Ekim 2012

Başlatan haysat, 22 Ocak, 2013, 23:23:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

Marmara Çizgi / Çizgi Roman Dizisi
Yürüyen Ölüler Sayı:10 / Neye Dönüştük?

Gün içinde televizyon başında geçirmediğiniz kaç saatiniz var?

En son ne zmn gerçekten elde etmek istediğimiz bir şey için çabaladık?

En son ne zaman gerçekten ihtiyacımız olan bir şey istedik?

Ticari ve saçma ihtiyaçların dünyası yerini ölüm kalım savaşı ve sorumluluğa bıraktı.

Mahşeri bir salgın ölülerin dirilip canlılarla beslenmesine yol açtı.

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

haysat

Marmara Çizgi / Çizgi Roman Dizisi
L. Frank Baumun Çok Sevilen Klasiği Marvel Dokunuşuna kavuşuyor!
Kansaslı Çiftçi kızı Dorothy, sihirli Oz Diyarına doğru uçarken kötü bir cadıyı ölümcül bir biçimde dümdüz ediyor, canlı bir korkuluğu özgürlüğüne kavuşturuyor ve Munchkinler tarafından büyük bir büyücü olarak takdim ediliyor Ama Dorothynin gerçekte tek bilmek istediği şey eve nasıl geri dönebileceği!

haysat

Gerekli Şeyler / Çizgi Roman Manga Dizisi
One Piece 7.Cilt Lanet İhtiyar

Japonya'nın en çok okunan kitabı türkiye'de!
24 Aralık 1997 yılında ilk cildi Japonya'da yayınlanan "One Piece" Japonya tarihinin gelmiş geçmiş en çok satan kitabı olma rekorunu elinde tutuyor. Kasım 2011'de 64. Cildi yayınlanan serinin Japonya'da toplamda 250 milyondan fazla sattığı bilinmekte. Serinin 61. Cildi ise tek kitap bazında 3.8 milyon adet satarak Japonya'nın en çok satan kitabı ünvanını taşımakta. Onu 60. Cilt (3.4 milyon), 59. Cilt (3.2 milyon), 57. Cilt (3 milyon) ve Harry Potter Zümrüdüanka Yoldaşlığı (2.9 milyon) takip etmektedir. Dünya çapında da en çok okunan manga'lardan biri olan "One Piece" temel olarak Monkey D. Luffy adlı 17 yaşında, doğa üstü bir meyveyi yedikten sonra elastik özellikler kazanan bir gencin korsanlar kralı olma çabasını anlatır. Vaktinde Türk televizyonlarında da yayınlanan animesi de Türk seyircisi tarafından da bilinmektedir.

Krieg'in adamları zeff'i rehin alır ve olmayacak taleplerde bulunur! Böyle alçakça hareketlere dayanamayan luffy'e rağmen, sanji nedense karşılık vermez... Bunun arkasında yatan neden, zeff ile olan gizli geçmişidir... Gizemli eşsiz hazine "one piece" hakkında bir okyanus macerası!

haysat

Gerekli Şeyler / Çizgi Roman Manga Dizisi
Naruto 7. Cilt - Gidilmesi Gereken Yol

Naruto, ünlü mangaka Masaşi Kişimoto tarafından yaratılan, 1999 yılından beri Japonya'da yayınlanan dünyaca ünlü manga serisi artık Türkiye'de.
Bugüne kadar Japonya'da 100 milyondan fazla satan Naruto serisi, 2002 yılında bu başarısı taçlandırarak animeye uyarlandı. Ülkemizde de gösterilen bu anime, manga kültürünü dünyaya tanıtıp; Naruto'yu dünyadaki en önemli mangalardan biri haline getirdi. Yıllardan beri geniş bir hayran kitlesi tarafından Türkçe'de yayınlanması beklenen bu eser, manganın özünden hiçbir şey kaybetmemesine özen gösterilerek ve Japonya'da olduğu gibi sağdan sola okunacak biçimde hazırlandı. Yediden yetmişe herkese hitap eden Naruto, çizgi roman kültürü ile ilgili olmayanların bile severek okuyabileceği bir eser.
"Sasuke kesinle beni seçecek" diyen esrarengiz ninja oroçimaru narutoların önünden kaybolur... Sasuke inanılmazbir güçle ses ninjalarını devirir. Bu oriçimarunun bıraktığı mühürün etkisi yüzünden midir acaba? Oroçimarunun amacı neydi? Çuunin seçme sınavı devam etmekte...

haysat

Albatros Yayınevi / Çizgi Roman Dizisi
Logicomix

New York Times En Çok Satan Çizgi Roman!

