American Vampire

Başlatan rumar80, 05 Aralık, 2012, 08:55:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Stephen King'in sitesinde sanırım bu sorunun cevabı var.Ben link vereyim sizde inceleyip yazarsınız olur mu?

http://stephenking.com/library/comic/

rumar80

Bu listedeki çizgi romanların büyük bir çoğunluğu ustanın yazdığı kitapların uyarlamaları ve uzantıları şeklinde. The Stand, Dark Tower gibi.
Benim bahsettiğim orjinal üründü. Bu listede Road rage ve little Green God of agony bu kategoride sayılabilir.
Yardımın için teşekkürler Güneş.

panthei

Tartışma "yayın periyodu" konusuna kitlensin istemem, illaki belirli durumlar vardır ancak,

iki sayı arasındaki fark tat kaçıran boyutlarda, ilk sayıyı unuttum, tekrar okumak durumundayım örneğin.
Hal böyleyken yeni çıkan yayınların ilk devrini almasını en az 3 sayı yapmasını beklemek mi gerekiyor?

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: panthei - 06 Mayıs, 2016, 09:06:57
Tartışma "yayın periyodu" konusuna kitlensin istemem, illaki belirli durumlar vardır ancak,

iki sayı arasındaki fark tat kaçıran boyutlarda, ilk sayıyı unuttum, tekrar okumak durumundayım örneğin.
Hal böyleyken yeni çıkan yayınların ilk devrini almasını en az 3 sayı yapmasını beklemek mi gerekiyor?

Ben şunu da anlamıyorum. Yeni sayının çıkması için önceki sayının baskısı bitmişse yeniden basılması gerekiyor diyorlar. Biz ilk çıktığında aldık diye cezalandırılıyoruz resmen. "Siz okudunuz ama önce bir herkes okusun 2. cilt ondan sonra" demektir bu. Batmande de yapılıyor bu. Bana ne yani önceki baskı bitmişse ben kitap çıkar çıkmaz almışım. Hata mı etmişim? Sonraki cildi almak için en az 6 ay bekletiliyoruz. Dediğiniz gibi o zaman bekleyelim biraz biriksin öyle alalım. Çıkar çıkmaz almanın getirisinden çok zararı oluyor.

Jedmau

Selam ve Günaydın Paşa ,

Ufak bir yanlış anlaşılma var sanırım. Bu yayının 2. Cildinin daha çıkmamış olmasının nedeni 1. Baskısının tükenmesini beklemek veya çoktan bitti önce 2. Basım yapalım değil. Grafikerim ülke dışına taşındı , 1 aydır yayına hazır kitap ve kendisine bir şekilde ulaşamıyoruz , sanırım daha internet bağlantısı yok. Peki bu sizleri bağlar mı ? Hayır Tabiki ama şu an başka birşey yapamıyorum , sanırım bu sıralar artık halledeceğiz.

Batman konusunda hızlanmak istiyoruz ama o kadar bunaldık ki ilk sayıların tükenmesinden anlatamam. Şahsi cep telefon numarama ulaşılmış bir şekilde devamlı şu ne Zaman , bu bitti bizi kazıklıyorlar , devam edemiyoruz diye her hafta onlarca telefon geliyor. Biz de hadi o zaman bir seferliğine mahsus eskileri basalım , eksik sayı kalmasın sonra hızlanalım kararı aldık. Bu geçici bir durum , anlayışla karşılamanızı diliyorum.

Sevgilerimle
Ertan

Mrtekin

Selamlar;

Açıkçası ben hem 1. baskıları hem de 2. baskıları aldım. Sebebi de; 2. Baskıların kapaklarının; benim beğenime göre; 1. Baskı kapaklarından çok daha iyi olması idi. 3. Baskı kapakları da; 2. Baskı kapaklarından daha iyi olsun; onları da alacağım. Zevk ve renk meselesi :)

Artı; Ertan Bey'in açıklamaları çok doğru; şu anda Batman sayılarının çoğu karaborsada fahiş fiyatlar ile satılıyor. Gittigidiyordan ya da Nadir'den kendiniz de durumu kontrol edebilirsiniz. Aksi durum;  sözkonusu yayınları okumak için bulmaya çabalayan okuyuculara da haksızlık olurmuş gibime geliyor. Ceplerinden bu kadar fahiş para vermelerine hiç gerek yok.

Keza bir Kara Ayna fenomeni var; doların uçtuğu bir ortamda o yayın 2. Baskısını Nasıl yapar, çok düşünemiyorum?

Jbc'nin biraz hız vermesi dileğine ise tüm kalbimle katılıyorum, tabii. Umarım grafiker sorunları bir an önce çözülür.

Gerçi o çözülse; Dc'den onay gelmez ya da dijital materyal eksik gelir. Film yüzünden bir sürü serinin de onayını serdiklerine eminim. Yoksa yayıncılarımızda cidden çok sorun olduğunu da düşünmüyorum.

Benim için olay; yayının Hakkı'nın verilerek basılması. O yüzden beklemeye de değer. Jbc'den bu açıdan çok memnunum; nazar değmesin.

