Kasım 2012

Başlatan tommikser, 05 Kasım, 2012, 19:27:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

Çizgi Düşler Yayınevi / Çizgi Roman Dizisi
Brendon Cilt:7

Brendon'ın aylık serisi, 3 tam maceralık ciltleri ile Cizgi Düşler Yayınevi'nde Türkiye macerasına 500 adetlik sınırlı baskı sayısı ile kaldığı yerden devam ediyor.

Bu cildin ilk macerası olan "Jacknife'ın Esrarı", geçmişten gelen bir seri katilin tekrar cinayetlere başlamasının hikayesi. İkinci macera olan "Kanlı Hayaller" de Brendon işlediğini hatırlamadığı bir cinayetle suçlanan bir kadına yardım etmeye çalışıyor. Son macera "Ateş Hattı" ise ne için ve kimle savaştıklarını bilmeyen bir grup paralı askerin hikayesi.

Julia Cilt:1
(Bir Kriminoloğun Maceraları)

İtalya'nın ünlü çizgi romanı Julia'nın aylık serisi, 3 tam maceralık ciltleri ile Çizgi Düşler Yayınevi'nde Türkiye macerasına kaldığı yerden devam ediyor.

Bu cildin ilk macerası olan "Katiller Emekli Olur Mu?", yaşlı bir çiftin evine gönderilen bombalı bir paket ve bundan sonra olanları anlatıyor. İkinci macera olan "Canlı Yayında Cinayet"te kriminoloğumuz canlı yayında işlenen bir cinayeti çözmeye çalışıyor. Son macera "Hoşgeldin Myrna!" da ise kahramanımızın yolun daha önceki maceralarda tanıştığımız Myrna ile yeniden kesişiyor.

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

haysat

Lal Kitap / Çizgi Roman Dizisi                                         Lal Kitap / Çizgi Roman Dizisi     
Martin Mystere Sayı: 128 / Ay Komplosu                         Büyülü Rüzgar Sayı: 122 / Timsahların Gecesi

haysat

Mürekkep Basın Yayın / Çizgi Roman Dizisi
Cinayet Sırları

Efsane...
Melekler...
Cinayet...

Parktaki bir bankta oturan yalnız bir adamın gözlerinden, onun kim olduğunu anlayamazsınız - cennetten asırlar önce gelmiş olan eski bir melek olabilir. Dünya'ya, anlatılması gereken bir hikayeyi anlatmak için gönderilmiş olabilir. Çok eski bir öykü...
Dünya, Tanrı'nın gözünde henüz bir tasarım olarak duruyorken, zamanın başlangıcından gelen bir öykü. Günah kavramı, henüz ortaya çıkmamıştı ve Tanrı daha kainatı yeni yeni yaratıyorken, hakkında asla konuşulmaması gereken bir suç işlendi.
Cennette bir cinayet.

Ödüllü yazar P. Craig Russel, ünlü yazar Neil Gaiman'ın ilahi bir cinayeti anlatan ve büyük beğeni toplayan bir öyküsünü, hafızalara kazınması için çizgi roman olarak hayata geçirdi.

haysat

Grand Duc Sayı:1 / Gece Cadıları

1943 Kışı. Doğu cephesi cehenneminde yenilmez Luftwaffe göklere hakimdir ve bozguna uğramış Rus birliklerinin üzerine ateş ve çelikten bir sel gibi akmaktadır.
Kendilerini silindir gibi ezen Nazilerin karşısındaki Sovyet filosunun elindeyse, ilerlemelerini yavaşlatabilecek pilotlarının kahramanlıklarından başka bir şey yoktur.
Lilya, yavaş ve eskimiş uçaklarıyla düşmanı yıpratmakla görevli "gece cadıları"ndan biridir. Ama baştan belli olan kaderlerini düşmana ödetmeye kararlıdır.
Karşısındaki Wulf ise Hitler'in kanatlarındaki sayısız çelik tüyden biridir... Ama isyankar, itaatsiz bir tüy... Üstelik sonuna kadar Nazi karşıtıdır!

