Ejderin Saati

Başlatan kalidor, 31 Ocak, 2013, 23:30:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

King Conan: The Hour of the Dragon, 29 Mayıs'ta geliyor.

Wood ve çeşitli gencolardan "Kara Kıyıların Kraliçesi" faciasından ders alınmış ki, Dark Horse bu sefer kadroyu sağlam tutmuş:

Timothy Truman, Tomás Giorello, José Villarrubia ve Sanjulian (http://www.sanjulian.info/)

Öyküyü Conan okuyanlar bilir. 6 ay sonra ömrümüz yeter de okursak uyarlanmış versiyonun yorumunu bekleyin:

Crom! Ölüleri Say...

connyapku

Bak bu olmus sonunda.cizimler hosuma gitti.Fatih conan adli kitapdaki macera sanirim.

kalidor

Doğrudur. İthai'nin tek kitapta yayınladığı Fatih Conan romanı bu konuyu işlemektedir.  Conan'ın savaş alanında yenilip zindana atılması, Zenobia'nin onu zindan kurtarması vs bu roman uzunluğundaki hikayede geçmektedir.
Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Yeni seriyle ilgili bir güncelleme yapma gereği duydum. Şöyle ki seri 2 tane 6 fasiküllük mini seri olarak düşünülüyormuş. Birinci seri Ejderin Saati Mayıs'ta değil Ekim ayında yayınlanacakmış. İkinci seri Fatih Conan 'ın ise Şubat 2014'te yayınlanacağı duyurulmuş. Bu seriler ayrıca Conan'ın roman olarak yazılmış en uzun soluklu macerası oluyor. Zamanında İthaki Fatih Conan adıyla ülkemizde bu romanı yayınlamıştı.

Crom! Ölüleri Say...

hanac

kalidor

İhtiyar Kral Conan anlatacak, kronikçi yazacak demek. Merhume Zenobia'nın lahtinin önünde duruyorlar. Mayıs sonra ekim derken demek mayıs ayında karar kıldılar ve tam da duyurdukları gün çıkardı Dark Horse'cular helal olsun.

Hail!!!
Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Fatih kronikçi de ne?
  Tarihçi, kralın anılarını yazan desek daha iyi değil mi?

Gambit

Fasikul almayan birisiim ama Conan icin istisna da yapabilirim sanki

Guzel gozukuyor, kacirmam

kalidor

Alıntı yapılan: rumar80 - 29 Mayıs, 2013, 13:29:59
  Fatih kronikçi de ne?
  Tarihçi, kralın anılarını yazan desek daha iyi değil mi?

Öyle yazılsa daha iyi olur tabi Umar Abi.  Chronicles of Conan'ın nasıl oluştuğu Conan'ı bilmeyen arkadaşların gözünde biraz belirsin diye bu şekilde yazdım. Malum Nemedya günlüklerinden en iyi çeviri günlükçü de olabilir.
Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Alıntı yapılan: Gambit - 29 Mayıs, 2013, 14:47:58
Fasikul almayan birisiim ama Conan icin istisna da yapabilirim sanki

Guzel gozukuyor, kacirmam

Conan:Cimmeria ekibi yazıp, çiziyor. Zaten mini seri olacak. Dark Horse'un şimdiye kadar yayınladığı tüm Conan'ları fasikül olarak arşivime katıyorum. 100 sayıya ulaştık.  İlk 50 fasikül Türkçe, diğerleri ise İngilizce. Malum ucuzluk zamanında ilk 50 fasikülün Türkiye'ye özgü 6 TPB'sini de almıştım. Türkiye'ye özgü diyorum çünkü Dark Horse bunların TPB'sini yayınlarken mesela Conan'ın çocukluk öykülerini ayrı bir ciltte toplamıştı. Bizde ise Lal Allah ne verdiyse ciltleyip sırasıyla yayınladı. 5. veya 6. ciltte tuğla misali çıktı hatırlarsanız.

Bir de şimdi Kimmerya serisini zaruriyetten TPB olarak takip ediyoruz.  Bu serinin de tamamına yakınının İngilizcelerini (25 fasikül) arşivime kattım sayılır.  Fasiküller poşetli felan olduğu daha güzel duruyor, gelin beni dinleyin  ;)
Crom! Ölüleri Say...

hanac

3. fasikül çıktı, çizimlere bir bakınız efendim. Ben çok beğendim.

BAHADIR

Şu an için Dark Horse'un elinde ki en iyi Conan çizerinin bu olduğunu düşünürsek, kötü değil ve Cary Nord'dan kesinlikle iyi ama her zaman bir şeyler eksik olacak...

Ne yazık ki Conan ruhunu Dark Horslar da yakalayamadım...:(