Sevgiler,
They drew first blood...

pearl jam

Alıntı yapılan: Jedmau - 06 Mayıs, 2016, 10:24:16
Selam ve Günaydın Paşa ,

Ufak bir yanlış anlaşılma var sanırım. Bu yayının 2. Cildinin daha çıkmamış olmasının nedeni 1. Baskısının tükenmesini beklemek veya çoktan bitti önce 2. Basım yapalım değil. Grafikerim ülke dışına taşındı , 1 aydır yayına hazır kitap ve kendisine bir şekilde ulaşamıyoruz , sanırım daha internet bağlantısı yok. Peki bu sizleri bağlar mı ? Hayır Tabiki ama şu an başka birşey yapamıyorum , sanırım bu sıralar artık halledeceğiz.

Bu aksaklıkları çözmek için aklıma müthiş bir fikir geldi : internet bağlantısı olan ( tercihen sınırsız) yeni bir grafikerle anlaşın!   ;D

tommikser

Bende daha radikal çözüm var. Kapağı gerekli, tercüme vs işleri arkabahçe baskıyı da çizgi düşler yapsın.

Hatta mümkünse tek başına ÇD yapsın işler hızlanır. Nasılsa sağlam bir ekipleri var. :D

Nightrain

Kaç para bir grafiker ha kaç para? ;D Şaka maka artık Hush ve Year One çıksın !!!
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

nicholaihel

Bugün foruma ne oldu şu "Amerikan Vampiri" demek için girmiştim ki, baktım ortalıkta bir muhabbet. İlginç bir tesadüf oldu. Bu yayın güzel yayın. Bekliyorum.

afu

Bir serinin yayın periyodu belirtilir. (ayda bir veya 6 ayda bir neyse.. ama illaki belirtilir)
Yayınevi de buna uymaya çalışır. (bilemedin 1 ay daha geciksin..)
Bence doğru, etik ve kabullenilebilir olan bu. (okuyucu açısından..)

Kitap çok beğenilir, hepsi satılır, piyasada kalmaz, talep olur yeni baskılar yapılır doğal olarak (keşke..) ama yukarıdaki plan aksatılmaz.
Yeni baskı için ek bir çalışmaya zaten gerek yok. Ver parayı matbaaya bassın. Yayınevinin çalışmalarını aksatmaz, matbaadan alıp depoya koymak dışında.

Genel olarak düşüncem bu, herhangi bir yayınevini baz alarak söylemiyorum. (zaten bir plan açıklayan da yok..)
:(

Nightrain

Bence JBC bundan sonra yayınları toptan açıklamasın, Gerekli gibi aylık duyursun.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

stormbringer

Alıntı yapılan: tommikser - 01 Mayıs, 2016, 20:32:24
Gençler bu ergen muhabbeti çok canımı sıkıyor.Habire laf sokmaya çalışmalar falan.Dikkat edin forum yönetimi olarak bu muhabbete girmiyoruz.Birbirinize söyleyeceğiniz şeyleri iyi seçin bizi bu gereksiz muhabbete karıştırmayın.

Alıntı yapılan: tommikser - 06 Mayıs, 2016, 13:47:15
Bende daha radikal çözüm var. Kapağı gerekli, tercüme vs işleri arkabahçe baskıyı da çizgi düşler yapsın.

Hatta mümkünse tek başına ÇD yapsın işler hızlanır. Nasılsa sağlam bir ekipleri var. :D

Sayın Mikser, ilk alıntıdaki sözünüzün üzerinden bir hafta geçmeden, hem de American Vampire gibi alakasız bir başlık altında ÇD'ye sataşma çabanız cidden takdire şayan...Kendi tabirinizle "ergence ve gereksiz muhabbetlere" girmeye bu kadar istekliyseniz, aldığınız cevapların üslup ve içeriğinden de yakınmayınız. Yayınevi için önemli olan okurun memnuniyetidir.

Mrtekin

{Yayınevi için önemli olan okurun memnuniyetidir.]

Sayın Stormbringer;

Belli ki ÇD bağlantılı bir arkadaşımızsınız.

Eğer; gerçekten amaç okurun memnuniyetini sağlamak ise; sizi yapıcı bir şekilde eleştiren okurları da kırmamak, üzmemek için elinizden gelen hassasiyeti gösterirsiniz.

Bu bağlamda, Her topa bu kadar sert girilmesinin ve olayı kişisel mecralara çevirmenin amacı nedir, çok anlamış değiliz.

Kusura bakmayın da; forumda sizin yayınlarınızın sizden daha fazla gönüllü reklamını yapan (Örn: Teks yazıları ile Atilla Abi) insanlara da büyük ayıp ediyorsunuz.

Umarım; böyle gereksiz iletişim sorunlarını da bir an önce halleder; her zamanki gibi güzel güzel yayımlarınız ile ilgili konuşmaya devam ederiz.

Selamlar ve de sevgiler.
They drew first blood...

panthei

Bir gelişme yok heralde? Haziran - Eylül iki cilt okusak mis olur.