Kasım 2012

Başlatan tommikser, 05 Kasım, 2012, 19:27:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Sonunda Gerekli Hareketlenmeye başladı.New Avengers 5-İç savaş çıktı!

dorukgs

hanac

Arkadaşlar, bakın böyle bir yayın var.

kalidor

Biz Grafik Conan'ı biliriz, yanlış yazmışlar  :D
Crom! Ölüleri Say...

hanac

Haysat (Ne Demekse),

Kardeşim onlarca yayın çıktı, şunları bu başlık altına toplasana.

Güneş (Sun Demek),

Lütfen yardımcı olalım.

rumar80

Ali işlerinin yoğunluğu nedeniyle facebook sayfasını da ihmel ettiğini kendisi itiraf etmiş. Rahatlasın inanıyorum ki tekrar harektlendirir ortamı.
   Güneş de baba olacak ya....

İdare et sevgili OnOn   ;)

haysat

Suanda isyerinde oldugum icin birsey yapamiyorum saat 23:00 Dan sonra evde olacagim o saat den sonra gerekli yuklemeleri yapacagim.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

haysat

Lal Kitap / Çizgi Roman Dizisi                                   Lal Kitap / Çizgi Roman Dizisi
Zagor Klasik Maceralar Dizisi Cilt:76                         Martin Mystere Klasik Maceralar Dizisi Cilt:31

Lal Kitap / Çizgi Roman Dizisi                                   Lal Kitap / Çizgi Roman Dizisi
Yeni Zagor Sayı: 128 / Acımasızca                            Yeni Mister No Sayı:126 /GizemliBirmanya

haysat

Oğlak Yayıncılık / Maceraperest Çizgiler Dizisi                                      Oğlak Yayıncılık / Maceraperest Çizgiler Dizisi
Tex Sayı:177 / Hayalet                                                                      Tex Altın Seri Sayı:141 / Tuzak

haysat

Yapı Kredi Yayınları / Çizgi Roman Dizisi
Red Kit 60 / Sahte Peygamber

60. Red Kit'in Normdann tarafından yazılmış hikâyesi, çok bilinen sahneyle başlar: Hapisteki Daltonlar kaçmaya kararlıdır. Ancak hiç hevesli olmasalar da yanlarına bir yol arkadaşı katılacaktır. Tuhaf davranan, tuhaf konuşan bir... "peygamber"

Bu "uhrevi" yolculuğun Daltonları doğru yola mı, yoksa hapishaneye döndüreceği Red Kit sevenleri için albümün sonuna kadar sır olarak kalacak ama ilginç birkaç ipucu verebiliriz; macerada "efsanevi" köpek Rintin yardımcı köpek oyuncu rolünde, hatta Red Kit'ten bile popüler, konuk oyuncu olarak katılan Mormonlar da harikalar yaratıyor

haysat

Marmara Çizgi / Çizgi Roman Dizisi
Yürüyen Ölüler Bölüm: 11 / Avcılardan Kork

haysat

Gerekli Şeyler / Çizgi Roman Dizisi
The New Avengers 5. Cilt / İç Savaş

İntikamcılar, maceralarına tam gaz devam ediyor!

Türkiye'de filmi ile de büyük bir hayran kitlesi yakalayan Avengers beşinci sayısı ile raflardaki yerini alıyor. Marvel evreninde Avengers: DAĞILDI ile başlayan İç Savaş ve House of M ile devam eden büyük olaylar zinciri İç savaş'ta iyice alevleniyor. Artık hiçbir şey, bir daha eskisi gibi olmayacak!
Avengers 5: İç Savaş, House of M'in devamı niteliğinde olup, içerisinde sizi şok edecek bir olay barındırıyor: Kaptan Amerika artık bir kaçak! İyi okumalar!

