JLA:Earth 2 albümü...

Başlatan pizagor, 11 Ocak, 2013, 19:52:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

JLA: Earth 2 albümünü dün okudum... Kötülerin iyi, iyilerin kötü olduğu bir evren düşünün... Süper değil ama şaşırtıcı bir hikayeydi...

Albüm üzerine biraz yazdım ama fazlasıyla spoiler içeren bir yazı olduğu için buraya koymadım... İlgilenenler için link:

http://pizagorgunlukleri.blogspot.com/2013/01/jla-earth-2.html
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Şu kadarını yazarsam spoiler olmaz herhalde :)

Earth 2, DC'nin sonsuz paralel evrenlerinden (multiverse) antimadde evrenindeki zıt dünya yansımasının tek iyi kahramanı Alexander Luthor'ın madde ve antimadde evrenleri arasındaki sınırı aşıp tanıdığımız DC evrenindeki dünyaya geldiğinde dünyayı tanımlamak için kullandığı isim...

Pekiyi ya iyi kahraman Alexander Luthor'ın geldiği dünya nasıl bir yer acaba?

Bir dünya ki tarihin tersine işlediği, Christopher Columbus'un Amerika'dan yola çıkıp Avrupa'yı keşfettiği, Amerikan kolonisine dönüşen İngiltere'nin bağımsızlık savaşı verdiği ve bunun sonucunda uğradığı nükleer saldırı sonrası Londra'nın harabeye dönüştüğü...

Bir dünya ki tüm süperlerin Amerika Suç Sendikası (CSA - Crime Syndicate of Amerika) adıyla birleştiği ve Amerika üzerinde korku imaparatorluğu kurduğu... Ve bu duruma başkaldıran tek kişinin teknoloji destekli zırhıyla Luthor olduğu...

Bir dünya ki iyinin kötü, kötünün iyi olarak algılandığı... Bir dünya ki kaosun ve kötülüğün, sürecin doğal sonucu olduğu...

Ve bu yüzden Luthor'ın yazgısının kaybetmek olduğu...

Bu dünya bildiğimiz evrendekinin aynadaki yansıması...

Burası Earth 3!

İlgilenenler devamı için başlığın bir önceki iletisinde paylaştığım adrese tıklayabilir...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

O Alexander Luthor, Superboy prime ile birlikte Infinite Crisis macerasının baş müsebbibidir, ama.