Grand Duc Sayı:2 / Yoldaş Lilya

Ağustos 1944; Alman cephesi darmadağın.
Parça parça haldeki Luftwaffe Sovyet avcı uçaklarının arkası kesilmeyen akınlarına umutsuzca direnmeye çalışıyor, ama Kızılordu'nun silindirinden kaçamıyor.
Pilot yoldaş Lilya için bu zafer anı; karşı taraftaysa Oberleutnant Wulf hayatta kalabilmek için sadece cesaretine, becerisine, içgüdülerine ve belki de kızı Romy'nin verdiği küçük tılsıma güvenebilir...
Ama her iki tarafta da, şans dönebilir ve ilk olarak kahraman küçük "gece cadısı"nın başına korkunç olaylar gelir...

Grand Duc sayı:3 / Wulf & Lilya

1945 Baharı. Luftwaffe için çanlar çalıyor! Bütün cephelerde yenilgiye uğrayan Alman filosu yenilmez, kararlı ve hepsinden öncemlisi sayıca çok üstün düşman karşısında savaşamaz halde. Uçabilecek haldeki bütün araçlar Reich'ın savunma hattında yoğunlaşıyorlar ancak kibirli imparatorluğun toprakları günden güne küçülüyor...
Kızının trajik ölümüyle sarsılan Wulf öfkesini ve intikam hırsını acımasız çarpışmalarla dindirmeye çalışmaktadır.
"Kızıl Cadı" Lilya içinse zafer saati gelmiştir!
Ama hava savaşında ipler her zaman Şeytan'ın elindedir... Bazen de aşk tanrısı araya girer!

haysat

Hoz Comics / Çizgi Roman Dizisi
Kit Taylor Cilt:6
Şerif Frankie / Malay Hançeri / Tuzak

Hoz Comics / Çizgi Roman Dizisi
Stria "Derindeki Korku"
STRIA "Bonelli Editore'den sarsıcı bir hikaye... "Derindeki Korkunun Çizgiromanı"

haysat

Flaneur Comics / Çizgi Roman Dizisi
Cash - I see a darnkess (Karanlığı gördüm)

Her Yer Karanlık!

"Siyahlar giyerim umutsuz yoksullar ve kaybedenler için, cezasını çoktan ödemiş mahkumlar, zamanın kurbanları için" Işıklı parlak bir dünyanın gölgesinden gelen gür bir ses, sıradışı bir adam, bir efsane... Johnny Cash

Çocukluğu pamuk tarlalarında yoksulluk ve sefalet içinde geçen Cash'in çok sevdiği kardeşi Jack'in dramatik ölümü acıyı bütün hayatı boyunca hiç açılmamak üzere kalbine mühürledi. Fakat acıları müziğin ilhamı oldu. Amerikan alt sınıfının hikayelerini anlattığı şarkıları çocukluk döneminin etkisiyle biçimlendi. Acı çekmiş biri olarak acılar duyan mahkumlara verdiği "Folsom" ve "San Quentin" hapishane konserleri kariyerinde önemli yer tuttu muhalif sanatçının. Cash orada geçen yılların ardından Elvis Presley'in de bağlı olduğu Sun Records müzik şirketi ile ilk anlaşmasını yaptı.

"Hey Porter - Cry cry cry" ardından "I walk the line" listelerde bir numaraya yükseldi. 60'ların başına kadar süren bu durum Cash'in bağımlılıları yüzünden sekteye uğrasa da ruh ikizi ve daha sonra hayat arkadaşı olan June Carter'ın sözlerini yazdığı "Ring of Fire" şarkısı, Cash'i listelerde tekrar zirveye çıkarttı. June ve cash arasında ki sancılı aşk hikayesi 1968 yılında evlilikleriyle sonuçlandı. 2003 yılına kadar mutlu bir evlilik sürece, June Carter'ın ölümünden beş ay sonra Cash de hayata veda edecektir.

haysat

Yapı Kredi Yayınları / Çizgi Roman Dizisi
Red Kit 61 - Dalton Ana

Daltonların annesinin de haydut olması Red Kit'in adalet yolunda engeldir!
Oğulları hapisteyken kucağında kedisiyle "hemen hemen" sıradan bir yaşlı kadın gibi yaşayan Dalton Ana, çocuklarının eve dönüp kendi kılığında banka soymaya başlamasıyla kendisini Dalton aile çetesinin başında bulurken Red Kit de karşısında kendisini düelloya davet eden silahlı bir yaşlı kadın bulur.

