Wonder Woman new 52

Başlatan rumar80, 19 Aralık, 2012, 08:29:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Daha önce ilgili başlıkta da yazdığım gibi pek haz ettiğim bir karakter değildir. Bu nedenle de çok bilgim yoktur. Yine de sadece Amazonların yaşadığı bir adada, kraliçenin kilden yarattığı bir çocuk olduğunu, Superman kadar güçlü olduğunu, dokunan insanlara gerçekleri söylettiren bir kementinin varlığını bilirim. Bir zamanlar Steve Trevor adında uzatmalı bir sevgilisi vardır.

New 52 ile birlikte Wonder Woman'ı Brian Azzarello yazmaya başladı. İlk cilt "Blood"ı dün bitirdim. Tüm orijini yıkmış Azzarello. Wonder Woman'ın annesinin yalan söylediği, Wonder Woman'ın babasının Zeus olduğu ortaya çıktı. Kitapta bir nevi Yunan Thor maceraları gibi olmuş. Kötü mü? Değil. Daha okunabilir olmuş. Yunan Tanrılarının resmedilişleri bile farklı. Apollo bir zenci, Ares kör, Poseidon ise en alt resimdeki balıksı şey

hennessy

Umar abi'nin bu yazısını görünce bende Wonder Wıman'ı merak ettiğim için 8 fasikülünü okudum.İlk defa okuduğum için sıkıcı gelmedi bana.Çizimleride göze hoş geliyor.Hikaye değiştirilmiş Umar abi'den öğrendiğimiz gibi annesi yalan söylemiş.Halkını korumak isteyen bir karaktere benziyor.İlk sayı çok hoşuma gitti Zola ile karşılaşması yukarda yataklı olan resimdeki gibi.Strife ile konuştukları üçüncü fasikülde hoşuma gitti.Çok güzel diyemeeyceğim ama değişik bir karakter arıyorsanız okuyun sılımazsınız.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

kalidor

Ya Zola cüce ya da Wonder Woman 2.10 m.  Yanında 3-4 yaşında çocuk gibi kalmış.
Crom! Ölüleri Say...

pizagor

Alıntı yapılan: kalidor - 20 Şubat, 2013, 10:46:45
Ya Zola cüce ya da Wonder Woman 2.10 m.  Yanında 3-4 yaşında çocuk gibi kalmış.

Wonder Woman 6 feet falanmış ki bu da 1,83 oluyormuş. Topuklularla bana tepeden bakar :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

İkinci cildi de bitirdim. Olimpus tanrıları, farklı şekilleri ile gittikçe beğendiğim bir seri oluyor. Wonder Woman'ın çevresinden bir de hain çıktı. Seri Thor gibi eski tanrılar üstüne kurulunca "yeni" tanrıların da ortaya çıkması tabii ki kaçınılmazdı. Gelecek cilt ile Jackson Kirby'nin yarattığı New Gods da ortaya çıkacak. Bence takip edilmesi gereken bir seri.

rumar80

Üçüncü cildi (Iron) tamamladım.
   Wonder woman Hermes tarafından kaçırılan kardeşini ararken diğer kardeşlerini bulmaya da başladı. Artık ölümlü olan Hera dünyada yaşama alışmaya çalışmakta, Zeus'un ilk oğlu da insanlar tarafından hapsedildiği Antarktika'dan kurtarılmaktadır. Bütün bu olanlara Orion'un gelişi de eklenince...
   Azarello uzun soluklu öyküsünün üçüncü bölümünü de bitirirken Diana'ya yeni müttefikler ve potansiyel düşmanlar kattı. Öykünün en özellikli yanı Tanrıların artık yavaş yavaş taraflara ayrılmaları. Örneğin Ares (kitaptaki adı ile War) Diana'nın yanında.
   Sıkılmadan okunan, bir sonraki cildi beklenen bir seri.

rumar80

Arkadaki iki gölge Orion ve Ares'e ait. Bu ciltte Ares ile Diana'nın arasındaki ilişki de anlatılıyor (0. sayıda)
Ares

dean

New 52 Wonder Woman;

Vol. 1: Blood (#1-6)
Vol. 2: Guts (#7-12)
Vol. 3: Iron (#0,#13-18)
Vol. 4: War (#19-23)
Vol. 5: Flesh (#23.2, 24-29)
Vol. 6: Bones (#30-35)   (7 Nisan 2015)

rumar80

Beşinci cilt te bitti. Zeus ve Zehra'nın ilk çocuğu ile ilgili kehanet gerçekleşmek üzere. Bir önceki ciltte savaş tanrısını öldüren Wonder Woman Apollo tarafından bu göreve atandı. Başta kabul etmese de Olimpus'un kurtuluşu için artık dünyanın yeni bir savaş tanrısı var.
   Altıncı cilt ile herşey sanırım sona erecek ama Azarrello çok başarılı bir iş yapmış bilginiz olsun. Bulursanız ve ilginizi çekiyorsa ciltleri alın derim.

hennessy

İlk defa bu kadar uzun bir Wonder Woman serisi okudum. Azarrello Umar abinin dediği gibi harika bir iş çıkarmış. Tanrılar savaşı iyi işlenmiş. 7.5/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları