Stria - Hoz Comics - Romanzi a Fumetti No:5

Başlatan Cantürk, 21 Mayıs, 2012, 13:59:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ralph

An itibariyle bitirdiğim, etkileyici bir hikaye... Gözler ve Karanlık'ı alacağım,, Romanzi a Fumetti serisini sevdim!

Çizimler gayet iyi, öykü ise gerçekten çok güzel bir "kurgu" daldan dala atlıyor, bir öyle bir böyle. Allak bullak ediyor sizi, üzüyor, kızdırıyor, heyecanlandırıyor, korkutuyor, meraklandırıyor... İpucu vermek istemediğimden daha fazla ayrıntıya girmiyorum fakat gerçekten okunması gereken bir hikaye. En azından kimse aldığına pişman olmaz, buna eminim.

BUNDAN SONRASI AĞIR İPUCU İÇERİR!!! ÖLÜMCÜL SPOİLER!!!

Eserin girişi, Chiara'nın gördüğü kabus, gerçekten çok etkileyiciydi. Adamın değişimi, Chiara'nın uyanışı adeta yalvarırır gibi bize bakması. Yazar önsözde bahsetmiş; Buna ister korku, ister polisiye, ister gerilim gözüyle bakın diye. İlk etapta korku üzerine düşünüyoruz tabi. Daha sonra Fabio'Nun Afrikalı komutanla olan diyalogları, komutanın sertliği ve o kurukafayı vuruşu, aforizmaları çok iyiydi. Eserin alt metni harika! Vicdanı olan biri cinayet işlerse ne olabilir? Bu da harika işlenmiş, yazar da ustaca bizi sık sık rüyalarla, sahte cevaplarla kandırdı. Güzel de yaptı, son sayfaya kadar boş bir sayfa okumadık. Alfredo isimli çocuğun hep intikamını aldığı düşüncesiyle okumuştum fakat maalesef Alfredo kurban, bu da fena olmamış aslında, tam Fabio ve Chria'ya tamamen sempati duymuşken, duygularımız biraz tersine evriliyor...  Chiara cesedin yerini nereden biliyordu? Bu da güzel bir yere bağlansaydı çok daha iyi olacaktı, Final sahneleri biraz daha uzun olabilirdi ama o kadar kusur kadı kızında da olur diyelim.

GÜVENLİ BÖLGEDESİNİZ.

Keyifle okudum, özellikle çizimler ve açıları çok hoşuma gitti. Hoz Comics'e teşekkürler.