Hombre - Oğlak

Başlatan haysat, 20 Kasım, 2012, 20:17:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HacıGeraltEmmi

s.b

Bizim baskının rengi daha iyi. Fransızlar delirmiş herhalde. O renk çizgiroman mı basılır be. Manyamış insanlar.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

aa

Çizimler oldukça güzel görünüyor. Almayı düşünüyorum.
Esse Gesse Hayranı...

s.b

Alıntı yapılan: hipnoz - 24 Kasım, 2012, 10:41:11
Büyük boy(20*27) olduğuna dikkatinizi çekmek istiyorum. Fiyat kritiği yaparken bunu dikkate almalısınız bence.

Haklısınız, bunu da dikkate almak lazım. Lakin siyah-beyaz veya siyah-kahve bir çizgiromanın bu kadar büyük bir ebatta yayınlanması iyi olmuyor. Bu türdekiler için en iyi boyut fumetti boyutudur veya ülkemizde yayınlanan comics boyutu. Daha büyük ebatlar siyah-beyazı bozuyor. Ve gerekte yok zaten o kadar büyük sayfaya.
Her neyse önce satın alıp bir bakalım.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

İlhan Yılmaz

Uzun bir dizi olsa konu ve senaryoyu dikkate alırdım. Ancak hem kısa bir seri olması hem de güzel çizgileri sebebiyle şans tanınmalı bence. Hem, nelere şans tanımadı ki bu forum sakinleri? Bir düşünün hele : ;)

tommikser

pearl jam

Alıntı yapılan: hipnoz - 25 Kasım, 2012, 13:56:38
Uzun bir dizi olsa konu ve senaryoyu dikkate alırdım. Ancak hem kısa bir seri olması hem de güzel çizgileri sebebiyle şans tanınmalı bence. Hem, nelere şans tanımadı ki bu forum sakinleri? Bir düşünün hele : ;)

Ben bunu değil de durango yu efsane yi orbital i sky doll u düşünüyorum  ;) yok mudur bir haber?

rumar80

Bir arkadaşımın bana hediye etmesi sayesinde okudum. Aslında almayı HİÇ düşünmemiştim. Arkadaşım sayesinde kararımın ne kadar doğru olduğunu anladım. Kısa kısa birbirlerine bağlı maceralar silsilesi şeklinde bir kitap.
   Beni hiç içine çekemedi. Oğlak yayınlarına bastığı için teşekkürler ama bu emeği Dampyr'e gösterseler daha makbule geçerdi. Kitabın sonunda birinci cildin sonu diyor. İkinci alacak arkadaşlara kolay gelsin diyorum.

HacıGeraltEmmi

Kısa, basit, çocuksu hikayeler ;D ama çizimleri çok beğendim. 80'lerde okumuş olsaydım başyapıtlar içerinde sınıflandırırdım kesin. Çizimler hatrına çıkarsa 2. sayısını da alırım muhtemelen ::)

caretta

Kaç gündür bir Hombre muhabbetidir gidiyor.İlyas satıyor mu bu hombreyi?

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: caretta - 29 Kasım, 2012, 23:40:07
Kaç gündür bir Hombre muhabbetidir gidiyor.İlyas satıyor mu bu hombreyi?

Tanıtımı şurda Atilla bey
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,6049.0.html

haysat

Bende aldım ama kısa kısa maceraların 2.den sonrasını okumadım. Arşivde duruyor.

Aslında oğlak neden böyle bir yayın basmış anlamış değilim. hadi bastınız çeviriyi düzgün yapın bari. Kim çeviri yapmış bilmiyorum ama olmamış. Çizimler harika ama çeviri bir o kadar berbat.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

BAHADIR

Oğlakta genel mana da bir çeviri problemi var...Eskiyi mumla aratıyorlar...

Son dönem Teksleri almadığımiçin kim çeviriyor bilmiyorum ama ilerde Allah nasip ederse alacağımızdan inşallah onlarda da bu sıkıntı yoktur...

Şu an dobişko Zagorları okuyorum...Hala bitiremedim ama çeviri tam bir komedi..

Büyülü Rüzgar

Raflarına güzel bir western çizgi roman daha eklemek isteyenler, Hombre'yi mutlaka edinmeli.

Kenobi

Kağıt her ne kadar orjinalinde sarımtırak ve çizimin kahverengi tonlaması da bu kağıtta daha güzel görünüyor olsa da. Oğlak'a çizgi roman dünyasına bir çizgi roman daha kattığı için teşekkür etmek gerek..