Şeytanlı Simpsons’a Ceza Kesildi

Başlatan ümitkr, 04 Aralık, 2012, 08:32:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

DAMPYR

darkwood

Darkwood Sakinleri..

alan ford

Sansür denilen meret , birilerinin neyi nasıl anlayacağımız konusundaki saçma sapan tavırlarından ibarettir. Tarkan Kurt'un çok doğru bir şekilde belirttiği gibi başta insanın zekasına hakarettir. Birilerinin benim iyiliğimi benden fazla düşünmeye başlaması faşizm denen hastalığın ilk belirtisidir. O yüzden Emre gibi topyekün karşıyım.

Birde rtük'ün riyakarlığı var ki o konuya hiç girmeyeyim. >:(
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

omega red

Alıntı yapılan: hennessy - 05 Aralık, 2012, 20:02:43
Sİz ailenize laf ettiriyor musunuz ?

benim ailem insanları sömürmüyor.

Alıntı yapılan: s.b - 05 Aralık, 2012, 20:25:41
Benim yazdıklarımın RTÜK veya Ankara'daki zihniyetle bir alakası yok. Benim  yazdıklarım beni bağlar.

Anlatmak istediğim şey Simpsonlar veya diziler değildi.  Kim neyi istiyorsa izlesin, beni ilgilendirmez. Söylemeye çalıştığım şey şu; Tanrı ile Allah aynı manada değildir dedim. Daha açık ifade etmek gerekirse, tanrı, Allah'tan başka tapınılan her şeydir. Yani bütün putların genel adıdır tanrı.

zaten din sadece kişinin kendisini ilgilendirmeli. toplumun genelini inandırmaya zorlamak da ankaradakilerin, ortadoğudakilerin, vatikandakilerin yaptığı oluyor.

bu arada allah da müslümanlarıın tanrısı oluyor. ayırmaya gerek yok. sizin inandığınız şey ne kadar gerçekse hinduların taptığı Vishnu, Rama, Krishna da o kadar gerçek.

pizagor

10 sene öncesine kadar böyle tartışmaların tarafı olurdum ama gördüm ki bu ateşli tartışmalardan sonra ne biri dine döndü, ne de diğeri ateistliğe. Aksine kişilerin inandıklarına daha da fazla sarılmalarıyla sonuçlandı. Fikirler belki tartışarak, tartarak değişebilir ama dogmalar değil. Dolayısıyla bırakın herkes din ya da dinsizlik misyonerliği yapmadığı sürece inandıklarıyla mesut olsun...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

omega red

Alıntı yapılan: pizagor - 06 Aralık, 2012, 00:40:15
10 sene öncesine kadar böyle tartışmaların tarafı olurdum ama gördüm ki bu ateşli tartışmalardan sonra ne biri dine döndü, ne de diğeri ateistliğe. Aksine kişilerin inandıklarına daha da fazla sarılmalarıyla sonuçlandı. Fikirler belki tartışarak, tartarak değişebilir ama dogmalar değil. Dolayısıyla bırakın herkes din ya da dinsizlik misyonerliği yapmadığı sürece inandıklarıyla mesut olsun...

kesinlikle katılıyorum.

HacıGeraltEmmi

Mevzu aslında inanma yada inanmama değil fakat nasıl oluyorsa o yöne kaydırılıyor. Burda asıl yapılan yasaklama ve dayatmadır ve insanları farklı görüşten olanlara karşı kışkırtmadır ve ayrıca ihtiyaç sahiplerine(!) kaynak sağlamaktır. O sahneleri seyreden inanç sahipleri bile gülüp geçmiştir eminim ve eminim başka bir vücut bölümünü değil, düşünme organı olarak beyinlerini kullanmışlardır.

pearl jam

Konuya ilişkin uzman raporunda özetle şunlar vurgulandı: "Çizgi filmde karakterlerden biri, bir diğerinin dini inancını kullanarak onu cinayetlere ve şiddete yönlendirmekte, Tanrı'nın olmadığına yönelik söylemler yapılmakta, İncil'in yakıldığı sahneler ile Tanrı'nın ve şeytanın vücutlandırıldığı sahneler gösterilmekte, Tanrı'nın şeytanın emrinde olduğu ve ona kahve ikram etmesi gibi inançları aşağılayan görüntü ve konuşmalarla devam eden bir yayın yapıldığı tespit edilmiştir. Yayında, alkolizm için Noel'in iyi bir fırsat olduğu ifade edilerek alkolü özendirici ve teşvik edici yayın yapılmıştır."

