Jim Cutlass

Başlatan alan ford, 28 Şubat, 2011, 23:29:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

Jim Cutlass'ları bitirdim. Bu yaştan sonra frankofonlara sardık birde. Ne yalan söyleyeyim Blueberry'ler pek açmamıştı beni. Jim Cutlass'ın ilk macerasını yıllar önce Rodeo Strip'in hediyesi olarak alıp okumuş, beğenmeme rağmen devamını getirmemiştim. Keşke getirseymişim. Tek kelimeyle muhteşemler. Ne yazıkki Remzi Yayınevi 5. kitaptan sonra devamını getirmemiş. Bunda kuşkusuz benim gibi sorumsuz okuyucuların da payı var. Alsana insan gibi zamanında kitabı. 8 yıl geriden takip edince olmuyor tabi :(
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pearl jam

İzmir Agora alışveriş merkezindeki Remzi Kitapevinde Jim Cutlass' ın 1 ve 2. sayıları %50 indirimdeydi. Ne zamandır almayı düşünüyordum indirimi görünce kaçırmadım. Şu anda ilk sayıyı okuyorum ve gördüm ki beklediğimden çok daha iyi bir seri var karşımda. 3-4-5 i de indirimli indirimsiz alıcam artık  ;D Giraud ( moebius ) harika bir çizer gerçekten de. Keşke daha çok kitabı yayımlansa. ( Biz de zamanında alsak fena olmaz tabi  ;D )

pearl jam

Jim Cutlass' ın 5. kitabını okuyorum. Maalesef devamı yok  :(

Jim Cutlass gibi son derece iyi çizilmiş, iyi bir anlatıma, sempatik bir kahramana sahip olup da  üstüne bir de Türkiye'de çok tutulan bir türde ( western ) yazılmış olmasına rağmen  niye  satmadığını da anlayabilmiş değilim  ???

s.b

Geçen toplantıda Gerekli Şeyler'de Altan Beyden 5 sayıyı da almıştım.
1. sayıyı okudum ve "ulan şimdiye kadar ben bunu niye okumadım" diye hayıflandım.
Tavsiye ederim. Herkes alsın ve okusun.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Ralph

Okunabilir duruyor. Haberim bile yoktu... Çizimleri de çok beğendim. Eh alalım bari. 72 sayfaymış bu yayınlar. Idefix'te 10 tl.

s.b

Serinin Türkiye'de yayınlanmamış iki sayısı daha var.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

tunaorhun

Bir ara D&R ın internet sitesinde 5 liraydı. O zaman çıkan bütün sayıları almıştım.

rumar80

Bu hafta tüm seriyi yedı sayıyı da okudum.
  Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki çok iyi başlayan ve potansiyeli olan bir hikaye çok kötü tamamlanmış. İnsanın kafasında soru işaretleri ile geride kalıyor :

Lulu Belle'e ne oldu?
  Jim madem seçilmiş kişi, nasıl oluyor da beyaz timsah ile (rüya bölümünü saymazsak) esaslı bir mücadele veremiyor.
    Adadaki zencilere ne oldu?
   Bu sorular uzayabilir. Belki devamının yazılması planlandı ama olmadı,  yine de ben içimde bir boşluk ile veda ettim Jim Cutlass'a.
   Ülkemizde maalesef 5 sayısı basılabilen bu seriyi en azında Frankofon aşkına okuyabilirsiniz.  Tabi bulabilirseniz.

KenParker

Beklediğimden iyi çıktı. Yalnız son iki sayısı maalesef basılmamış. İlginç.