Conan vs Clones

Başlatan kalidor, 28 Kasım, 2012, 13:56:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Uzun süredir birkaç resim paylaşımı dışında Türkiye, Ortadoğu ve Balkanların en büyük Conan platformu olan Altın Madalyon Conan formunu ihmal etmiştik. Şimdi yeni bir dosya ile karşınızdayız. 1980'lerde Conan the Barbarian filmi ile başlayan barbar rüzgarı  tüm dünyayı sarmıştı.  Filmin, Howard'ın öykülerinin ve çizgiromanın klonları çıkmış, kaslı, baltalı heavy metal grupları türemiş ve büyü&kılıç türü bayağı sükse yapmıştı. Bu klonlardan bazıları akımı tiye alan birer parodi iken (Groo, Berber Kenan gibi), birçoğu pastadan ufakta olsa bir pay almak için üretilmiş ucuz kopyalar olarak kalmışlardır.

İşte dünya'nın dört bir yanından esmeri, sarışını, kızılı, demir çenelisi, irisi, zayıfı ile Conan klonları :

Crom! Ölüleri Say...

BAHADIR

Klon yada benzerleri bile şu an yayınlanan Conan'dan daha çok Conan'a benziyorlar...

yunusmeyra

"taar" Türkiye'de de aynı adlı çıkmıştı sanırım..ceylan yayınları yayınlamış,bir kaç fasikül  sürmüştü..ceylan yayınlarınca yayınlanan bu serinin kapaklarına, ince kapaklı fasikül teksas ve tommikslere hazırladığı kapaklarda kullandığı çizim ve boyama tekniğiyle benzer tarz ve teknikte kapaklarıyla "ömer muz" imzasını atmıştı..birde 1-2 fasikül yayınlanan ve "barbar ogan" üst başlığıyla yayınlanan bir yayın var ki "bomba"  :o içinde 2-3 farklı hikaye vardı ve bazıları korku (eerie-creepy 'den alıntı..) çizgi romanlarıydı..

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

s.b

Taar bizde yayınlanmıştı galiba 25 sene önce.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

kalidor

Conan klonlarına devam ediyoruz:

Klondan da öte, aşırma sahneler!!! Türk forumlarında ilk kez, Altın Madalyon'da !!!

SSOC #50 vs Manos #01

SSOC #49 vs Manos #01

SSOC #5 vs Manos #3

Bunlar dışında İspanya'da ve Brezilya'da özgün Conan maceraları yazılıp çizilmekte. İşte İspanyol Editorial Planeta'dan La Espada Salvage de Conan adlı seri.

ABD'de yayınlanmamış olan seriyi bir Conan fanı İngilizce'ye çevirip, balonlamış:

Brezilya'da Conan:

Crom! Ölüleri Say...

yunusmeyra

özellikle "manos"taki ssoc'dan alınma çizimleri görünce aklıma bizde ,hürriyet gazetesinde ve bayağı uzun bir süre yayınlanan "alpago" çizgi romanı geldi..fikret kol'un çizdiği bu seride bir çok sahne,anatomi çizimleri,kompozisyonlar conan'dan "esinlenerek!" çizilmişti..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 05 Aralık, 2012, 17:35:10
özellikle "manos"taki ssoc'dan alınma çizimleri görünce aklıma bizde ,hürriyet gazetesinde ve bayağı uzun bir süre yayınlanan "alpago" çizgi romanı geldi..fikret kol'un çizdiği bu seride bir çok sahne,anatomi çizimleri,kompozisyonlar conan'dan "esinlenerek!" çizilmişti..

Esinlenme varmıdır yokmudur bilemem ama sırf Alpago için az hürriyet gazetesi almadım zamanında. Bu işe para yatıracak olsam ilk basacağım Alpago olurdu.

kalidor

Bu bizzat kendisi aslında ama zamanında ilk sayılarında Conan İngiltere'de Curtis tarafından sarışın olarak çıkartılmış. İngilizler sayın abimizin siyah yelelerini ve bronz tenini Anglo-Saxonluğa yakıştıramadılar galiba ;)

Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Conan klonları bitmez, tam bir fenomen...

Crom! Ölüleri Say...

Solomon Kane

talon iyiymiş :) bir tek zamor' u duymuştum :) elinde bunlardan var mı abi?
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

kalidor

Kenan the Berber vardı bi ara  :D
Crom! Ölüleri Say...

Solomon Kane

o bende de var :D ilhan abi sağolsun :D

pizagor

Kenan The Berber Hipnoz'da devam edecekti. Ne oldu sonra?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pukay

Korgoth'un ilk bölümü izleyin (bir bölümü var gerçi ) arkadaşlar eğer yayında kaldırılmasaydı efsane olurdu.

Solomon Kane

Alıntı yapılan: pizagor - 05 Ekim, 2013, 09:00:31
Kenan The Berber Hipnoz'da devam edecekti. Ne oldu sonra?

hikaye tamamlanmıştı diye hatırlıyorum ama başka maceralarla geri dönecek mi onu bilmiyorum :)