Stria - Hoz Comics - Romanzi a Fumetti No:5

Başlatan Cantürk, 21 Mayıs, 2012, 13:59:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Evet bu fikir kimden çıktıysa çok iyi olmuş.Ben liste yaparken de artık macera isimleri için zorlanmıyorum.Sağolasın Mesut alkışı hakkettin... 8) 8) 8)

darkwood

Teşekkürler arkadaşlar, istediğiniz şekilde kitapların tanıtımını yapmak bizden destek ve tanıtım sizden..  ;)  :)  8)
Darkwood Sakinleri..

kalidor

Şöyle bir göz atayım derken elinden bırakamadım ve 300 küsür sayfayı bir çırpıda okuyuverdim. Son zamanlarda okuduğum en müthiş çizgiromanlardan. Stria cadı demekmiş ve okurken aklımda hep Dario Argento'nun Suspiria'sı vardı. Tabi filmle pek bir alakası yok. Korku, gerilim ve psikolojinin harmanlandığı, ilginç bir öyküye sahip. Muhakkak alıp okuyun pişman olmazsınız.
Crom! Ölüleri Say...

aa

Aldım ama henüz başlamamıştım. İlk fırsatta okuyacağım.
Esse Gesse Hayranı...

DAMPYR

Alıntı yapılan: kalidor - 26 Kasım, 2012, 01:05:06
Şöyle bir göz atayım derken elinden bırakamadım ve 300 küsür sayfayı bir çırpıda okuyuverdim. Son zamanlarda okuduğum en müthiş çizgiromanlardan. Stria cadı demekmiş ve okurken aklımda hep Dario Argento'nun Suspiria'sı vardı. Tabi filmle pek bir alakası yok. Korku, gerilim ve psikolojinin harmanlandığı, ilginç bir öyküye sahip. Muhakkak alıp okuyun pişman olmazsınız.
Tam bana göre bir çizgi roman desene... 8) :D ;)

rumar80

Fatih'in de yazdığı gibi bir solukta okunan bir hikaye. Ancak bence birçok korku hikaye/film vs sorununu bu da yaşıyor: Hızlı bir giriş, adım adım kafalarda soru işaretleri ve gerilim yükleme, her adımda yeni sorular, birşey açıklanırken yeni bir soru işareti ve acaleye getirilmiş bir son.
  Güzel bir öykü olduğunu reddedemem ama sonu vasattı. Bu seride Gözler ve karanlık hala favorim. Stria ne olur? İkinci olur.

HacıGeraltEmmi

Heyecan dozu yüksek, gerilim yüklü bir çizgi roman. Son dönemde yayınlananların en iyilerinden biri kesinlikle.

hanac

Güzel bir hikaye, bir solukta okudum.

Çizimlerde çok güzel, herkese tavsiye ederim.

SPOILER - İPUCU

Sizce de konu Stephen King'in "IT - O" yu andırmıyor mu ?

Yıllar sonra çocukluk kabusundan kurtulmak için biraraya gelen yetişkinler.

20-25 yıl boyunca, çocukluk anılarını hiç hatırlamamışlar.

Ve birden herşey hatırlanmaya başlanır.

darkwood

Değişik konusu ve sürükleyici hikayesini bende beğendim, değişik kurgulu bir çizgiroman arayan arkadaşlara tavsiye olunur.

Evet okuduğumda bende Stephen King'in bir romanına benzetmiştim ama adı aklıma gelmemişti. Bu arada bu yazının rengini tuttum. ;D  ;D
Darkwood Sakinleri..

rumar80

Bence çok da benzemiyor Hasan, ama illa da bir benzeme istiyorsan Martin Amcanın Oğlak'tan çıkan son efsane albümünün ilk macerasını oku. Bak asıl benzeme nasıl oluyor.  ;)

aa

Ben de okudum ve çok beğendim. Teşekkürler HOZ. Ne yazık ki tek kitaplık bir seri.
Esse Gesse Hayranı...

altay1944

Gerek çizgi gerek kurgu bakımından son yıllarda okuduğum en iyi kitaplardan biri.Ama her nedense sonunu bağlama biraz muallakta kalmış gibi.-son sayfalardaki balon yazılarında ç harfi yerine ,(virgül) kullanılmış. Grafikerin gözünden kaçmış.Daha dikkatli olalım lütfen.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

DAMPYR

Alıntı yapılan: hanac - 02 Aralık, 2012, 21:06:56
Güzel bir hikaye, bir solukta okudum.

Çizimlerde çok güzel, herkese tavsiye ederim.

SPOILER - İPUCU

Sizce de konu Stephen King'in "IT - O" yu andırmıyor mu ?

Yıllar sonra çocukluk kabusundan kurtulmak için biraraya gelen yetişkinler.

20-25 yıl boyunca, çocukluk anılarını hiç hatırlamamışlar.

Ve birden herşey hatırlanmaya başlanır.

Evet belkide konu oradan alınmıştır... ::) :) ;)

s.b

Stria'yı keyifle okudum. Konu güzel işlenmiş. Son sayfalara kadar esrarengiz hava hiç eksik olmuyor.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

Birkaç resim koyalım da millet görsün abiler.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN