Wolverine - Get Mystique

Başlatan pizagor, 08 Ocak, 2013, 23:43:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Get Mystique temelde bir av-avcı hikayesi...

House Of M sonrası doğan ilk mutant bebeğin peşinde verilen mücadelede Mystique, X-Men'e çok büyük bir çalım atmış olmalı ki Logan bu kadar büyük nefretle ve hınçla Mystique'in peşine düşüyor. Get Mystique işte bu av sürecini ele almış...

Jason Aaron'ın bu hikayesinde bugüne ait olan bu bölümlerin açıkçası benim için hiçbir albenisi yok. Ama bunun dışında anlatılan 1920'lere ait bir Logan - Mystique ilk karşılaşma öyküsü var ki esas akılda mıhlanan bu oluyor. Özellikle de arka plandaki bu öykünün finali...

Bugünün hikayesinden de bir sahneyi atlamamak lazım: Hikayenin henüz başında Cyclops Wolverine'i Mystique'in peşine düşmesini istemek üzere yanına çağırıyor ve onu ölü istediğini söylüyor...

Hey gidi Scott, neydin ne oldun :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Cyclops ile Logan'ın ters evrimleri benim X-men aleminde son dönemde (Now'lara daha başlayamadığım için yorum yapamayacağım) en beğendim olay. Wolverine'den Xavier, Cyclops'dan Claremont dönemi Magneto yaratmak. Hoş Magneto zaten Cyclops'un yanında. Yine de çok güzel.
   Umarım Cyclops tekrar o "eski" Cyclops olmaz da böyle kalır.

pizagor

Wolverine Enemy Of The State'i okudun mu Umar?

rumar80

Tabii ki.

Yorum ya da özet ister misin?

pizagor

Mark Millar - Romita Jr ikilisini görünce ilgimi çekti. Güzel bir hikaye mi?

rumar80

Hand ölen düşmanlarını diriltip kendilerine bağlar ya. Bunu Logan'a da yaparlar ve Nick Fury'i öldürmesini emreder. Araya diğer süper kahramanlar girer. Birileri ölür.
   İki ciltlik macera. Kötü değildir. Ama bir Alex de değildir. Romita'nın kendini tekrarlayan çizimlerini seviyorsan oku. Bu maceranın beni iten yanı, macera boyunca ölen süper tiplerin zamanla tekrar dirilmeleridir ki. Bir yerde bu macera neden oldu. Bunlar neden öldü o zaman dedirtir.

pizagor

Get Mystique tanıtımını bir miktar geliştirerek bloğuma da ekledim...

İlgilenenler için adresi :

http://pizagorgunlukleri.blogspot.com/2013/01/wolverine-get-mystique.html