Her sayfası kahkaha vaat eden 61. Red Kit "Dalton Ana" 1971 yılından bir Morris-Goscinny çalışması.

caretta

Oğlak Yayınlarından henüz ses yok.Bekliyoruz!!!

DAMPYR

Alıntı yapılan: caretta - 17 Kasım, 2012, 17:27:16
Oğlak Yayınlarından henüz ses yok.Bekliyoruz!!!
Dampry için daha erken henüz 6 ay olmadı.ama diğer yayınlardan aslında çıkartabilir... ??? ::) ;)

ercoktay

Bugün uğrayamadığım fuardaki tek yayıncı maceraperest oldu. Adını panoda geç farkettim. Uzun zamandır Teks almadığımdan unuttum onları nerede ise. Ama İlyas bir hareket yok onlarda dedi.

haysat

Elips Kitap / Çizgi Roman Dizisi
Ustura Kemal - Karanlığa Sıkılan Kurşun

Mütareke yılları, İstanbul için kaynayan bir kazan manzarası arz ediyordu. Denilebilir ki şehrin hemen her semti, her mahallesi; bu feci işgalin, bu alçakça yapılmış istilanın karşısına dikilmiş bir kahraman, ayaklanmaya hazır ve silaha sarılmış bir bütündü.

Topkapı, Şehremini, Kasımpaşa, Üsküdar ve Sarıyer'in kahraman mert delikanlıları, fedakâr yaşlıları, herhangi bir tecavüzü mutlaka bertaraf etmeye karar vermişlerdi.

Bunlar babayiğit doğmuş ve öylece ölmeye yemin etmiş mert yürekli insanlardı. Bu isimsiz kahramanlar; görünmez bölükler, görünmez taburlar teşkil ederek düşmana kök söktüren kişilerdir.

Eski günlerin, eski insanların; temizliğini, mertliğini, dürüstlüğünü; o günlerin özlemini duyanlara ve kendini o eski babayiğitler gibi hissedenlere...

"Ustura Kemal" ilk kez 1972 yılında "Gün" gazetesinde tefrika edilmeye başlanmış, yurt dışı da dâhil olmak üzere kısa sürede büyük başarı kazanan bir resimli roman olmuştur. Yıllarca aralıksız yayımlanan "Ustura Kemal", babayiğitliğin simgesi hâline gelmiştir.

Tamamen fotoğraflardan yararlanılarak resimlenen "Ustura Kemal",  sulu boya tekniği ile hazırlanan yegâne resimli romandır.

haysat

Flaneur comics / Çizgi Roman Dizisi
Jean Pierre Gibrat "ERTELEYİŞ"

haysat

Oğlak Yayıncılık / Maceraperest Çizgiler Dizisi
HOMBRE / Wiechmann & Mendez

Hombre ile Üç Macera Birden!

Bir kanun adamıyla kanun kaçağını dost olmaya zorlayan tehlikeli maceralar...

Kuzey ve Güney arasındaki İç Savaş nihayet bitmişti. Kuzeyli Binbaşı Ronegall Dawson, efsaneleşen Pinkerton Devlet Birimi'ne katılmıştı. İlk görevi banka soygunu ve cinayetten aranan bir kanun kaçağının izini sürmekti. Kaçak sahiden suçlu muydu? Buna hiç kimsenin aklı yatmıyordu. Çünkü kaçağın adı Hombre'ydi.

Ayrıca, Hombre'de okurları bekleyen sürprizler de var: "Bir Apaçiyi Yalnızca Bir Apaçi Yakalar!", "Haydutlar", "Eller Yukarı!", "Altına Hücum",

haysat

Tex Sayı:178 / Simyacının Evi

haysat

Tex Altın Seri Sayı:142 / Kanun Namına