American Vampire

Başlatan rumar80, 05 Aralık, 2012, 08:55:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Beşi bir anda olsa harika olur :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

İnancomic

Yurt dışında 8.cilt cıktı bızde ıkı ne Zaman gelır acaba cok ara oldu

panthei

Timeline'da görünce haber var sandım ama isyanmış.

nicholaihel

Amerikan Vampiri birinci cilt çıktığında doğan çocukların konuşmayı öğrendiğini, yürümeye başladıklarını, dişlerinin falan çıktığını biliyor muydunuz?

:)

Nightrain

2.cilt geliyor sanırım! JBC, Twitter'dan nabız yoklamaya başlamış.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Ralph

@Nlghtrain

Umarım gerçekleşir bu olay. Zira fenalıklar derecesinde bekledik. Birinci cildi tekrar okuyacağım zira her şeyi unuttum :)

2. cildi de hemen okumayı düşünmüyorum. Beklemesi zor oluyor sonra.

Nightrain

Bence 2, 3, 4, 5 ve 6'yı aynı anda çıkartmalılar. 1.5 senedir bekliyoruz, boru mu! ;D

panthei

bakın bu başlık dramdır :-X

Jedmau

Ralph

Alıntı yapılan: Nightrain - 18 Ocak, 2017, 15:23:32
Bence 2, 3, 4, 5 ve 6'yı aynı anda çıkartmalılar. 1.5 senedir bekliyoruz, boru mu! ;D

Yeter ki gel bana senede bir gün, senede bir gün modundayım ben :)

Jedmau, 3. cilt için bu kadar bekleyecek miyiz? Yoksa bu uzun ara istisnai bir durum muydu?

Nightrain

Nevada'da, 1936 yılının Las Vegas'ındayız. Geleceğin şatafatlı ve ışıltılı günleri hâlâ daha çok uzakta. Kumarın, fuhuşun ve başlıca ekonomik faaliyetlere damgasını vuran azılı suçluların kol gezdiği itiş-kakış dolu bu kent, şimdiden "Günahlar Şehri" unvanını kazanmış durumda. Ve Las Vegas'ın güçlü komiseri Cash McCogan bütün pislikleri temizlemek üzere kendini ortaya atıyor-- bunun için birkaç kilometre ötedeki devasa Hoover Barajı'nı inşa eden zengin konsorsiyumun kirli işlerini ortaya çıkarması gerekse de. Fakat ortada bir sorun var: Vegas'ın yakınındaki tek "lanetli" şey Colorado Nehri değil.
Türünün ilk örneği ve en tehlikelisi olan Amerikan vampiri Skinner Sweet, Günahlar Şehri'ne yerleşmiş durumda. Burası tam ona göre bir şehir; her türlü susuzluk, bedeli karşılığında giderilebiliyor. Fakat Vegas'ın kanını emmek isteyen tek vampir Sweet değil. Dünyanın en eski ve ölümcül vampir türleri arasında amansız bir savaş patlak vermek üzere. Vampirleri yeryüzünden temelli silmeyi hedefleyen şaibeli bir örgüt de işin içinde.
Bakalım ortalık yatışınca kimler hakkını aramak üzere hayatta kalacak (ya da zombi olacak)? Yazar Scott Snyder ve çizerler Rafael Albuquerque ile Mateus Santolouco geniş kitleler tarafından beğenilen ve büyük ses getiren liste başı AMERİKAN VAMPİRİ serisine devam etmektedir.

1. Baskı Şubat 2017 - İstanbul / ISBN : 978-605-9155-20-5 / Sayfa Sayısı : 160
İç : 135 gr. 1. sınıf parlak kușe kağıt - iplik dikiș
Kapak : 350 gr. 1. sınıf parlak kușe kağıt
Fiyat : 32.50 TL
Çıkış Traihi : Mart 2017

AMERİKAN VAMPİRİ CİLT 2
Özgün Adı American Vampire Volume Two

SCOTT SNYDER
Yazar

RAFAEL ALBUQUERQUE & MATEUS SANTOLOUCO
Çizerler

Güneş Becerik Demirel
Çevirmen

İlke Keskin & Yaprak Onur
Editör & Çeviri Editörü

Veli Okulan
Grafik ve Uygulama

Yiğit Sakmar
Grafik Editörü

Bengü Ergil
Yayın Koordinatörü

Ertan Ergil
Yayın Yönetmeni

Nightrain

Amazon'da, bu serinin omnibus'u ön siparişe açılmış

https://www.amazon.de/American-Vampire-Omnibus-Vol-1/dp/1401284833/ref=pd_sim_14_6?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=8R3KDB9P3KVCAQMQDZR6

İlk 27 sayı + 5 sayılık Survival of the Fittest ve 5 sayılık Lord of Nightmares hikayeleri yer alıyor.

Barmen Minik

1.Kitap Haziran 2015
2.Kitap Mart 2017
3.Kitap Ocak 2019 yani umarız inşallah yetişir de yayın periyodu rayına oturdu deriz 21-22 ayda bir olarak

Barmen Minik

ocak 2019 geçti subat programında da yok 22 ay da tutmadı en erken 24 aylık periyot olacak galiba yarın 3. çıktı dense biri bi laf dese gene biz kötü olucaz.

