Flaneur Comics'ten yeni bir çizgi roman: "Kabus"

Başlatan kültürelgüncel, 31 Ocak, 2013, 21:26:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kültürelgüncel

Flaneur Comics Twitter'da paylaşmış: "Kollektif çizgi roman "KABUS" yakında !.. flaneur comics'ten"

Başka bilgi verilmemiş ama sanırım yeni bir Deli Gücük kitabı bu. Çizimde Kaplumbağa Terbiyecisi (bkz. Osman Hamdi'nin tablosu) yerine Deli Gücük, kaplumbağalar yerineyse kargaları var.

Resmi çizen Kerem Beyit: http://kerembeyit.deviantart.com
Flaneur Comics Twitter Hesabı: https://twitter.com/flaneurcomics

kalidor

Müthiş bir uyarlama olmuş. Deli Gücük'ün 2 albümünü ve çıkan hikaye kitabını (DG) zevkle okudum. Deli Gücük Türk çizgiromanın ilk orjinal figürü/kahramanı. Beslendiği Anadolu folklörü, kültürü o kadar engin ki konu/hikaye derya deniz. İmkanlar elverse de her yıl en az 1 albümü yayınlansa keşke. Bu arada aylar önceden forumda da 3. albümün aslında hazır olduğu ama yeni/kurulacak bir yayınevi altında yayınlanacak diye bekletildiği duyurulmuştu. 3. albüm "Kabus" olmasın?
Crom! Ölüleri Say...

pizagor

İşte bu haber beni heyecanlandırdı... Deli Gücük Türk çizgiromanının yüzakı. Bizden motiflerin günümüze hitap edecek şekilde kullanıldığı, dehşet hikayelerine, bu harmana bayılıyorum!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pearl jam

Utanarak söylüyorum ki deli gücükleri hala alamadım  ::) ama yine de bu habere çok sevindim. Bu arada çizimler daha önce hiçbir Türk çizgi romanında görmediğim kadar iyiler mi yoksa bana mı öyle geliyor ?

HacıGeraltEmmi

Yukarıdaki övgülerin tümüne katılıyorum. Flaneur'dan çıkacak olması da çok iyi, daha oturaklı bir edisyonu hakediyor zira.

alan ford

Deli Gücük'ü çok severim. Flaneur'a yakışır. Seyfettin Efendi ile beraber buralı çizgi romanlar adına güzel hareketler bunlar. Keşke Setne Ve Taş Tanrılar'ın da devamı gelse.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 31 Ocak, 2013, 22:27:15
Utanarak söylüyorum ki deli gücükleri hala alamadım  ::) ama yine de bu habere çok sevindim. Bu arada çizimler daha önce hiçbir Türk çizgi romanında görmediğim kadar iyiler mi yoksa bana mı öyle geliyor ?

Ya Deli Gücük'leri ben de alamadım. Nerden bulabiliriz ki?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 01 Şubat, 2013, 00:26:03
Ya Deli Gücük'leri ben de alamadım. Nerden bulabiliriz ki?

İlker'de (özer sahaf) gördüm geçenlerde.