Haçlı Seferi - YKY

Başlatan hanac, 19 Ocak, 2013, 21:07:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

2. Cilt ciksin. Su kapaklarin, guzelligine bak. Off, off.
They drew first blood...

nicholaihel

İkinci cilt idefix'de ön siparişe çıkmış.

http://www.idefix.com/kitap/hacli-seferi-2-jean-dufaux/tanim.asp?sid=OZYSSWW9ZS6SDRM4NKC4

Fantastik olmasından ötürü okumadığım bir seri benim. YKY olunca yine de alsam mı diye düşünüyor insan  ;D Bir de burada sağ olsunlar renkler şöyle güzel, çizimler böyle güzel diye insanı zorluyorlar :P Ama hala ercoktay ve s.b'nin yorumları daha baskın benim için.

Mrtekin

Yky'den hc frankofon ne çıkıyorsa al bence.

Bu seri de iyidir.
They drew first blood...

İlyas Erkul

Solomon Kane

birinci ciltin başı baya sıkıcıydı. Sonra çok güzel devam etmişti. Ama aradan bu kadar zaman geçince hikayeyi unuttum :) şimdi tekrar okumam gerek :)
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

Mrtekin

Bence mevcut örnekleri içerisinde en kaliteli frankofonlardan biri. Yky, bu işin hakkını iyi veriyor.

Çizimler gerçekten çok güzel.

Haçlı seferleri aslında tarih içerisinde çok önemli bir kırılım. Sevenler, Âmin Maalofun "Arapların Gözünden Haçlı Seferleri" ile birlikte bu 2 cilde yeniden bir göz gezdirirse, çok keyif alacaklardır diye düşünüyorum.
They drew first blood...

frodo

3.cilt ön siparişte kitapyurdunda
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

memospinoz

Deccal, Jebel Tarr'da saklanıyor. Jebel Tarr'a gidecek kadar yürekli tek bir kişi var: Flandre'li Gauthier. Bir kadına verilmiş sözü olan Gauthier, verdiği sözü yerine getirmek, Lhianes'ın kırbaççılar tarafından kaçırılan kayıp kız kardeşini bulmak için yola koyulur. İsimsiz bir korku karanlıklar içinde onu bekliyordur. Küdüs'te gerginlik artarken dünyanın en çirkin insanı Guy de Lusignan savaş istemektedir. Yurtsuz şövalye ona karşı çıkmak için zamanında dönebilecek midir? Deccal'le yüzleşme vakti gittikçe yaklaşmaktadır.

Xavier'nin çizimleri, Dufeaux'nun senaryosu ile Haçlı Seferi serisinin son toplu albümü "Çöllerin Efendisi" ve "Son Nefes" maceralarını içermektedir.

Sayfa Sayısı: 112
Etiket Fiyatı: 25 TL

gizmoo

Seri bununla birlikte sona mı erdi?

memospinoz

Alıntı yapılan: gizmoo - 10 Mart, 2017, 23:20:18
Seri bununla birlikte sona mı erdi?

Evet, serideki 8 albüm de yayımlanmış oldu böylece.

afacanx

Bu serinin ilk cildini aldım ama hiç hoşuma gitmedi derken Doğan Kardeş dergisinde tefrika edilen kısımlarını okumaya başladım sindire sindire. o zaman anladım ki bu bir Haçlı Seferleri hikâyesinden ziyade fantastik bir roman. Şimdi ona karşı önyargım yok hatta çok da sıcak bakıyoorum.

--spoiler--
özellikle ana karakterin kardeşinin olduğu kısım ile Abdülaziz'in Hristiyan prensesi ne aşık olduğu kısımlardan sonra konu son derece ilginç bir hal aldı.
--Spoiler--