Haçlı Seferi - YKY

Başlatan hanac, 19 Ocak, 2013, 21:07:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: BAHADIR - 20 Ocak, 2013, 17:24:44
Ama helal olsun kapağın kolaj olduğu hiç belli olmuyor...Acaba orjinal integral kapağı falan mı?

Fransa'da ki integralin kapağı.

Bu arada konular arasında fantastik de yazıyor.

altay1944

Alıntı yapılan: hanac - 20 Ocak, 2013, 18:59:53
Fransa'da ki integralin kapağı.

Bu arada konular arasında fantastik de yazıyor.

formata dikkat edin .24.1x31.8 cm

bizde18x25 cm adamlar bizden açık ara öndeler....Ama şu 34.95 £ kafaları karıştırır.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

hanac

Alıntı yapılan: altay1944 - 20 Ocak, 2013, 21:27:31
Ama şu 34.95 £ kafaları karıştırır.

240 sayfa yazıyor.

Demek ki ilk 5 sayı bir arada.

altay1944

Mesut bey haçlı seferi kitabı hc ve soft olarak mı basıldı ? Sende hc görünüyor bir başka yerde aynı fiyata soft görünüyor.Bu durumda aynı fiyat için KUZGUN tercih sebebi olur.Bilgi verirsen sevinirim.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

gunes

Yky eline saglik ntv den corto malteseleri bekliyoruz

darkwood

Bize gelenlerin tamamı HC kapaklıdır.
Darkwood Sakinleri..

Solomon Kane

4. kapaktaki kadına aşık oldum sanırım :)
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

HacıGeraltEmmi

Başlangıç biraz muallakta kalmış olsa da sonradan iyi devam eden bir öyküye sahip. Haçlı Seferi ismi eseri tam yansıtmamış bana kalırsa. Yazarın tercihi tabii diyecek bir şey yok. Fantastik unsurların ağırlıkta olduğu bir kurgu hakim. Çizimler tüm frankofonlar gibi çok güzel. Devamını isterim valla.

DAMPYR

Alıntı yapılan: Solomon Kane - 26 Ocak, 2013, 00:49:11
4. kapaktaki kadına aşık oldum sanırım :)
Hayırlı olsun Düğün ne zaman... ;D ;D ;D

ercoktay

Bugün bu çizgi romanı okumaya başladım. Bir defa en başta baskı kalitesi ve fiyatı için YKY'ye çok teşekkür ederim. Muhteşem bir baskısı var. Tek kusuru tabi ki boyutunda orijinaline sadık kalınmayıp küçültülmesi. Bu okumada o kadar çok sorun yaratmıyor.

Kitabın konusuna bazı arkadaşlar ön yargıyla yaklaşmıştı. Haçlı seferleri de basılır mı diye. Eminim ki çoğu kimsede daha okumadan bir ön yargı oluştu.

Bende acaba yine bir propaganda kitabı ile mi karşı karşıyayız diye tereddüt etmiştim. Ama daha kitabın başındaki yazarın yazdığı ön yazı bütün ön yargıları uçurup götürmeye yeter. Objektif, Müslümanları barbar göstermeyen, yapılan seferlerin saçmalığını daha ön sözde gösteriyor.

Zaten çizgi romanın referans aldığı kitaplardan biri artık Muhteşem ötesi diyeceğim Kingdom of Heaven filminin de referans kaynağı.

Bence eğer ön yargınız varsa bile bu çizgi romana bir şans verin. Pişman olmayacaksınız.

Çizimler zaten muhteşem onu konuşmaya bile değmez. Bende iyi bir not aldı. Heyecanla okumaya devam ediyorum.

s.b

Sıkılarak okuduğum çizgi romanlara bir yenisi daha katıldı. Konunun içine etmişler.
Gerçek manada bir Haçlı Seferi olsaydı daha iyi olurdu.
Bu kadar sağlam bir tarihsel gerçeği bu kadar sulandırdılar ya helal olsun. Ya o Müftüye ne demeli. Müftüye gel müftüye.
Ulan bari adına müftü deme be kardeşim. Çok komik duruyor. Vali de, müdür bey de, wc bekçisi de.
Bir de bunun devamı mı varmış. Yok kalsın ben almayayım.

Çizimi ve baskı kalitesine laf etmek mümkün değil. YKY her zamanki gibi kaliteye önem vermiş.
Yeni çizgi romanlarla bizlere keyifli anlar yaşatan yayıncıya teşekkür ediyorum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

V

Bugün okudum ve beğendim.Uzun soluklu,sağlam temelli,grift bir öykü var önümüzde.Çizimler mükemmel.

2. cildi çok  beklemeyiz inşallah.

Alıntı yapılan: s.b - 26 Mayıs, 2013, 23:05:46
Sıkılarak okuduğum çizgi romanlara bir yenisi daha katıldı. Konunun içine etmişler.
Gerçek manada bir Haçlı Seferi olsaydı daha iyi olurdu.
Bu kadar sağlam bir tarihsel gerçeği bu kadar sulandırdılar ya helal olsun. Ya o Müftüye ne demeli. Müftüye gel müftüye.
Ulan bari adına müftü deme be kardeşim. Çok komik duruyor. Vali de, müdür bey de, wc bekçisi de.
Bir de bunun devamı mı varmış. Yok kalsın ben almayayım.

Çizimi ve baskı kalitesine laf etmek mümkün değil. YKY her zamanki gibi kaliteye önem vermiş.
Yeni çizgi romanlarla bizlere keyifli anlar yaşatan yayıncıya teşekkür ediyorum.

Kitaptaki "müftü" bir makamı temsil etmiyor. Karşımızda fetva veren bir müctehid yok.

Bir kahin-büyücü,uhrevi bir insan var ki bunlara dinimizin yaklaşımı zaten belli.Çeviri ne derece doğru bir bakmak lazım.

Doğru çeviri ise, isim olarak mı, makam olarak mı kullanmış ona bakmak lazım. Ya da bunlarla hiç uğraşmamak en iyisi.

Zira yazar tarafsız, her iki dine de mesafeli, kendi öyküsünü anlatma derdinde okuduğum kadarıyla..
"İstemem,eksik olsun.."

pearl jam

Haçlı Seferi son zamanlarda gördüğüm en iyi çizimlere sahip çizgi romanlardan. Çizimler ve renklendirmeler çok temiz ama kesinlikle bir bilgisayar müdahalesi ( varsa da ) hissedilmiyor. Fantastik ( ya da mistik mi demeli ) unsurlarla süslü hikayesi de sizi yavaş yavaş içine alıyor, basit bir hikaye değil. Devamını sabırsızlıkla bekliyorum. 

yunusmeyra

pearl jam ,dediğin gibi temiz ve yorucu olmayan bir renklendirme ancak dijital renklendirme ürünü..

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

darkwood

Haçlı seferi, YKY dan Samuray ile birlikte devamını beklediğim çizgiromanların başında geliyor.
Umarım fazla beklemeyiz.
Darkwood Sakinleri..