2015de dolar 2.5 iken basılmayınca şimdi 2019 şubatta dolat 5.3 iken dolar pahalı basamıyoruz denilince kimse yayın evlerine empati yapamıyor.

denilirse ki satmıyor o zaman girmeyin bu işe 2-3 tane daha "düzgün" batman hikayesi basılmış olurdu buna harcanılan zamanla kimse de demezdi vay efendim bu ne biçim yayın periyodu diye. kendi başına dert alıp sonra altından kalkamazsan kimse "ama niyet" demez tabi. ki ben inanmıyorum masallar 10 cilt basıldı bu ülkede. ha derseniz ki "onlar özensiz basıyorlar bizde mi öyle basalım" derim ki özensiz basımla düzgün basım arası dev fark yok. o farkı sırf gönüllü kapatacak bedavaya çalışcak insanlar bulunur internette. millet bedavaya ne üst kalite çeviri balonlamalar yapıyor.

şu forumda kaç tane adam var eminim yayın periyodu belli olmadan ilk ciltleri almayan, onlar hep haklı çıktı. ne oldu böyle olunca o ciltlerinde satışı az kaldı resmen döngü bu. bir tek JBC eksikti bunu yapmamış onların da ellerinde nur topu gibi "öksüz bırakılmış seri"leri oldu.

ya da bir yayın evi açıklasın ya işin aslı öyle değil buna harcayacağın emekle 2-3 batman daha basardın ama onların kar marjı düşük böyle 1-2 cilt vertigo/bağımsız yapıp bırakıyosun 10 batmanden daha çok para kalıyo cebimize hah diyelim demekki bundan. 4 yılda 2 cilt bunun bahanesi olabilir mi allah aşkına?

Jedmau

Merhaba,

Hayal kırıklığınızı ve üzüntünüzü anlıyorum ama bazı yanlış yargılara ulaşmışsınız.

Ben şahsım olarak bu firmanın başında olduğum sürece hiçbir yayın serisi iptal edilmeyecek. Geç veya basılacak , hiçbir period sözü vermiyorum ama seriler öyle ya da böyle bitirilecek.

Araya devamlı olarak megahype yayınlar girdiği için sürekli Amerikan Vampiri serisini erteliyoruz. Gereken önemi veremiyoruz, bu konuda haklısınız. Bu konuda bir savunmamız yok. Her ne kadar bu seriye bayılsam da gerekli önemi veremedim. İnşallah bundan sonrasını toparlayacağız.

Fakat yukarıda dediğim gibi bu seri tamamlanacak, ister bitince seri olarak alın ister hiç almayın her düşünceye saygım var. 3. cilt baskıya hazırlanıyor, Mart veya Nisan ayında çıkartacağız.

Sadece ufak bir bilgi vermek isterim, biz asla işin maliyetinden dolayı ya da satmıyor diye bir yayını basmamazlık etmiyoruz. Piyasadaki bazı kötü niyetli dedikodulara kulak asmayın. 'Yok Jbc'nin şu yayını satmamış etmemiş , yok bu satmıyor diye basmıyorlar ' bunlar sadece basiretsiz ve asılsız cümleler. Mağazamıza teşrif edecek herkese muhasebe kayıtlarımızdan, hangi yayın ne kadar satmış gösterebilirim. En az satan serimiz Hellboy bile 1300-1500 bareminde. Yani satışlar ile ilgili bir şikayetimiz yok. DC ve Marvel'a ödediğimiz tekrar basım maliyetleri ile 2 tane daha çizgi roman yayınevi açılabilir. Bu satış rakamlarına her zaman şükredip , bu başarıların en büyük mimarı olan sizlere de sonsuz saygı duyuyoruz.

Dolar artmış, kağıt pahalanmış, şu olmuş bu olmuş , bunların hepsi hayatın içinde var ve bunların hiçbiri serilerimizi yarım bırakmak için geçerli bir neden değil, en azından şimdilik.

Bir de şu yazdığınıza biraz üzüldüm : ki ben inanmıyorum masallar 10 cilt basıldı bu ülkede. ha derseniz ki "onlar özensiz basıyorlar bizde mi öyle basalım" derim ki özensiz basımla düzgün basım arası dev fark yok. o farkı sırf gönüllü kapatacak bedavaya çalışcak insanlar bulunur internette. millet bedavaya ne üst kalite çeviri balonlamalar yapıyor. Özen, Dev Fark, ve üst seviye çeviri balon kısımına katılmıyorum. Biraz gerginlik ile söylediğinizi düşünüyorum.

Son olarak da şunu söylemek isterim, Sevgili Dostum Güneş, birkaç gün önce, 'bir de yayın periyodun olsa muhteşem olur, efsane yayıncı olursun ' dedi. Kendisine de dedim size de söylüyorum. Benim hiçbir zaman öyle bir idealim olmadı, düzenli basılsın ama nasıl basılırsa basılsın fikrini hiçbir zaman benimsemedim. Ben yayın periyodumla değil, baskımızın kalitesi, çevirimizin akışkanlığı, işciliğimiz, rüzgara göre yön değiştiren ve başkalarının yayınlarına/teliflerine göz dikmemek konusunda efsane olmak isterim. Gerisi boş benim için.

Dediğim gibi merak etmeyin seri tamamlanacak, aynı şu anda Yeni 52 Harley 3, BVS 4 gibi nispeten daha az satan yayınların basıma hazırlandığı gibi, AV 3'te basıma hazırlanıyor. Devamı ne olur bilmiyorum ama elimizden gelenin en iyisini yapacağımıza söz veriyorum.

Sevgiler
Ertan