Thor "Now" - God of Thunder

Başlatan rumar80, 04 Şubat, 2013, 15:36:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

"Now" serisinden Thor'un ilk iki sayısı biraz önce bitti. Scalped'in yazarı Jason Aaron Thor'un yazarlığını yapıyor. Çizer ise Esad Ribic.
   Bu sefer üç farklı zaman diliminde üç farklı Thor var karşımızda. Viking döneminde Mjolnir'i daha hak edememiş, kendisine tapanlarla macera yaşayan genç bir Thor, günümüzde yaşayan Thor, gelecekte tüm tanrı arkadaşları ölen ve tek başına kalan yaşlı bir Thor. Üç Thor'un da ortak bir düşmanı var: Tanrıların kasabı (Butcher of Gods)
Sadece dünyamızdaki değil başka gezegenlerdeki tanrıları da yok eden biri.
   Aaron ikinci sayının sonunda bir süre bu üç Thor'u da görceğimizi, diğer Asgardlı'ları da pek göremeyeceğimizi belirtmiş. Tamamı ile Thor ağırlıklı bir seri olacak. Bekleyelim, görelim.
   Bu arada şu ana kadar okuduğum "now"lar içinde ilk sıraya oturdu, ama sırada "now"ın en iyilerinden olduğu söylenen Hulk var.  ;)

emre ozdamarlar

Leeds'de gittigim festivalde bu serinin orjinal sayfalarina bakma sansim olmustu, Esad Ribic'in tertemiz kursunkalemlerine. Jason Aaron'a zaten hastayim. Kesin okuyacagim bu seriyi.

rumar80

6 sayı bitti ama macera bitmedi. Godbomb adlı macera ile devam edecek. 6. sayıda Thor hiç yoktu. Tanrıların kasabının nasıl bu hale geldiği anlatıldı. Ayrıca tüm tanrıları öldürmediği bazılarını kenjdi madenlerinde çalıştırdığı gösterildi. Bunlardan biri de yüzyıllardır esareti süren "sırım" olmuş Volstagg.
   Hikaye ilginçliğini koruyor. Bekleyelim...

dean

İlk 4 sayısını okudum ve net şekilde en sağlam Now serisi bu derim. Çok beğendim. Gerek hikayesi gerek çizimleri oldukça güzel. Tek başına takılan bir Thor'u da sevdim açıkçası. Düşman (Godbutcher) 10 numara bir villian. 3 farklı Thor hikayeside güzel, şu an için pek kusur göremedim. Kesinlikle tavsiye edilir.

rumar80

Now serilerini okuyup yorum yazan sevgili Dean'e teşekkürler. Godbutcher'ın orijin hikayesi de güzel. Mutlaka oku.

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 12 Haziran, 2013, 15:15:47
Now serilerini okuyup yorum yazan sevgili Dean'e teşekkürler. Godbutcher'ın orijin hikayesi de güzel. Mutlaka oku.

Godbutcher'ın köken hikayesi 6. sayıydı galiba değil mi ? merakla yaklaşıyorum o sayıya da. Zaten Now serilerinde okuduklarım arasında bir Captain'ı beğenmedim onun dışında oldukça sağlamlar.

emre ozdamarlar

Scalped ile hayrani oldugum Jason Aaron'un gecen sene Marvel'de baslattigi 11 sayilik bu seri en sonunda tamamlandi, ben de biraz önce ilk sayisini agzim acik bir sekilde okudum.

Hem Esad Ribic'in efsane cizimleri, hem de Jason Aaron'un kusursuz hikaye anlatisi beni kitaba aninda bagladi. Karsimizda Conan gibi bir Thor var, dövusmeyi, icmeyi ve kadinlari seven ve de anlasilan cok korkunc bir dusmanla karsilasmak uzere.

Kuraklik ceken bir gezegendeki kucuk bir kizin duasini duyan Thor, oraya yagmur getirerek halki kurtarir. Daha sonra birisine "Neden kendi tanrilariniza dua etmediniz, neden beni cagirdiniz?" sorusuna "Bizim tanrimiz yok" cevabini alan Thor olmaz öyle sey diye killanarak olayi arastirmaya baslar. ( hikayenin bu kisimlari da Batman gibi yazilmis)

Daha fazla anlatirsam hikayenin tadi kacacak ama imkani olan mutlaka baksin bu seriye. Yeni Thor flmi gelmeden de ulkemizde yayinlanirsa harika olur.

emre ozdamarlar

Hikayede Thor'un gencligi ve yasliligini da göruyoruz.

Genc Thor'un Mjolnir ile sinavi.

hanac

Konusu çok ilginç duruyor.

Tanıtım için çok teşekkürler Emre.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

emre ozdamarlar

Filme denk getirirlerse, bu kitap iyi satis yakalar gibime geliyor. Söz Ilke'de :)

emre ozdamarlar

Gidiyorum ayri baslik aciyorum, God of Thunder dye Jason Aaron'un hikayesi icin, uyarsaniza arkadaslar zaten tanitimi yapildi bu serinin diye :)

Neyse hikayeyi bitirdim 11. sayi harika bir sekilde tamamlandi. Thor layik oldugu bir maceraya kavustu bence.

Eminim bu seri daha simdiden mutlaka okunmasi gereken Thor maceralari listesine girmistir.

dean

Thor'un Now dönemi macerası ise 25 sayı sürüyor ve 4 ciltte toplanıyor.

Vol. 1: The God Butcher (#1-5)
Vol. 2: Godbomb (#6-11)
Vol. 3: The Accursed (#12-18)
Vol. 4: The Last Days of Midgard (#19-25)

Nightrain

Odin adına! Neden bu seriyi kimse basmıyor ha ???
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 24 Ocak, 2015, 21:00:44
Odin adına! Neden bu seriyi kimse basmıyor ha ???

Güzel soru. Bir ara Gerekli Şeyler, Straczynski döneminden basmaya niyetlenmişti ama maalesef olmamıştı. Bence yayıncılarımızın kesinlikle düşünmesi gereken bir karakter Thor.