Banshee

Başlatan hanac, 28 Ocak, 2013, 11:56:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seastar1000

bugun başladım ızlemeye
tam benım sevdıgım tur dızı
ılk bolum cok guzeldı

doktor1881

Bölüm:2/1 ilk sezon sonunda yapılan büyük operasyon sonunda araştırma için kasabaya gelen özel ajan Racine'ye hesap veren herkes bir iç hesaplaşma yaşıyor.Bu arada Alex kumarhanesinde ki sorunlardan dolayı kabilesinde koltuğu sallanıyor

Bölüm Notu:7/10 (İlk sezon ki seviye düşmüş durumda Bülent'in dediği gibi)

V

Diziye başladım.Fena değilmiş..

Bizim şerif kavgada bildiğin Teks.Yatakta bildiğin Dylan.. :)
"İstemem,eksik olsun.."

V

İlk sezonu bitirdim..

Yer yer ucuz roman havasındaki senaryo zaaflarını saymazsak güzel bir dizi olmuş.

Özellikle oyunculuklar ve karakterlerin biribirleriyle uyumu çok iyi..

Yanlız kasabanın namusu olması gereken şerif kasabanın neredeyse tamamını yataktan geçirdi, o ayrı.. :P
"İstemem,eksik olsun.."

seastar1000

Bende 2 günde ilk sezonu bitirdim cizgiromanin dizi filmi olmuş gibi

Harun Ça

Alıntı yapılan: V - 29 Ekim, 2015, 20:51:51
Yanlız kasabanın namusu olması gereken şerif kasabanın neredeyse tamamını yataktan geçirdi, o ayrı.. :P

2. sezon daha fena, aslında şerifimizin suçu yok hep bu kadınlar. Tabii o da hiç yok demiyor o ayrı.

doktor1881

Alıntı yapılan: seastar1000 - 29 Ekim, 2015, 21:37:08
Bende 2 günde ilk sezonu bitirdim cizgiromanin dizi filmi olmuş gibi
1. sezonu beğendiniz mi

Bölüm:2/2 Bu sezon BülentT'in dediği gibi tempo zayıf
Şerif yardımcısı Sıobhan ve Carrie geçmişlerinden dolayı zor durumda kalıyor.Bölüm sonunda sorunlarına bir çözüm buluyorlar

Bu arada dip not; ilk sezon şerifin elinden kaçırdığı Alex'in kardeşi ve şerif yardımcısı Siobhan bu sezon 1. ve 2. bölümde Nirvana'ya ulaşıyor

Bölüm Notu:7.5/10

doktor1881

Dizi de adı geçen Kinaho yerlileri hakkında bilgi bulamadım ama Amiş topluluğu hakkında şu bilgiye ulaştım

Amiş (Pensilvanya Almancası: Amisch, İngilizce: Amish), ABD'nin Pensilvanya ve Ortabatı eyaletleri'nde (ve Kanada'da) yaygın olan tutucu bir Hristiyan mezhebidir. 18. ve 19. yüzyılda Almanya, Fransa ve İsviçre'den gelen göçmenler tarafından kurulmuştur. Amişler basit bir yaşama inanırlar, otomobil, telefon, elektrik gibi modern yaşamın kolaylıklarını kullanmaktan sakınırlar. Fayton kullanımı yaygındır. Bu insanlar kendilerini toplumdan dinsel inanışları yüzünden ayırırlar. Örneğin orduya katılmazlar. Kurucusu Jakop Ammann (1644 - 1712 ya da 1730) adlı İsviçrelidir.

Amiş çocuklar 8. sınıfta devlet okullarından alınarak evde eğitim görmeye başlarlar. Amiş inancından olanların başka mezhep ya da dinden biriyle evlenmesine izin verilmezler ve kendilerinin fotoğrafının çektirmeleri yasaktır. Amişlerde rumspringa adında bir terim vardır. Bu terimin anlamı, çocukken değil yetişkinken vaftiz edilirler yani yaşam tarzı konusunda bir seçim yapmak ve Amiş kurallarını benimsemek için yeterince büyüdüklerinde olur. Aforoz denen bir sistem daha vardır. Amiş ihtiyarlar kurallara uymayanları aforoz ederler yani o çiftliğe bir daha geri dönemez şeklinde yasak koyarlar. Amiş kurallarını çiğneyenler çiftlikten kovulur. Genelde kurallar katıdır.

doktor1881

Bölüm:2/3 Amiş oğlan-kinaho kız aşkı ; kızın ölümü oğlanın ortadan kaybolması ile sonuçlanır
Gerçek Şerif Hood'un oğlunun kasabaya gelmesi ile işler karışır

Bölüm Notu:8.5/10

doktor1881

Bölüm:2/4 Geçen bölümde meydana gelen Kinaho kızının ölümü bu bölümde çözülüyor

Carrie'nin bölüm başında ve bölüm sonunda hapishanede ziyaretçisini ilk seferde tahmin ettim

doktor1881

Bölüm:2/5 Şerif Hood,Anastasia'yı hapisten tahliye olduğunda karşılar ve şehir dışındaki evine götürür (İlk 25 dk yı atlayın bu özet yeter)
Daha sonra bölüm biraz hareketlenmeye çalışıyor (Buğday tarlası sahnesi gibi)
Ama başaramıyor.Bölüm çok MELANKOLİK

Bölüm Notu:6.5/10 (Bu dizinin şimdiye kadar hiç almadığı puam >:( >:( )

seastar1000

2.sezon 10. Bölüme geldim Nasil surekleyici bir dizi bu yahu

Harun Ça

Alıntı yapılan: doktor1881 - 31 Ekim, 2015, 21:13:41
Bölüm:2/5 Şerif Hood,Anastasia'yı hapisten tahliye olduğunda karşılar ve şehir dışındaki evine götürür (İlk 25 dk yı atlayın bu özet yeter)
Daha sonra bölüm biraz hareketlenmeye çalışıyor (Buğday tarlası sahnesi gibi)
Ama başaramıyor.Bölüm çok MELANKOLİK

Bölüm Notu:6.5/10 (Bu dizinin şimdiye kadar hiç almadığı puam >:( >:( )

Böyle bölüme lanet olsun derken buğday tarlası sahnesi bölümü kurtardı bakalım neler olacak.

V

2.sezonu bitirdim.

Bu sezon yeni birşeyler vermedi, genel olarak ilk sezonun hesaplamaları ve boşlukların doldurmakla geçti.

3.sezondan umutluyum. ...
"İstemem,eksik olsun.."

doktor1881

Bölüm:2/6 Gerçek Şerif Lucas Hood'un oğlu etrafında dönen güzel bir bölümdü.
Melankoli dozu ayarında tutulmuş.
Bu arada TIR sahnesini 3 kere seyrettim ;D ;D

Bu arada Jason Hood'a ne oldu.7. bölümün ilk dakikasında. ??? ??? ??? ??? ???