Mohican - 1001 Roman - Romanzi a Fumetti No:4

Başlatan Mister NO, 29 Ekim, 2011, 21:38:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mister NO

Paolo Morales'in senaryosu,Roberto Diso'nun çizimleriyle Mohican'ı bir solukta okudum.(Elimden bırakamadan bir gecede bitirdim)
Sağlam kurgusu ve bir film gibi akan senaryosunun yanında Diso'nun çizimleri harika.Bazı sayfalarda büyük kareler kullanılması çizimlerin güzelliğini daha da ortaya çıkarmış.

James Fenimore Cooper'ın yazdığı dünyaca meşhur "Son Mohikan" ya da "Mohikanların Sonuncusu'nun devamı niteliğinde demek yanlış olmaz.Bu meşhur kitabın sonunda Mohikan savaşçısı Uncas ölüyordu.İşte çizgi roman olarak basılan Mohican bu romanın son bölümünden başlayıp 20 yıl sonrasında 1778 Eylül'ünde geçen olayları anlatıyor.

Şahin Gözü-Uzun Tüfek ve Chingachgook bu çizgi roman ile yeniden hayat buluyorlar.Kitabın sonlarına doğru "Son Mohikan"ın yazarı Fenimore Cooper'a da gönderme var.  ;)

1001 Roman tarafından basılan Mohican'ı almayanlara şiddetle tavsiye ederim.Alan arkadaşlara da bir an önce okuyun tavsiyesinde bulunurum. :)

s.b

İnanamıyorum. Bu güzelim çizgi romanla ilgili bir başlık var ve altında mesaj yok. Önce kendimi kınıyorum sonra sizi. Herhalde artık bu çizgi romanı okumayan kalmamıştır. Eğer halâ okumayan kalmışsa onu da kınıyorum. Yani herkesi kınım kınım kınıyorum.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

tommikser

Bende beni kınayan seni kınım kınım kınıyorum ;D

haysat

Sami baba yapma ben bir yerlerde yazmıştım.

Okudum ve çok beğendiğimi hatta son mohikan filminin  harika bir devamı olduğunu yazmıştım.

Bencede alın okuyun, bende okumayanı kınım kınım kınıyorum.

Son sözüm budur.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

Mister NO

Alıntı yapılan: Mister NO - 29 Ekim, 2011, 21:38:51
Paolo Morales'in senaryosu,Roberto Diso'nun çizimleriyle Mohican'ı bir solukta okudum.(Elimden bırakamadan bir gecede bitirdim)
Sağlam kurgusu ve bir film gibi akan senaryosunun yanında Diso'nun çizimleri harika.Bazı sayfalarda büyük kareler kullanılması çizimlerin güzelliğini daha da ortaya çıkarmış.

James Fenimore Cooper'ın yazdığı dünyaca meşhur "Son Mohikan" ya da "Mohikanların Sonuncusu'nun devamı niteliğinde demek yanlış olmaz.Bu meşhur kitabın sonunda Mohikan savaşçısı Uncas ölüyordu.İşte çizgi roman olarak basılan Mohican bu romanın son bölümünden başlayıp 20 yıl sonrasında 1778 Eylül'ünde geçen olayları anlatıyor.

Şahin Gözü-Uzun Tüfek ve Chingachgook bu çizgi roman ile yeniden hayat buluyorlar.Kitabın sonlarına doğru "Son Mohikan"ın yazarı Fenimore Cooper'a da gönderme var.  ;)

1001 Roman tarafından basılan Mohican'ı almayanlara şiddetle tavsiye ederim.Alan arkadaşlara da bir an önce okuyun tavsiyesinde bulunurum. :)

2 yıl ne kadar çabuk geçmiş?  :(

DAMPYR

Bir şey dikkatimi çekti bu seriden çıkan kitapların hepsininde çizgileri çok güzel.Ben bu seriden en çok Stria'yı beğenmiştim.kimbilir belkide korkuyu sevdiğim içindir... ??? ::) :D

s.b

Alıntı yapılan: haysat - 02 Ekim, 2013, 22:06:57
Sami baba yapma ben bir yerlerde yazmıştım.

Okudum ve çok beğendiğimi hatta son mohikan filminin  harika bir devamı olduğunu yazmıştım.

Bencede alın okuyun, bende okumayanı kınım kınım kınıyorum.

Son sözüm budur.

Ali abiciğim sen doğru söylüyorsun. Bu konuyla ilgili muhabbetlerimiz olmuştu. Fakat onlar nerede?
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hanac

Alıntı yapılan: s.b - 02 Ekim, 2013, 22:22:24
Ali abiciğim sen doğru söylüyorsun. Bu konuyla ilgili muhabbetlerimiz olmuştu. Fakat onlar nerede?

Bir kaç muhabbet aşağıda

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,1592.0.html

Solomon Kane

Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

nejat hüseyin özal

Harika bir çizgiroman... Satın almayanlar için büyük bir kayıp... Hikayenin sonunda devamı var gibi anlaşılıyor... İkinci kitabı ya da devamı var mı? Bilen varsa ve bilgi verirse sevinirim.  ??? ;)

darkwood

Alıntı yapılan: nejat hüseyin özal - 03 Ekim, 2013, 19:19:12
Harika bir çizgiroman... Satın almayanlar için büyük bir kayıp... Hikayenin sonunda devamı var gibi anlaşılıyor... İkinci kitabı ya da devamı var mı? Bilen varsa ve bilgi verirse sevinirim.  ??? ;)

Mohican; Bonelli nin One Shot yayınları arasında yer alıyor.
Şimdi aklıma gelen bizde yayınlanan Bonelli'nin diğer one shot yayınları ise; Bandidos, Gözler ve Karanlık, Stria, Shigma dır. Kerry ve Lejyoner ise dijital baskı ile yayınlandı.
Darkwood Sakinleri..

nejat hüseyin özal

Sayın "darkwood" çok teşekkürler... :)