All Star Western

Başlatan rumar80, 27 Kasım, 2012, 23:29:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Yeni 52'nin gazı ile DC'nin değişik kahramanlarını da şu sıralar okumaya başladım.Bunlardan biri de All Star Western serisinin kahramanı Jonah Hex. Aslında çoğumuz onu sinema filminden tanıyoruz. Bu benim onu ilk okumam. İlk cilt ilk altı fasikülün birleşmesinden oluşmuş, adı da Guns and Gotham.
   Evet mükafat avcısı Hex yerel polisin çağrısı üzerine Gotham'a gelir. Burada hayat kadınlarını öldürüp, cesetlerinin yakınına değişik dillerde "korku" yazan bir seri katili yakalaması istenir. Hex cinayetleri çözmeye çalışırken ona yardım edecek kişi de Gotham'ın doktoru Amadues Arkham'dır.
   İlk fasikül bitti. Beklediğimden daha iyi geçti, Umarım sonrası da güzel olur. Western seven dostların, bir de Amerikelıların Western'ine bir bakmalarını öneririm.

hanac

Şimdi bu seride devamlı Jonah Hex'mi olacak ?

Yoksa başka karakterlerde dahil olacak mı ?

Sadece Jonah varsa, serinin adı niye Jonah Hex değil ?  :)

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 27 Kasım, 2012, 23:29:18
Western seven dostların, bir de Amerikelıların Western'ine bir bakmalarını öneririm.

Sevgili Seksen,

Lone Ranger ile bu işi denedik ve bayağı beğendik.  :)

rumar80

Alıntı yapılan: hanac - 28 Kasım, 2012, 08:47:53
Şimdi bu seride devamlı Jonah Hex'mi olacak ?

Yoksa başka karakterlerde dahil olacak mı ?

Sadece Jonah varsa, serinin adı niye Jonah Hex değil ?  :)

Sayın OnOn,
   İlk cildi biraz önce bitirdim. Şu an için dizinin esas kahramanı Jonah Hex olacak gibi. Ancak yanında da birileri hep olacak anlaşılan. Hex kitabın sonunda Gotham'dan ayrılıp New Orleans'a doğru yola çıktı.
  Gotham'da Cobblepot, Gates ve Wayne aillelerinin üyeleri ile tanıştı. Ayrıca Wayne malikânesinin altında dev bir yarasa öldürdü.
   Açıkçası beğendim.

aa

Orjinal kitabı Kadıköyde bulabilir miyiz acaba?
Esse Gesse Hayranı...

rumar80

Kadıköy'de olduğundan emin değilim, ancak Beyoğlu'nde GON'da var.

İlgilenen bir üyemize (unutmazsam) 8 Aralık'taki toplantımızda seve seve benim kitabı verebilirim de...

aa

Çok teşekkür ederim. İlk fırsatta GON a uğrayacağım.
Esse Gesse Hayranı...

rumar80

İkinci ciltte tamamlandı. Hex ve Arkham ilk cildin sonunda kaçan düşmanlarının peşinden New Orleans'a geliyor. Burada eski zihniyetten kurtulamamış bir grup güneyli ile mücadele ediyorlar. Peşinde oldukları düşmanı ise baykuş kılığında biri öldürüyor.
   Hex ve Arkham Gotham'a döndükleri yolları hem Alan Wayne ile hem de fark etmeden "Baykuş cemiyeti" ile kesişir. Gotham'ın düzenini bozmaya çalışan yeni tehdit karşısında Baykuşlar gizliden Hex'i kullanırlar.
   Jonah Hex bence hakkı yenmiş kahramanlardan olabilir. Bu iki cildi de gerçekten beğendim. Western severler için iyi tercihler.

hanac

s.b

Hadeaaa beaah! O kadar da değil artık. Kaşıntısı olan herkes Süperman'a sürtünüyor. Süpiyi hepten ayağa düşürdüler arkadaş.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Ras Al Ghul

hanac

Alıntı yapılan: Ras Al Ghul - 20 Temmuz, 2014, 13:09:40
Galiba bitecekmiş :'(

6 Cilt ile bitmiş.

İlk 2 cildin kapakları yukarıda yer alıyor. Kalan kapaklar da aşağıdadır.