Bleach - Gerekli Şeyler (Devam ediyor)

Başlatan darkwood, 30 Kasım, 2012, 19:17:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Gerekli Şeyler tarafından aylık düzenli olarak yayınlanması planlanan sevilen mangalar serisi devam ediyor.
Bleach 1 nolu çizgiroman cilt sayısını Kuzgun Çizgiromanevin'den promosyonlu özel fiyatı ile temin edebilirsiniz.

Darkwood Sakinleri..

hanac

İÇİGO KUROSAKİ, ONBEŞ YAŞINDA, HAYALETLERİ GÖREBİLİYOR.

BU ÖZELLİĞİ TAŞIMASINA RAĞMEN GAYET RAHAT BİR HAYAT  SÜRDÜRÜYORDU.

AMA BİR GÜN ANİDEN KENDİNE ŞİNİGAMİ DİYEN BİR KIZ ORTAYA ÇIKAR ve ''HOLLOW'' DENİLEN KÖTÜ RUHLARINA SALDIRISINA MARUZ KALIRLAR.

AİLESİ DE TEHLİKE ALTINDADIR. BAKALIM, ŞİMDİ İÇİGO NE YAPACAK?

Yazar    : TİTE KUBO   
Çizer    : TİTE KUBO   
Kapak Çizeri    : TİTE KUBO   
Sayfa Sayısı   : 184
Boyutları    : 11 X 17

GEREKLİ ŞEYLER websayfasından alıntıdır.

Death Note'daki gibi bir Şinigami'mi var burada ?

Okuyan var mı ? Yorum bekliyorum.

Blindman

Evet şinigamiler var ama death note'daki gibi değil.

Bu arkadaşlar, yaşadığımız dünyadan farklı bir boyutta yaşayan Soul Society denen bir ekip ve azap çeken ruhlarla yanlışlıkla gerçek dünyada kalmış ruhları gitmeleri gereken yerlere zanpaktu dedikleri silahlarıyla gönderiyorlar.
Bu silahlar şinigaminin ruh gücüne ve kişiliğine bağlı olarak değişiyor ve evet bir sürü şinigami var.

Mesela Soul society denen yerde 13 (galiba) takım var ve her takımın bir yüzbaşısı sonra sırasıyla teğmenleri var. herkesin zanpaktosu farklı ve her zanpaktou 3 evreden oluşan bir dönüşüme sahip. Bankai gibi evrelerle silah sahip olduğu asıl gücü ortaya çıkarmaya evre evre yaklaşıyor. Şekli de değişiyor.  Son evreye sadece yüzbaşılar ulaşabiliyor.

Bunun yanında şinigamiler bağlama teknikleri dedikleri büyü yöntemleri kullanıyorlar. Asıl olan silahları. Şinigaminin ruhunu ortaya çıkaran bir araç ve unutmadan herbirinin ismi var.

s.b

Son 3 akşamdır okumaya uğraşıyorum. Bu akşam başarırım herhalde.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hanac

Peki bu seri kaç cilt sürüyor ?

Bilgisi olan var mı ?

tommikser

Abi ağustos 2001'den beri devam ediyormuş.Şu ana kadar 41 cilt yayınlanmış.Bir kaç saat önce okudum.Bütün okuduğum mangaların önüne geçip favorim oldu diyebilirim.İlk olarak çok ama çok komik.Bu kadar güzel espriler olmaz.İkinci olarak çokda duygusal.İkisini de çok iyi harmanlamışlar.Konu ise gerçekten çok iyi.Okumadan karar vermeyin derim.

kandorlu

Ben 57 cilt diye biliyorum ve hala devam etmekte.

tommikser

Ben yalan yanlış vikiden aldım haberi ;D ;D ;D

hanac

Alıntı yapılan: kandorlu - 05 Aralık, 2012, 17:56:54
Ben 57 cilt diye biliyorum ve hala devam etmekte.

O zaman bana göre değil, şu aralar limitli seri istiyorum.

Death Note 12 ciltde bitti, Hellsing de 10 cilt imiş.

rumar80

Ben de okudum. Güzel olduğu gerçek ama Naruto'da ne hissettiysem aynısını hissettim. Maalesef ısınamadım. Bodoslama aksiyon bile daha çekici geldi bana.

s.b

Alıntı yapılan: gunessemerci - 05 Aralık, 2012, 17:52:22
Abi ağustos 2001'den beri devam ediyormuş.Şu ana kadar 41 cilt yayınlanmış.Bir kaç saat önce okudum.Bütün okuduğum mangaların önüne geçip favorim oldu diyebilirim.İlk olarak çok ama çok komik.Bu kadar güzel espriler olmaz.İkinci olarak çokda duygusal.İkisini de çok iyi harmanlamışlar.Konu ise gerçekten çok iyi.Okumadan karar vermeyin derim.

Okumadan karar verme diyorsun da yiğidim, okuyamıyorum ki bir türlü. Ahan işte biraz sonra kaldığım yerden okumaya devam edeceğim.

tommikser

Abi kasma kendini akışına bırak ne kadar kasarsan o kadar zor olur.birde hemen pes etme alıştıra alıştıra oku.Hatta Teks okumaya başlayacakmış gibi hayal ederek başla.

s.b

Tamam, en iyisi Tex okuduğumu zannederek okuyayım bari.

gamlıbaykuş

Bende şu aralar Bleach okuyorum ama nedendir bilmem daha ısınamadım. Serinin de 41 ya da 50 küsür cilt olması da ayrı bir muamma. Gerekli bu kadar sayıyı yayınlayabilecekmi acaba? Ama benim derdim hala Essentialler. Bir türlü yayınlanamadılar...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

hennessy

Alıntı yapılan: s.b - 05 Aralık, 2012, 21:07:39
Tamam, en iyisi Tex okuduğumu zannederek okuyayım bari.

Sami abi her kitabı tex modunda okuyoruz :) Bu arada Old Logan istiyoruz orjinaline ilyas a her gittiğimde baktıkça ah çekiyorum
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları