Eskişehir'de Bir İlk Dükkan:"Kitapçı" (Şehir ve Ben)

Başlatan yunusmeyra, 10 Ocak, 2013, 14:33:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunusmeyra

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

DAMPYR

Bir Eskişehir kadar olamadık.Hayırlı ,uğurlu olsun.Orada çok öğrenci var iş yapar... :D ::) :)

İlhan Yılmaz

Tarkan Kurt

Hayırlı olsun inşallah iş yapar. Aslında Eskişehir gibi büyük iller olan Konya Adana Antalya Gaziantep gibi illerde de açılsa Çizgi Roman'ın geleceği adına çok olumlu olur.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

aa

Hayırlı olsun. Darısı çizgi roman satıcısı olmayan diğer illere....
Esse Gesse Hayranı...

SERFOR26

eskişehirli olupta şehirde yeni açılan çizgi roman evi haberdarı  olmamam çok ilginç hiç duymadım ve görmedim üstelik işyerimin arka sokagında gidip hemen bakayım bakalım neler var...

SERFOR26

DAMPYR

kalidor

"Sahara" vari arasıra gözüken, farklı boyutlarda kepenk açan bir dükkan olmasın, aman dikkat ;)
Crom! Ölüleri Say...

SERFOR26

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 14 Ocak, 2013, 16:45:10
Nası yani haritaya baksaydın ya... ;D :o :D

haritaya göre dükan olması gereken yerde inşaat   alanı  var  dükkanı duyan yok.

DAMPYR

Alıntı yapılan: SERFOR26 - 15 Ocak, 2013, 15:45:17
haritaya göre dükan olması gereken yerde inşaat   alanı  var  dükkanı duyan yok.
oda güzel ,o zaman yunusmeyra arkadaşımıza sor.Haberi o verdiğine göre dükkanıda biliyordur herhalde... ??? ::) :D

ferzan

Geçen cumartesi işyerinden 3 arkadaşımla birlikte büyük bir hevesle bu yeni mekanı ziyarete gittik...Yeri haritadakiyle hemen hemen doğru sayılır ama biz de birkaç sokak çember çizmek suretiyle bulabildik...Esen Sokak'ı bulabilirseniz dükkan o sokakta...Bana kalırsa yerini hemen bulamama sebebiniz,oldukça mütevazi ve hiç dikkat çekmeyen bir dükkan olmasından ötürü...Camın köşesindeki küçücük ''Marmara Çizgi'' logosunu farketmemle camın diğer alt köşesindeki ''Şehir ve Ben'' yazısını zar zor seçebildim...
    Öncelikle bizim gibi büyük umutlarla gitmemenizi tavsiye edeceğim...Biz figüründen büstüne,yerli çizgiromanından yabancısına,envai çeşit şey bekliyorduk...Hatta bu gazla çabucak gidelim de mesai arasında mümkün mertebe çok vakit geçirelim diye iki taksi dolusu grup olarak gidecektik fakat son anda sayımızı dörtte sabitledik...İyi ki de öyle yapmışız...
    Dükkan,dışarıdan bakıldığında mahallelerdeki fatura yatırma merkezleri kadar sade ve gösterişsiz...Konumunun satış açısından çok doğru olduğunu söyleyemeyeceğim,gönül isterdi ki daha merkezi bir yerde olsun...Yeni açıldığı için çok az çeşit var...Kendi ''Marmara Çizgi'' üretimlerinin bile neredeyse yarısı yok...Hem İzmir'de,hem de Eskişehir'de ikiye bölünmek suretiyle bulunan arşivimin çeyreği kadar bile kitap ve çeşit yok diyebilirim...Yine de zamanla yerine oturacağını ümit ediyorum...
    Herşeye rağmen en yeni ve güncel yayınların bir kısmı var...Biz 4 arkadaş dükkanın onda birine tekabül edebilecek yüklü bir alışveriş yaptık...Hatta arkadaşlardan bir tanesi daha sonra ayrıca gidip Conan ve Thorgal'ların tamamını set olarak yapmayı kafasına koydu...Tüm sadeliğine ve gözden uzaklığına rağmen,belirli aralıklarla gitmeyi düşünüyorum...Çok üşeniyorum,siparişleri İstanbul'dan vermek daha kolayıma geliyor ama yine de gideceğim...Böylelikle belirli aralıklarla da olsa Marmara Çizgi hakkında güncel bilgiler alıp,çiçeği burnunda bu yeni mekanın ayakta kalmasına karınca kararınca katkıda bulunmaya çalışacağım...
    Bu arada,yüklü bir alışveriş yaparsanız hatırı sayılır bir indirimle karşılaşabilirsiniz...Belki ilk zamanları olduğu içindir ama hiç aklımda yokken düşünmeden bana set halinde 6 cilt Conan aldırdı bu mekan...Hem de çoğu macerayı okumama ve Alfa döneminden elimde bulundurmama rağmen...
    Zaman ne gösterir bilemem ama ben ayakta kalmasını,gelişip genişlemesini,hatta bir zaman sonra daha iyi bir yere taşınıp İstanbul ve İzmir'deki dükkanlardan farksız bir hale gelmesini canı gönülden istiyorum...
    Son bir şey daha...Lone Wolf and Cub için farkında olmadan adamı tehdit etmiş bile olabilirim... :) Ne de olsa dükkanın başında duran bey Marmara Çizgi'nin yayın hazırlığında aktif bir çalışanı...Gidenler de Marmara'nın sevdikleri yayınları için benzer tehditlerini esirgemezlerse serilerin yarım kalma korkusu tamamen ortadan kalkacak... 8) Zira duyduğuma göre yayınevinin gidişatı fena değilmiş ve ilgiden memnunlarmış...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

kedidiro

nasipse hafta sonunda Eskişehir'de olacağım. gelmişken ama burası ama başka yer var mı keşif yapabileceğimiz dükkan veya başka tavsiyeler? Eskişehirli dostların tavsiyelerini bekliyorum.

frodo

Temmuz ayında yaz okulu için gittiğim Eskişehir'de kendilerini gps yardımıyla aradığım gittiğim yerde birşey bulamadığım,kargocu bir abiye sorduğumda kendilerini bilmediğini söylediğinde belkide kapanmıştır dediğim yer ya da gizli bir girişi var :)
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"