Gibrat - Erteleyiş ( Flaneur Comics )

Başlatan alan ford, 02 Kasım, 2012, 23:23:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gambit

Flaneur comics'den şu resmin kaliteli kuşe kağıda basılı posterini talep edebilirmiyiz ki ?

Bence bunu da limited yapıp (örneğin 50) para ile satsın Flaneur maliyetine

pearl jam

Nihayet dün okuyabildim. Çizimleri gerçekten enfes. Okurken her kareye uzun uzun bakmaktan kitabı bitirmem biraz uzun sürdü ama hikayeyi de es geçmeyelim o da gayet doyurucu.

Bir çok insanın emeklilik hayallerinde bahsi geçen o küçük ama sevimli kasabaların birinde geçiyor hikaye ve o kadar güzel çizilmiş ki erken emekli olma isteği kaplıyor bünyenizi.  Fransa İkinci Dünya savaşında Alman işgali altındayken ülke içinde Alman işbirlikçileriyle - direnişçi örgütler arasında geçen mücadelenin arka fonu oluşturduğu bir aşk hikayesi ağdalı olmayan bir şekilde ama olabildiğince de romantik bir bakış açısıyla anlatılmış. Gibrat' nın çizgisini kuvvetini zaten biliyorduk ama hikayeciliği de geçer not aldı benden.

Özel edisyonun baskısı gerçekten örnek gösterilecek kalitede, sayfaları çevirirken defalarca iki sayfa mı çevirdim diye kontrol etmeme sebep olacak kadar gramajlı bir kağıt kullanılmış. Kitabın sonunda her iki sayının kapak çizimleri diğer bazı eskizler ve çizimlerle beraber sunulmuş. Kartpostal, zarfı ve üzerindeki pul gayet şık düzenlenmiş. Levent Cantek'in yazısından öğrendiğim kadarıyla orjinalinde bir de editoryal yazı bulunmaktaymış. Hikayenin geçtiği dönemi daha iyi anlamamız açısından bu yazı da yer alsaymış iyi olurmuş gördüğüm tek eksik bu. ( Bir de kitabın sonlarına doğru erkek karakter 1 yıl öncesini hatırlıyor ancak bu konuşma balonuna yanlışlıkla 1 ay diye yazılmış. )

Sonuç olarak Flaneur kolaylıkla görmezden gelinebilecek bu küçücük kusurlarının dışında evladiyelik bir iş çıkartmış. Gösterdikleri özen için kendilerine teşekkür ediyorum.

alan ford

Baskıya çok takıldık ama hakikaten de çizgi roman olarak da çok iyi bir kitap Erteleyiş. Gibrat'ın çizimlerine (ve güzel Cecile'ye) laf yok. Hikaye de üzerinde biraz daha uğraşılsa çok daha iyi olabilecek bir potansiyele sahip.  Yanlış anlaşılmasın ama  , bu haliyle bile iyi bir hikaye. Bir yerlerde pizagor'un denklemleri vardı

İyi hikaye artı Muhteşem çizgiler bir de üzerine çok çok iyi bir baskı. Teşekkürler Flaneur
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

hennessy

Jean Pierre GIBRAT - Karganın uçuşu "le vol du corbeau" @flaneurcomics ten yakında!..

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

HacıGeraltEmmi

darkwood

Sonunda Flanuer dan beklediğimiz, Jean Pierre GIBRAT hikaye/çizimlerden biri daha geliyor.
Darkwood Sakinleri..

omega red

haber şimdi çıktığına göre kitap da 2015 ortalarında çıkar sanırım...

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

darkwood

Aynı şeyi bende yayınevine sormuştum. Renkli, büyük boy ve kuşe kağıdı baskılı bu kitabın 2.baskısının fazla satacağını düşünmediklerinden baskı maliyetini kurtarmayacağını belirtmişlerdi.
Onun yerine Gibrat ın bizde çıkmamış sayılarını basmayı düşündüklerini söylemişlerdi.  ???
Darkwood Sakinleri..

Nightrain

1-Karganin Uçuşu nerede kaldı?
2-Flaneur başka Gibrat eseri yayınlamayı düşünüyor mu? Mesela Matteo. Üç albümü var. Tek kitapta toplanabilir
3-Erteleyis lütfen yeniden basilsin. Alamadım, içime oturdu. :(

memospinoz

Alıntı yapılan: Nightrain - 18 Aralık, 2016, 22:21:46
1-Karganin Uçuşu nerede kaldı?
2-Flaneur başka Gibrat eseri yayınlamayı düşünüyor mu? Mesela Matteo. Üç albümü var. Tek kitapta toplanabilir
3-Erteleyis lütfen yeniden basilsin. Alamadım, içime oturdu. :(

http://www.nadirkitap.com/erteleyis-jean-pierre-gibrat-kitap7077593.html

Nightrain

darkwood

Flaneur 2016 yılını da boş geçti, yakın zamanda beklenen yayınlarını görmeyi umut ediyoruz.
Darkwood Sakinleri..

Nightrain

Alıntı yapılan: darkwood - 19 Aralık, 2016, 19:03:23
Flaneur 2016 yılını da boş geçti, yakın zamanda beklenen yayınlarını görmeyi umut ediyoruz.

Twitter da bir kaç yayının gorsellerini yayınlamıştı. Habibi gelsin yeter şimdilik.