MAUS - İletişim Yayınları

Başlatan omega red, 05 Kasım, 2012, 10:53:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

omega red

Gözlem yayınevinden 2004 yılında yayınlap baskısı tükenen Maus, İletişim yayınlarından tekrar çıkmış.
zamanında alamayan ya da dil problemi nedeniyle orjinalini okuyamayanlar sahafların pençesinden kurtuldu sonunda.

tommikser

Almış olduğum halde bu habere çok sevindim.Doğa abim almadıysan kesin alırsın değül mü?

V

Bulmak mucizeydi.İyi oldu bu iyi..
"İstemem,eksik olsun.."

gamlıbaykuş

Daha önce forumumuzda yayınlandı mı bilmiyorum ama iç sayfalardan örnekler sunabilirmisiniz acaba. Çizimlerini merak ediyorum...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

tommikser

Çizimleri çok beğeneceğini düşünmüyorum.Çizimler biraz fanzin gibi geliyor bana.

alan ford

Alıntı yapılan: gunessemerci - 05 Kasım, 2012, 10:58:57
Almış olduğum halde bu habere çok sevindim.Doğa abim almadıysan kesin alırsın değül mü?

Ben de var. Vakti zamanında Meraklı Çizgi'den Tayfun Bey sayesinde almıştım. Ama Pearl Jam arıyordu uzun süredir.İyi oldu. Gerçi ben hala okumadım.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

tommikser

Ehehehe bende alalı neredeyse 1 yıl oldu bende okuyamadım ;D ;D ;D

alan ford

Bu arada ne İletişim'in sayfasında ne de kitap sitelerinde yok daha. Sanırım daha dağıtıma verilmedi
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

kedidiro

bu benim için de müjdeler müjdesi demek.kaç gülen yüz koysam az olacak ???

pearl jam

Alıntı yapılan: alan ford - 05 Kasım, 2012, 11:57:27
Ben de var. Vakti zamanında Meraklı Çizgi'den Tayfun Bey sayesinde almıştım. Ama Pearl Jam arıyordu uzun süredir.İyi oldu. Gerçi ben hala okumadım.

Güzel haberler gelmeye devam ediyor . Ben ümidi kestiğim için aramayı bırakmıştım uzun süredir  :)

Bu arada watchmen, sandman 1 - 4 ve sonunda maus un yeni baskılarıyla piyasada  bulunmayan çizgi roman olarak sadece öldüren şaka kaldı şu anda.

tommikser

Yoooo Öldüren Şaka piyasada 100 TL gibi uygun bir fiyata bulunuyor ;D ;D ;D

Eflatun

Kadıköy'e gelmesi geciktimi banamı öyle geldi??

Chuck

Öncelikle okumayan arkadaşlara okumalarını öneririm listelerde öne alınmalı :)

Ne derece doğru bir benzetme olur emin değilim ama George Orwell'in Hayvan Çiftliği'nde yaptığı gibi hayvanlarla anlatmış hikayesini bu da farklı ve hoş geldi bana.

Konuyu anlatış olarak çok beğendim. Geçmişi anlattığı kadar babasıyla ikili ilişkilerine yer vermesi toplama kampının babası üstündeki etkilerini çok daha net gösteriyor. Yaşananların gerçek olmasıda çizgi romana başka bir boyut katıyor.

Çizimleri öyle aman aman güzel değil ama hikayenin ihtiyacı olanı vermiş Spiegelman. Hiç sırıtmıyor yani.

Tavsiye ederim  :)
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

ferzan

Okuduktan sonra pişmanlık duyduğum albümlerden bir oldu...Bitirdiğime pişman oldum ve iyi ki ayak üstü okumamışım dedim.Okumadan önce izole ve özel bir ortam hazırlamıştım,rahatsız edilmeksizin kesintisiz bir şekilde okudum...Gerçekten başyapıt olduğunu düşünüyorum ve öyküye daha iyi bir çizginin gideceğini hiç sanmıyorum...

Bu arada,bu tarz grafik romanlarda ki alternatif çizgileri,ister istemez ana akım çizgilerle kıyaslayıp bir parça yadırgayan (haliyle yadırgıyoruz,çünkü grafik roman olgusuyla geç tanıştık ve nedir ne değildir diye sorgulamaya hiç fırsatımız olmadı,açık konuşmak gerekirse ana akım dururken benim ilgimi çok geç çekti) dostlara belirtmek isterim ki,bunun gibi çizgi tercihleri bilinçli olarak yapılıyor,çizerin yetersizliği ya da acemiliği söz konusu değil...Tıpkı Picasso'nun canavar gibi reel çizimler yapabilmesi ama kübik anlatımı tercih etmesi gibi...Bir yerlerde okumuştum sanırım,Spiegelman bu romanın çizimlerine devam ederken bazen kendini kaptırıyormuş ve teknik falan umursamayıp doğrudan ucuz dosya kağıdına adi pilot kalemle devam ediyormuş bazı sayfalara,hiç kasmıyormuş...Denk gelenler bilir,bir çizerin orijinal bir sayfasını elimize alma şansı bulduğumuzda,ilgimizi çekmeyen bir çizgi roman bile olsa orijinal sayfanın büyüsü ve hissettirdiği çok farklıdır...Kağıdın kalitesi,malzemenin kalitesi,işçiliğin kalitesi buna sebep olur ama Maus'da bu pek önemsenmemiş...Oldukça samimi bulmuştum...Coppola'nın ya da Scorsese'nin el kamerasıyla film çekmesi gibi...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Ras Al Ghul

Harika bir kitaptır alın,bulun ve okuyun