwood

Alıntı yapılan: hennessy - 02 Aralık, 2012, 21:28:30

Hayır, kitapları kaybetmiş  ??? o yüzden açıklamıyor.  :D  8)
Darkwood Sakinleri..