Kimin tarafında ilerleyeceksin!
İç Savaş şiddetle devam ederken, Avengers inançları uğruna savaşa girmek üzeredir - ve bu köklü değişiklik sizi çok şaşırtacak. Captain America kanun kaçağı! Spider-Woman'a iki taraf da rahat vermiyor. Iron Man arkadaşlarına sırt çevirmek zorunda kaldığında işler çirkinleşiyor ve yeni bir tehdit daha yakın bir yerde ortaya çıkıyor! Captain America, Cage, Spider-Woman, Sentry ve Iron Man'in başrolde olduğu ve Falcon, Jessica Jones ve Inhumans'ın konuk olduğu bu ciltteki her bağımsız hikâyeyi gerçek bir süperstar çiziyor.

haysat

Çizgi Düşler Yayınevi / Çizgi Roman Dizisi
Thorgal Cilt:8 / Valnor'lu Kriss / Fedakarlık / Ben , Jolan

Yıldızların oğlu Thorgal, yaratıcıları Rosinski ve Van Hamme'ı şöhrete taşımış bir isim. 30 yıl boyunca dünyanın her yerinden çizgi roman severler içerisinde Vikinglerin, tanrıların ve uzaylıların cirit attığı; tam merkezinde ise hümanizmin olduğu bir destana şahitlik ettiler. Ve şimdi efsanede
değişim zamanı. Yirmi dokuzuncu albümü "Le Sacrifice/Fedakârlık"ta okurlara veda eden senarist Van Hamme, geçen hafta yayınlanan son albümle yerini kendi elleriyle bir çok aday arasından seçtiği Yves Sente'e bıraktı.

Bu otuzuncu albüm "Moi, Jolan" yani "Ben, Jolan" adından da anlaşılacağı gibi Thorgal'in oğluna ayrılmakla kalmıyor, dizinin bundan sonra alacağı yön için de işaret fişeği görevi görüyor. Yeni senarist Sente, Van Hamme'ın gitmeden önce kurguladığı çizgi üzerinde başarıyla ilerliyor. "Fedakârlık"ta tanrılar tarafından yaşaması için iki gün verilen Thorgal'ın hayatı, Aradünya'daki esrarengiz varlık Manthor ile bir anlaşma yapan Jolan'ın fedakarlığı sayesinde kurtulmuştu. Jolan ilk dolunayda ailesinden gizlice kaçarak Manthor'a gelecek ve onun belirlediği kaderin yeni yollarında ilerleyecekti.

Thorgal'ın diğer babası, çizer Rosinski'ye gelirsek, ilk gözağrısı olan diziyi terketmiş değil. Onun cephesindeki çarpıcı gelişme ise, çizgiler yerine boyaya ağırlık vererek estetik olarak baştançıkarıcı görüntüler elde etmeye başlaması. Geçtiğimiz yıllarda özensizlik ve baştan savmalıkla suçlanan Rosinski, bu yeni tekniği sayesinde hem devingen bir üslup elde etmiş hem de sanatını geliştirmiş görünüyor.

Ne diyelim? Bildiğimiz Thorgal öldü ama.. Yaşasın yeni Thorgal!

haysat

Dampyr Maxi:1

Yaban Arılarının Efendisi / Büyülü Ormanın Sırrı / Ormandaki Gölgeler

İtalya'nın ünlü çizgi romanı Dampyr şimdi de 3 tam maceralık Maxi Serisi ile Türk okurları ile buluşuyor.

Bu cildin ilk macerası olan 'Yaban Arılarının Efendisi', lanetli bir vazonun ve onun peşindekilerin hikayesini anlatıyor. İkinci macera olan 'Büyülü Ormanın Sırrı' bizi İtalya'daki turistik mekanlardan biri olan ünlü Canavarlar Parkı'na götürüyor. Son macera 'Ormandaki Gölgeler' ise Dampyr'in Brezilya'nın balta girmemiş ormanlarındaki ölümlerle ilgili araştırmasını anlatıyor.

haysat

Wasteland Cilt:1 / Tozlu Şehirler / Tanrı'nın Gölgeleri
Wasteland Cilt:2 / Kara Çelik / Köpek Kabilesi

Büyük Islak'tan yüzyıl sonra Amerika'da bir yerde....

Yüz yıl önce, "Büyük Islak" diye adlandırılan bir felaket uygarlığı yok etti. Bu açıklanamayan felaket sonrasında hayatta kalan bir avuç insan; toprağı işlemenin zor, hayatta kalmanın ise çok daha zor olduğu düşman ve verimsiz bir doğada toplumu yeniden oluşturmaya çalışıyor.

Zamanın en kötü korkularını yansıtan; şiddet ve politik göndermelerle dolu bir bilimkurgu destanı..