Cinayet Sırları (Neil Gaiman) - Mürekkep Basın Yayın

Başlatan Büyülü Rüzgar, 14 Kasım, 2012, 18:44:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Büyülü Rüzgar

Neil Gaiman - Cinayet Sırları Mürekkep etiketiyle çıktı. Frankofon boyunda, renkli, ciltli. Etiket fiyatı 20 TL

pearl jam

Her sene kitap fuarında bir yayın patlaması olur ama bu sene sanki daha da bir coşuldu. çok da iyi oldu çok da güzel oldu.

pearl jam

Arka Kapak

Efsane...
Melekler...
Cinayet...

Parktaki bir bankta oturan yalnız bir adamın gözlerinden, onun kim olduğunu anlayamazsınız - cennetten asırlar önce gelmiş olan eski bir melek olabilir. Dünya'ya, anlatılması gereken bir hikayeyi anlatmak için gönderilmiş olabilir. Çok eski bir öykü...

Dünya, Tanrı'nın gözünde henüz bir tasarım olarak duruyorken, zamanın başlangıcından gelen bir öykü. Günah kavramı, henüz ortaya çıkmamıştı ve Tanrı daha kainatı yeni yeni yaratıyorken, hakkında asla konuşulmaması gereken bir suç işlendi.

Cennette bir cinayet.

Ödüllü yazar P. Craig Russel, ünlü yazar Neil Gaiman'ın ilahi bir cinayeti anlatan ve büyük beğeni toplayan bir öyküsünü, hafızalara kazınması için çizgi roman olarak hayata geçirdi.

Yazar:Neil Gaiman
Çizer:P.Craig Russell

Sayfa Sayısı: 72
Dili: Türkçe
Yayınevi: Mürekkep Basım Yayın

hanac

İç sayfalardan örnekler var mı?

Çizimler nasıl ?

pearl jam

Yüce Admin in isteği üzerine Dark Horse un sitesinden arakladığım iç sayfa örnekleri :) :

HacıGeraltEmmi

hanac

Teşekkürler Faik.

Hikayeden yana şüphemiz yoktu zaten, çizimler de güzelmiş.

darkwood

Hikaye ve çizimler gayet güzel, kitap büyük boy ve HC sert kapak ve uygun fiyatı ile daha da güzel olmuş  :) mürekkep yayınlarını kutlamak lazım. Umarım bu kaliteli çizgiroman yayınlarını sürdürürler.
Darkwood Sakinleri..

pearl jam

HC olduğunu bilmiyordum. Büyük boy HC Cildi bu fiyata satmaları ( 20-TL ) gerçekten güzel. Mürekkep Kitap ın yayımladığı Türk Klasiklerinin de baskıları gayet güzeldi. Yabancı çr lerde de bu çizgiyi tutturacaklar gibi gözüküyor. İkinci bir YKY ye kimse hayır demez  :)

rumar80

Bugün hemen alıralmaz okudum.
   Bir meleğin ölümü ve arkasındaki nedenler. İlginç bir hikaye.

hennessy

Çizimlerini çok beğendim.Bilindik bir konu sade bir anlatım Umar abinin dediği gibi bir meleğin ölümü ve onu araştıran bir meleğin soruşturması.Ama çizimleri hoşuma gitti.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

kalidor

Çizer P. Craig Russel 2005 yılında Dark Horse için senaryo uyarlamasını da kendisinin yaptığı Conan'ın "Jewels of Gwahlur" adlı macerasını da hayata geçirmiştir. Bu efsanevi macerayı Barry Smith'in çizimleriyle SSOC'de okumuştuk.  Dark Horse'un Jewels of Gwahlur'un en önemli özelliği orjinalinden hard cover yayınlanması ve Conan'ın kaprili olması :D

P. Craig Russel çizgiroman senaryosu panellerinden çok direkt metinden uyarlama yapmayı seven bir çizer. Üstadın önemli işleri olarak Elric, Raven, Fairy Tales of Oscar Wilde, bazı Sandman öyküleri ve Night Music adlı ünlü operaları konu alan seriyi gösterebiliriz.
Crom! Ölüleri Say...

DAMPYR

Conanın Çizimleri insanı çekiyor Kolidor tabi Cinayet sırlarının da öyle bunları okumak lazım... 8) :D ;)

alan ford

Alıntı yapılan: kalidor - 21 Aralık, 2012, 08:56:32

P. Craig Russel çizgiroman senaryosu panellerinden çok direkt metinden uyarlama yapmayı seven bir çizer. Üstadın önemli işleri olarak Elric, Raven, Fairy Tales of Oscar Wilde, bazı Sandman öyküleri ve Night Music adlı ünlü operaları konu alan seriyi gösterebiliriz.

Elric , vakti zamanında Conan ile de maceraya girişmiş olan Moorcock'un karakteri olan mı. Pek severim kendisini ve kılıcı fırtınayaratan'ı.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

kalidor

Alıntı yapılan: alan ford - 21 Aralık, 2012, 09:56:21
Elric , vakti zamanında Conan ile de maceraya girişmiş olan Moorcock'un karakteri olan mı. Pek severim kendisini ve kılıcı fırtınayaratan'ı.

Ta kendisi oluyor. Geçen sene Boom Studio yeniden Elric'e başlamıştı ama devam ediyor mu bilmiyorum.
Crom! Ölüleri Say...