MAUS - İletişim Yayınları

Başlatan omega red, 05 Kasım, 2012, 10:53:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

They drew first blood...

nicholaihel

"Ciltli basılması elzem"gillerden, mutlak okunması gereken grafik roman.

hennessy

O kadar çizgi roman yayınlanınca hep bir türlü alıp okuyamadığım Maus'u nihayet bitirdim.

Bugüne kadar okuduğum en iyi grafik romanlardan biri idi. Ama iyi derken içim hala titriyor. Son bölümündeki kamp zulümleri,  insanların yaşam savaşları iki sevgilinin tekrar bir araya gelmesine kadar nerede ise
tüylerimi diken diken eden bir hikaye ile karşılaştım. Şu an doğumuz yangın içinde ve etrafımızdaki ülkeler her gün bir birlerini yerken savaş çıkar ise insanlığın nereye gideceğini en iyi anlatan hikayelerden biri karşımızda.

Okuyun demiyorum benim gibi geç kalmayın kendime bu konuda çok kızıyorum. Alternatif çizgi romanlara daha çok ağırlık vereceğim.....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

frodo

Okuyanlar kağıdı kitap kağıdı mı kuşe kağıt mı cilt kaliteli mı?
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

zydaba

Barmen Minik

kagıt magıt cilt milt önemsiz. alın okuyun hayatında hiç çizgi roman okumamış ve bu tarza aşırı uzak ananıza teyzenize felan okutun.

memospinoz

Uzun zamandır baskısı bulunmayan kitap geçtiğimiz ay içerisinde tekrar basılmış. Hâlâ okumayanlara duyurulur.   ;)

ZGeralt

Yeniden basılmasına sevindim. Herkesin okuması gereken eserlerden biri olduğunu düşünüyorum, evet gerek 2. Dünya Savaşı gerekse Yahudi soykırımı hakkında çok eser yazıldı, çizildi ancak tanıklıklara dayanan eserler hep biraz daha vurucu oluyor, kurgu değil, bu manyaklık gerçekten yaşanmış diyorsunuz bir kez daha. Hele ki günümüzde bütün dünyada bu manyaklık yeniden hortlamaya başlamışken, özellikle gençlere okutulmalı, benzerlerinin yaşanmaması için elden ne geliyorsa yapılmalı...

Nemo

Cok gecikmeli de olsa, okuma firsatim oldu. Cok guzel bir oykuydu. Okumayan arkadaslara da tavsiye ederim.
Okurken sunu dusundum: acaba bizim yazarlarimiz-cizerlerimiz de Polonezkoy'e yerlesen Yahudilerin oykusunu yapabilir mi? Ve bunu Maus gibi dunya dillerine cevirebilirler mi? Dunya capinda belki kendimizi daha iyi bir sekilde ifade edebilirdik...
Özel Alfa Ajanı

Kauss

Maus'tan paralelevrenin videolarında haberim olmuştu. Sanırım bir iki yıldır aklımdaydı fakat hiç bir zaman önceliğim olmamıştı. Dün çizgi roman alışverişimde, başka bir çizgi romanı almama rağmen Maus ile değiştirdim. Bugün ise çizgi romanı bitirdim. Öncelikle kitabı açtığımda çizimleri, ilk anda hoşuma gitmedi. Belirli bir süre sonra alıştım. Zaten Maus için çizimlere takılmayın alın okuyun diyeceğim. Bir ideolojinin insanların hayatını nasıl değiştirdiğine tanık oluyorsunuz. Kendi ırkından insanların bile ihanet ettiğini ( ki her millette vardır, bizde de işgal döneminde işgalcilere yarananlar vb. ) fakat sistemin ihanet edeni de kullanıp attığını görüyorsunuz. Baba ve çocuğunun zor ilişkisinden tutun, büyük bir aşk hikayesi ve kavuşmaya kadar ne ararsanız var. Savaş günlerini, toplama kamplarını her şeyi çok güzel anlatıyor.
Alın okuyun hediye edin :)

gizmoo

Mause HC niye basılmaz anlam veremiyorum :(

Bloodslince

Alıntı yapılan: gizmoo - 09 Mayıs, 2020, 00:51:19
Mause HC niye basılmaz anlam veremiyorum :(

Basıldığına dua edin temalı çizgi roman yayıncılığı yapıldığı için ülkemizde (*İşini iyi yapanlar az olmakla birlikte hariç), böyle şeyler isteyince ya elit çizgi roman okuyucuları oluyoruz ya da buldunuz daha ne istiyorsunuzcu oluyoruz.

Sonra bu isteğimizi yerine getiren bazı yayınevleri HC baskı yapıp öyle bir fiyat koyuyor ki, tamam siz normal basın diyoruz.

Müthiş bir dengesizlik var kısacası. =) İletişim sanmıyorum ki HC bassın bu çizgi romanı. Yurt dışındaki HC baskısına iki örnek;

"Gotham'ın beyaz şövalyesini aldım ve bizim seviyemize indirdim. 
Çok zor olmadı.
Bildiğin gibi delilik yerçekimi gibidir.
Sadece hafifçe itmek gerekir."
[shadow=red,left]Joker[/shadow]

memospinoz

Kauss

Yurtdışında Maus 40th Anniversary Box Set çıkarmışlar çok güzel bir eser. Paralelevrende görmüştüm. İnsan kaliteli işleri görünce, ister istemez imreniyor.

seastar1000

Kızıma okulda ingilizce dersi için almıştık herhalde üç senedir bekliyordu okumamı bir iki kez elime almıştım ama başlıyamamıştım hadi dedim dün bitirdim sayfalar rengarenk çizimler kelime ve cümle açıklamaları ile dolu bayağı bir açıklayıcı okuma oldu