Sin City

Başlatan pizagor, 07 Ocak, 2013, 22:04:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Çizimleri karanlık gelmişti...

Oysa o günlerde şimdiki gibi çizgiroman bolluğu da yoktu ama zamanın kütüphaneme eklemediğim sayılı çizgiromanlarından biri oldu Sin City...

Geçenlerde çizgiromanlarının bir kısmını elinden çıkaran Serkan dostumuzun kitaplarından istediklerimi bildirip, teslimat yeri üzerinde anlaşmışken günler sonra, buluşmadan bir gün önce birşey dürttü beni herhalde ve yeniden listeye göz gezdirmeye başladım ve gözüme Sin City'nin 1. sayısı ilişti. Fazla düşünmeden bir mesaj daha atıp diğerlerinin yanına bu albümü de eklemesini rica ettim kendisinden... Aslında neredeyse paydos vaktiydi ve geç kaldığımı düşünerek bu mesajın yerine zamanında ulaşmayacağını sanıyordum. Ama ertesi gün o kitabı da getirdi sevgili Serkan diğerleriyle birlikte...

Dün akşam bu gruptan kitaplara başladım... Önce Ironman Extremis'i sonra da Ultimate Elektra - Daredevil'i okudum. Sonra sıra Sin City'ye geldi, sayfaları çevirmeye başladım. Öncesinde karanlık çizimler önyargısı, devam ettikçe ışıl ışıl parlayan sayfalar. Kelimenin tam karşılığıyla çakıldım yerime...

Sin City'yi bu kadar yıl beklettiğim için pişmanım...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

yalcinerol345

İlk sayısını almıştım.Çizgiler çok silikti ve yarıda bırakıp devamını da almamıştım.Tekrar baskılarının daha kaliteli olarak yayınlandığını bir yerde okumuştum sanki.

hanac

Alıntı yapılan: pizagor - 07 Ocak, 2013, 22:04:56
Sin City'yi bu kadar yıl beklettiğim için pişmanım...

Ben de pişmanım. Verdin itkiyi.

En kısa zamanda 7 cildi de satın alacağım.

pizagor

Alıntı yapılan: hanac - 07 Ocak, 2013, 22:09:02
Ben de pişmanım. Verdin itkiyi.

En kısa zamanda 7 cildi de satın alacağım.

Ben tamamladım bile :)

serkan1019

Hmm, simdi okumadan elden cikardigima biraz pisman oldum, bir yandan da senin kesfine vesile olmaktan mutlu. Neyse, bu durumda digital ortamda bir sans daha vermem gerekecek galiba...

pizagor

Alıntı yapılan: serkan1019 - 07 Ocak, 2013, 22:44:29
Hmm, simdi okumadan elden cikardigima biraz pisman oldum, bir yandan da senin kesfine vesile olmaktan mutlu. Neyse, bu durumda digital ortamda bir sans daha vermem gerekecek galiba...

Bence kesinlikle okumalısın, istersen içten içe biraz buruk bir şekilde iade edebilirim bile :)

rumar80

Zamanında okumuş biri olarak okuyun derim.

kandorlu

Bence arka bahçenin yaptığı en iyi işlerden biriydi sin cityi yayınlamak ben de zamanında okumuş biri olarak tavsiye ederim.Butün maceralar birbirinden güzeldir.

omega red

arkabahçe tüm yayınlarını durdurduğunda sadece sin city ciltlerini yayınlayıp seriyi bitirmişti. bu hareketleri bile takdir edilesi.

rumar80

gerçekten bu konuda teşekkürü defalarca hak ediyorlar.

hanac

Sözümü tuttum.

7 kitabı da bugün satın aldım.

pearl jam

Sin City hayatımda izlediğim en iyi çr uyarlaması filmdi açık ara. Sinemadan çr uyarlaması işte böyle yapılır! diyerek  çıkmıştım . Sonradan çizgi romanlarını da aldım ama nedense bugüne kadar okuma sırası gelmemişti. İlk 3 kitabı iki günde okudum ve filmin yarattığı etkiyi yeniden yaşadım diyebilirim. Netice olarak almayanlar alsın, alıp da okumayanlar okusun, Sin City bekletilecek bir çizgi roman değilmiş :)

hanac

1. cildi okudum, mükemmel idi.

Hiç vakit kaybetmeden 2. cilde geçeceğim.

hennessy

Alıntı yapılan: hanac - 01 Şubat, 2013, 22:28:15
1. cildi okudum, mükemmel idi.

Hiç vakit kaybetmeden 2. cilde geçeceğim.

Genç arkadaşımız Hanac okudunuz tebrikler de bu cevabınızı Umar adlı genç üyemizin mesaj sayısını geçmeye yönelik olarak görüyorum.

Okudunuz bir özet geçin bilgilendirin bizi...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Alıntı yapılan: hennessy - 01 Şubat, 2013, 22:37:32
Okudunuz bir özet geçin bilgilendirin bizi...

Haklısınız sayın henezi,

Sin City 1 - Buruk Veda

Marv adlı kahramanımız Goldie adlı bir kızla tanışır ve geceyi birlikte geçirirler.

Sabah Marv uyandığında Goldie ölmüştür ve polisler Marv'ı tutuklamaya gelmektedirler.

Marv kaçar ve kendisine bu tuzağı kuranların izini sürmeye başlar.

Günah şehrinde geçen soluksuz bir macera.