Yukarıda bahsi geçen uzman!! neyin uzmanıdır bilmiyorum ama bu saçma sapan rapordaki en saçma ifadeler ödülünü yukarıda altını çizdiklerime veriyorum.

Birincisini inkar etmek zaten insanlık ve dinler tarihini inkar etmektir.

Ama bundan da önemlisi ve çarpıcısı ikinci cümle. Bu ifadeden tanrı'nın ( veya allah'ın ) olmadığına yönelik söylemler yapmak suçtur , sansürlenmelidir sonucu çıkıyor ki bu da her fırsatta kendi inançlarına saygı duyulmasını isteyen kitlenin, kendisi gibi düşünmeyen diğer insanların inançlarına ne kadar saygılı olduklarını ve dolayısıyla da ne kadar ikiyüzlü olduklarını gösteren harika bir örnektir.     

Ve maalesef bu harika örnek yalnız ve güzel ülkemizin gittiği yönü de yine aynı harikalıkta göstermektedir.

Pulluk

Adamların istediği insanları kamplaştırmak ve forumda yazılanları gördüğüm kadarıyla gayet de güzel başarıyorlar bunu  ::)
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

s.b

Alıntı yapılan: omega red - 06 Aralık, 2012, 00:30:39

bu arada allah da müslümanlarıın tanrısı oluyor. ayırmaya gerek yok. sizin inandığınız şey ne kadar gerçekse hinduların taptığı Vishnu, Rama, Krishna da o kadar gerçek.

Anlatmaya çalıştığım şeyi anlamamakta bu kadar ısrar etmenizi de ben anlamıyorum. Ben bir Müslüman olarak mevzuu izah ettim. Acaba siz "ne" olarak anlamamakta ısrarlısınız.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

pizagor

Alıntı yapılan: s.b - 06 Aralık, 2012, 09:06:22
Anlatmaya çalıştığım şeyi anlamamakta bu kadar ısrar etmenizi de ben anlamıyorum. Ben bir Müslüman olarak mevzuu izah ettim. Acaba siz "ne" olarak anlamamakta ısrarlısınız.

Lütfen bunu yapma Sami Ağabey, kimse neye inanıp inanmadığını açıklamaya zorlanmamalı. Hatta mümkünse kimse açıklamamalı. Çetrefilli bir konu bu. Kişi var dincidir, laikliği dinsizlik kabul eder. Kişi var dindardır, inançlarını sadece kendine dayatır, laiktir aslında. Kişi var ateisttir, dinci dindar ayrımı yapmadan topunu küçük görür. Kişi var ateisttir, herkesin inandığına saygı duyar. Mevzuyu uzatmayalım, toplumsal ve forumsal huzurumuz için daha önce de yazdığım gibi dinin veya ateizmin misyonerliğini yapmayalım, bu yeter...

s.b

İyi de Özgür o zaman mevzuu dağıtmamak lazım. Benim mesajıma muhalefet ediyorsa bir kişi veya kişiler neye dayanarak bunu yaptığını yazmak mecburiyetindedir. Yazdığım şeyleri bir siyasi parti ile ilişkilendirmeye çalışanlara ne demem gerekiyor. Bu insanların fobisini anlayamıyorum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

pizagor

Mevzunun dağıtılmaması konusunda haklısın Sami Ağabey, Abbas dostumuz da tam senin dediğini yapmaya çalışıyor...

Alıntı yapılan: designer73 - 06 Aralık, 2012, 01:06:27
Mevzu aslında inanma yada inanmama değil fakat nasıl oluyorsa o yöne kaydırılıyor. Burda asıl yapılan yasaklama ve dayatmadır ve insanları farklı görüşten olanlara karşı kışkırtmadır ve ayrıca ihtiyaç sahiplerine(!) kaynak sağlamaktır. O sahneleri seyreden inanç sahipleri bile gülüp geçmiştir eminim ve eminim başka bir vücut bölümünü değil, düşünme organı olarak beyinlerini kullanmışlardır.

Ben bu yazıda seni de görüyorum açıkçası, çünkü sen de gülüp geçiyorsun...

omega red

Alıntı yapılan: s.b - 06 Aralık, 2012, 09:31:29
İyi de Özgür o zaman mevzuu dağıtmamak lazım. Benim mesajıma muhalefet ediyorsa bir kişi veya kişiler neye dayanarak bunu yaptığını yazmak mecburiyetindedir. Yazdığım şeyleri bir siyasi parti ile ilişkilendirmeye çalışanlara ne demem gerekiyor. Bu insanların fobisini anlayamıyorum.

kendi inançlarınızı savunurken başka inançların da (ya da inançsızlığın) varlığını kabul edin. küçük görmeyin. tek demeye çalıştığım bu.