Yayınevleri Dijital Çizgi Roman Satmayı Düşünmeli mi ?

Başlatan Gambit, 06 Aralık, 2012, 10:24:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Sadece Samsung'lardan erişilmesi çok saçma olmuş.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hanac

Anket ekledim;

Dijital Çizgi Roman okuyor musunuz ?

Katılımlarınızı bekliyoruz.  ;D

pizagor

Evet dedim ama bu satışta ciddi bir fiyat avantajı beklerim, sonuçta aradan matbaa ve elleçleme gibi matbaa ilintili maliyetlerin (kabaca %15-20 aralığı olmalı) ve %25-30 gibi toptancı maliyetlerinin çıkıyor olması gerekir. Fiyatlama perakendeci fiyatına ya da çizgiromanevlerindeki %20'lik indirime paralel yapılacaksa bu satış kanalı başarılı olmaz.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Alıntı yapılan: hanac - 08 Haziran, 2017, 11:11:39
Anket ekledim;

Dijital Çizgi Roman okuyor musunuz ?

Katılımlarınızı bekliyoruz.  ;D

Bana kalırsa bu soruyu şu şekilde sormakta fayda var:

Güncel çizgiromanların hem basılı hem dijital satınalma seçeneği olsa, dijital olarak okumayı tercih eder misiniz?

noir

Alıntı yapılan: pizagor - 08 Haziran, 2017, 12:02:36
Bana kalırsa bu soruyu şu şekilde sormakta fayda var:

Güncel çizgiromanların hem basılı hem dijital satınalma seçeneği olsa, dijital olarak okumayı tercih eder misiniz?

Bence burada belirleyici faktör aradaki fiyat farkı olacaktır. Çok az bir fark olursa basılı yayını tercih ederim ancak dijital ile arasında kayda değer bir fark varsa dijital olarak okurum (tabi yine bazı yayınları basılı alırım). Bütçe sıkıntısı nedeniyle istediğim ama alamadıklarım var dijital yayınları özellikle böyle bir durumda tercih ederim

dean

Bence de e-Kitap'ın hatırı sayılır derecede ucuz olması lazım. Romanlara baktığımızda bunu göremiyoruz. Ben yıllardır çizgi romana üstü fiyatı vermedim. pizagor'un dediği gibi çizgi romancıların %20 indirimini de katarsak kitapta uygulanan e-kitap fiyatlaması, çizgi romanlarda da aynı uygulanırsa hiçbir çekiciliği kalmaz.

pizagor

Yorumlara göre seçenekler de şöyle olmalı sanki:

1. Evet
2. Hayır
3. Fiyat avantajı sağlıyorsa Evet

hanac

Alıntı yapılan: pizagor - 08 Haziran, 2017, 13:12:42
Yorumlara göre seçenekler de şöyle olmalı sanki:

1. Evet
2. Hayır
3. Fiyat avantajı sağlıyorsa Evet

Seçeneklere eklenmiştir.

xmenac

20 liralık kitap 10 lira olacaksa çok avantajlı.

Fakat e-kitap teknolojisinden şöyle bir izlenim edindim; ucuz bir alternatif olmaktan ziyade, elektronik ortamda okumak isteyen ve kitaplarını kolayca taşımak isteyenler için sunulmuş bir çözüm gibi gözüküyor daha çok. Dolayısıyla belirttiğim örnek fiyattaki gibi %50 indirim çok da görebildiğimiz bir şey değil.

pizagor

Teşekkürler... Oyumu avantajlıysa evet şeklinde değiştirdim bile...

pizagor

Alıntı yapılan: xmenac - 08 Haziran, 2017, 13:20:09
20 liralık kitap 10 lira olacaksa çok avantajlı.

Fakat e-kitap teknolojisinden şöyle bir izlenim edindim; ucuz bir alternatif olmaktan ziyade, elektronik ortamda okumak isteyen ve kitaplarını kolayca taşımak isteyenler için sunulmuş bir çözüm gibi gözüküyor daha çok. Dolayısıyla belirttiğim örnek fiyattaki gibi %50 indirim çok da görebildiğimiz bir şey değil.

Amaçlarından birisinin de taşıma ve depolama rahatlığı olduğu doğru. Ancak Comixocology'nin güncel yayınlarda değil ama 1-2 senelik ve daha öteden yayınlarda dönemsel yaptığı indirimlerin %75-80'leri bulduğunu da unutmamak lazım. Bir de Rodeo Ken Parker'lar için dijital seçeneği sunduğunda bunu oldukça düşük fiyatla satmıştı. Makul olan da bu sanki.

tulgan

okubi.com şu anda bu işe girişti zaten, seçenekleri şu an için aşağıdaki gibi, yayın kartelaları da düzenli olarak genişliyor.

gamlıbaykuş

Kesinlikle dijitale karşıyım. Daha önce denedim ama maalesef bir türlü istediğimi alamadım. Olmasa da olur...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

hanac

Alıntı yapılan: tulgan - 08 Haziran, 2017, 13:42:39
okubi.com şu anda bu işe girişti zaten, seçenekleri şu an için aşağıdaki gibi, yayın kartelaları da düzenli olarak genişliyor.

Sayın Pizagor, okubi fiyatlarını inceleyip bize bilgi verebilir misiniz ?

pizagor

Yürüyen Ölüler'e baktım. Bir cilt altı bölümde satılıyor gibi anladım; Fasikül fasikül ve fasikül başına da 2,5 TL. Bir cilt okubi'de 15 TL oluyor bu durumda. Basılısının üst fiyatı ise 25 TL. dr.com.tr'deki fiyat ise 18,25. Dolayısıyla herhangi bir fiyat avantajı göremediğimi belirtmeliyim.