Gibrat - Erteleyiş ( Flaneur Comics )

Başlatan alan ford, 02 Kasım, 2012, 23:23:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tunaorhun

Resimleri gördükten sonra konunun önemi kalmadı.

haysat

Bir kaç çizgi roman karesi paylaşarak bir çok arkadaşın merakını giderelim....

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

flaneurcomics

jean Pierre GIBRAT,kusursuz fırçasının gücü kadar kalemide güçlü bir yazardır.hikayeside bize göre çizgileri kadar sıkı bir kitap. böyle oduğunu düşünmesek emin olun yayına sokmazdık.Fransa  gibi çizgi roman ekolü ,MOEBIUS,MORRIS,PEYO,UDERZO............nun bulunduğu bir ortamda duayen olmak taktir ediniz ki herkesin harcı değildir.
  resimli romandan aktarılan metin ise daha sonra yayınlayacağımız " le vol du corbeau " adlı başka bir GIBRAT eseridir

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

pearl jam

Alıntı yapılan: flaneurcomics - 04 Kasım, 2012, 21:20:53

resimli romandan aktarılan metin ise daha sonra yayınlayacağımız " le vol du corbeau " adlı başka bir GIBRAT eseridir

haysat ( ne demekse ) nin yayınladığı resimler de " le vol du corbeau " ya ait sanırım. bu kitabın da ileride yayımlanacağını öğrenmek güzel oldu.

flaneurcomics

FLANEUR COMICS SUNAR Jean Pierre Gibrat "ERTELEYİŞ" -ÇIKTI !

alan ford

tebrikler. özel edisyonu bekliyoruz artık. 8 Aralık toplantısında alırım.:))
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Zen

HC kapak çok güzel olmuş ;D. Normal edisyon bu sabah elime geçti açıkçası beklediğim ötesinde oldu ama gerçekten özen gösterdik. Baskı orijinalinden daha iyi bunu laf olsun diye söylemiyorum gerçekten öyle. Servete ayrıca teşekkür etmek istiyorum Gibratla bir şekilde tanışmamıza vesile olduğu için. Umarım her okuyan hem hikayeden hem çizimlerden aynı keyfi alacaktır.
-Neden herşeyin siyah senin?
- Çünkü siyahın üzerinde kırmızı çok güzel duruyor. Bunun, hangimizin kanı yüzünden olduğu hiç önemli değil...

gunes

NORMAL  BASKI  COKBASARILI  PEK BIR  BEGENDIM LIMITLI EDISYONU 4 GOZLE BEKLIYORUZ
ELINIZE SAGLIK 

flaneurcomics

teşekkürler Güneş,beğendiğine sevindim  :) çok daha iyi olacağını umuyorum.

darkwood

Flaneur yayınları tarafından yayınlanan Gibrat'ı Kuzgun Çizgiromanevin'den promosyonlu özel fiyatı ile temin edebilirsiniz.

Ünlü çizer Jean Pierre Gibrat'ın işgal altındaki Fransa'nın küçük bir kasabasında geçen hikayesinde, grafik roman tabirindeki bu kitabın hakkını veriyor. Sulu boya üzerine kuru pastel dokunuşlarla tablo gibi karalerle süslenmiş bu kitabı tüm çizgiroman sever arkadaşlara tavsiye ediyorum.

Darkwood Sakinleri..

gunes

Limitli edisyon ne zaman piyasada olacak haber varmi  :-\

tommikser

Bandrolün çıkmasını bekliyorlarmış.Sanırım bu haftasonuna kadar olabilir.Yoksa herşey tamammış ama bandrollerin gelmesi bekleniyormuş.

HacıGeraltEmmi

Normal edisyonuda iyiymiş, arka sayfalardaki taslak çizimler yeter. Bravo Flaneur.

hanac

Az önce elimden düşürmeden bir solukta bitirdim.

Baskı kalitesi müthiş, Grafik Uygulamayı da ZEN arkadaşımız yapmış, eline sağlık.

Konusundan kimse bahsetmemiş, kısaca bahsedeyim;

1943 yazı Julien Milislerden saklanmaktadır. Bunun için küçük kasabalarındaki öğretmenin eski evini seçmiştir.

Buradan bütün köyü gözlemekte ve biraz da röntgencilik yapmaktadır.

Hatta kendi cenazesini bile çatı arasından seyreder.

En büyük ilgisi ise kasabanın güzeli Cecille'edir.

Daha fazla anlatmayalım ama olaylar gelişir.

Çizimler enfes ötesi, senaryo da gerçekten çok sağlammış.

Cecille'nin maceralarının devamını bekliyoruz.