2013 Ocak Ayı Ödüllü Yarışması Batman

Başlatan hennessy, 01 Ocak, 2013, 21:26:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Batman vs Predator'ı okudum, akşama inşallah yazacağım.
Crom! Ölüleri Say...

hanac

Alıntı yapılan: kalidor - 28 Ocak, 2013, 14:51:49
Batman vs Predator'ı okudum, akşama inşallah yazacağım.

Kaç akşam oldu ?

Lütfen verdiğiniz sözün gereğini yapın.  :)

Önümüzdeki ayın kitabını kim seçmek ister ?

Talip olan var ise bana özel mail atsın.

kalidor

3 fasiküllük seri 1991'de Dc ve Dark Horse birlikteliğiyle yayınlanmış. 5-6 ay önce Kaan Comics'ten bulmuştum.

Yazar: Dave Gibbons
Çizer: Andy Kubert
Çinileyen ve Kaligrafi: Adam Kubert
Kapaklar: Arthur Suydam

Kadro sağlam...

Macera Gotham'da ağır siklet  boks maçı finaliyle başlar. Boksörler Gotham'ın en büyük iki mafya babalarından Alex Yeager ve Leo Brodin'in sporcularıdır. Maçı son raundda Yeager'in adamı kazanır. Şampiyonluk gecesi de yatağında kafası omurgasıyla beraber çekilerek alınır. Katil ayrıca ellerini de almıştır. Yeager bunu rakibi Brodin'in yaptığını düşünse de Brodin'in de tüm boksörleri salonda aynı akıbete uğrarlar. Belediye başkanı tarafları barıştırmak için buluşturduğunda ise bu sefer mefta olan Yeager olur. Batman ise basında "slasher" olarak tanınmaya başlanan görünmez katilin peşine düşer. Bir hurdalıkta karşılaşırlar ve Batman slasher'in elinden çok zor kurtulur. Ortalık Brodin'e kalmıştır. TV'den slasher'a meydan okur ama onun sonu da hazin olur. Gordon'un 1 hafta 10 gündür geceleri gotham semalarına gönderdiği sinyale de Batman cevap vermemektedir. Bu arada slasher belediye başkanını da harcamıştır. Batman'in öldüğü rivayetleri de medyada yer almaktadır. Gerçekte ise paçayı zor kurtaran Batman malikanesinde Alfred'in gözetiminde yatmaktadır. Tam olarak iyileşmeden özel bir kostüm giyip slasher'in peşine düşer, bu arada predatörün olayını da yavaş yavaş çözmeye başlamıştır. Bundan sonrası da bir kovalamaca şeklinde geçiyor ama kaçan genelde Batman oluyor. Eee boru değil, Alien bile hakkından zor gelirken Batman napsın... Batman maceranın sonunda tam anlamıyla slasher'in hakkından gelemiyor. Predator 2 filminin sonundaki gibi bir sonla macera noktalanıyor. Tabi Batman'in predatörü yıkıp geçemeyeceği bir kafesin içine kapattıktan sonra yaratığın kolundaki bombayı çalıştırması  sahnesini de unutmayalım.

Çizimleri çok beğendim. Yalnız predator'ün iki insan genişliğinde  olması sanki biraz abartılı olmuş. Bunun dışında predatorün gece görüşlü bakış açıları da bol bol gösterilmiş. Kemerinden çıkarttığı sıvıyı dökerek yarasını dağlaması ve çemçük ağzıyla eski günlere götürmedi değil :D 1. fasikülün sonundaki kapak portfölyesi olsun 32 sayfalık fasikül olmasına rağmen karton kapakları olsun güzel bir iş çıkarmışlar zamanında. Bulabilirseniz okuyun :)
Crom! Ölüleri Say...

hennessy

Nihayet Kalidor kardeşimden yorum geldi ilginç olmuş bu iki karakterin karşılaşması. Ama bak süperman'a dediğini dememiş seni döven ilk adam benim :) Evet yarın son gün varmı daha yorum yapacak arkadaş.....Ayrıca Hasan abi şubat ayı için kitap isteği olanları özel mailinde bekliyor hadi klavyenizin başına....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hennessy

Bu ay kazanan "Carnage" arkadaşımız oldu.

Şubat ayı yarışmasında görüşmek üzere, kendinize iyi bakın.

Not : Hanac (Hasan abi)'ye özelden adresini atarsan seviniriz.

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Fatih tebrikler,
   Keyifli okumalar, artık biraz daha yazarsın inşallah.  ;) ;)

Carnage

Alıntı yapılan: rumar80 - 01 Şubat, 2013, 09:46:49
   Fatih tebrikler,
   Keyifli okumalar, artık biraz daha yazarsın inşallah.  ;) ;)

İlke Keskin'e ve Altın Madalyon camiasına teşekkür ederim.

Umar abi keşke yazabilsem. Son 6 ayda bozulan hard disklerimin saymakta zorlanıyorum. O arada bir iki kart daha yanıverdi. Haliyle bilgisayar oyunlarından ve internetten soğudum. Dün gene sıfırdan kurulum yaptım mesela. Şu mesajı yazarken bile "birazdan mavi ekran çıkmadan şu mesajı yazarım umarım" modundaydım. İnşallah şu sorunlar biter de tekrar rahat rahat klavye karşısına otururm

hennessy

Sıralama
1.Batman Öldüren Şaka 34 oy
2.Batman Şovalyenin Düşüşü 27 oy
3.Batman İlk Yıl 26 oy
4.Batman ŞŞŞŞ 24 oy
5.Batman Şovalyenin Dönüşü 22 oy

oy veren herkeze teşekkür ederiz.Bu arada Şubat ayı için ne düşünülüyor Hanac bey?

hanac

Alıntı yapılan: hennessy - 01 Şubat, 2013, 22:55:49
oy veren herkeze teşekkür ederiz.Bu arada Şubat ayı için ne düşünülüyor Hanac bey?

Ben de herkeze teşekkür ederim.

Şubat ayı kitabını sevgili kalidor seçecek.

Sabırsızlıkla bekliyoruz.

alan ford

aha da forumun içinden geçti gitti balta ;) ;D
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

darkwood

Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Bencede Şubat Ayı Conan kokuyor.Sırala bakalım Conan serilerini Bizde yorumlara başlıyalım... ;D :D :)