Treviso Çizgi Roman Festivali "En İyi Yabancı Çizgi Roman Ödülü"

New Atlantic Bağımsız Kitap Satıcıları Ödülü

Bertrand Russell Derneği Kitap Ödülü

Hollanda Kitap Satıcıları Ödülü

TIME dergisi roman-dışı kategorisinde "En iyi ilk 10 kitaptan biri"

ABD, İngiltere, Kanada, Yunanistan, Hollanda, İtalya, Fransa, Almanya, Brezilya, Finlandiya, İran, Çin, Danimarka, Hırvatistan, İsrail, Japonya, Kore, Norveç, Polonya, Portekiz, Rusya, İspanya ve Tayvan'da yayımlandı!

"Logicomix hayatım boyunca okuduğum en iyi, en olağanüstü çizgi roman"

-Bryan Appleyard-, Sunday Times

"Harika bir çizgi roman! Bütün okuduğum kitaplar arasında popüler sanat ile ciddi tarihi en iyi biçimde birleştiren kitap."

-Calvin Reid-, Publishers Weekly

"Logicomix, efsaneler, matematik, tiyatro ve 20. yüzyılın felsefe devlerinden oluşan öyküsüyle büyüleyici."

-Posy Simmonds-

Anlamsız korkular, aile sırları, aşk, nefret, barış, savaş 20. yüzyılın en büyük felsefeci ve matematikçilerinden biri olan Prof. Bertrand Russel her insan gibi bu konular üzerinde düşünürken bizi çocukluğundan başlayan serüvenlerle dolu bir yolculuğa çıkarıyor. Eski bir İngiliz konağında başlayan yolculuğumuz bir yandan bize Russel'ı tanıtırken, bu yolculukta Mantık biliminin efsanevi düşünürlerinden Frege, Hilbert, Gödel, Wittgenstein gibi bazıları ona eşlik ediyor. Mantık insanlığın ebedi sorunlarına çare olabilir mi? Çocuklara nasıl bir eğitim vermeliyiz? Evlilik, âşık olmak nedir? Bizi doğrudan ilgilendirmeyen bir savaşa katılmalı mıyız? Prof. Bertrand Russel Logicomix'te bu soruları Mantık bilimini kullanarak yanıtlamaya çalışıyor...

haysat

Yapı Kredi Yayınları / Çizgi Roman Dizisi
Kafalarına Bir Kurşun
İki azılı kiralık katille iki dürüst polisin karşı karşıya gelme hikâyesinin anlatıldığı kitapta katiller diğer katillerle, polisler de politik cinayetleri örtbas etmeye çalışan üstleriyle mücadele halinde aynı zamanda.

Kafalarına Bir Kurşun, birbirinin devamı olan üç maceradan oluşuyor: "Küçük Balıklar", "Büyük Balıklar" ve "Akvaryum'da Kargaşa".

Kitabın filmi 2013 yılında vizyona giriyor. Yönetmenliğini Walter Hill'in yaptığı filmin başrollerinde Sylvester Stallone, Jason Momoa, Christian Slater yer almakta.

haysat

Özer Sahaf ve Yayıncılık / Çizgi Roman Dizisi
Nathan Never 5 - Makinedeki Hayalet

(İki aylık periyotlarla yayınlanan 500 adet ile sınırlı serinin beşinci kitabında Nathan Never okuyucularını gene ilginç hikayelerle geleceğin dünyasında bir yolculuğa çıkarıyor.)

Bu cildin ilk iki albümünde Atlantislilerle olan macera devam ediyor...

Kitabın üçüncü albümünde ise Kahramanımız Ay üssünde mutantlarla ölümcül bir maceraya girişir...

haysat

Akılçelen Kitaplar / Çizgi Roman Manga Dizisi
Ölüm Defteri - Cilt: 12

Japon çizgi romanlarına verilen isim olan Manga, dünyada bir çılgınlık halini almıştır. Death Note (Ölüm Defteri) yayınladığı bütün ülkelerde satış rekorları kıran ve geniş bir hayran kitlesine sahip en önemli manga serilerinden biridir.

Bu deftere adı yazılanlar ölür... Ölüm Tanrısı Şinigami Ryuk'un insanoğlu dünyasına düşürdüğü defter: Death Note (Ölüm Defteri). Bu doğaüstü defteri bulan ve dünyadaki cani suçluları ortadan kaldırmak için kullanmaya karar veren Light Yagami (nam-ı diğer Kira) ile kimsenin çözemediği olaylarda polise yardım eden L adlı gizemli detektif arasındaki muhteşem mücadele böyle başlar.

Near ve polis, Light'ı köşeye sıkıştırınca, Light Death Note'un gücünün sınırlarını zorlamaya başlar. Sonunda yüzleşecek olan Light ve Near'ın buluşma günü gelip çatar! İkisinin de birbirleri için planları vardır. Artık Death Note etrafında sergilenen savaşın son perdesi inecektir!!

haysat

Oğlak Yayıncılık / Maceraperest Çizgiler Dizisi
Efsanevi Martin Mystere Sayı:7
İmkansızlıklar Dedektifleri / Vril'in Gücü / Etrüskler'in Dönüşü

haysat

Oğlak Yayıncılık / Maceraperest Çizgiler Dizisi