Avengers "now"

Başlatan rumar80, 06 Şubat, 2013, 08:22:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Now serisinden Avengers'ın ilk sayısını dün okudum. Daha önce Fantastic Four'da büyük başarı kazanmış Jonathan Hickman yazar koltuğunda. Hickman'ın FF'unun sadece ilk cildini okuyabildiğim için orada yaptıkları hakkında çok bilgim yok. Sevgili Berk bu konuda altevrende güzel bir yazı yazmıştı.
   Çizimler ise daha önce adını duymadığım Jerome Orena'ya ait. Kitabın yazılış tarzı okuduğum FF ilk cildine çok benziyor.
   Konusuna gelince: Avengers'ın bir önceki serisinin son sayısında Iron Man ve Captain America son olaylar sonrası ne yapmaları gerektiğini tartıştıklarında şu fikri ortaya atarlar: "Büyümeliyiz/çoğalmalıyız"
   Bir grup süper güçlü Mars'ta yaşam yaratmaya başlar. Dünya'ya da benzer özellikte iki bomba fırlatılır. Bunun üzerine Avengers "film" takımı (film sonrası Avengers demek bu altı kişi demek oldu adeta) müdahale eder ama kolaylıkla yenilirler. Düşmanları Dünya'ya ders olsun diye Captain America'nın baygın bedenini geri yollar. Cap kurtulur ve Tony ile planladıkları işi harekete geçirir. Avengers'ı büyütür.
   Hikaye bir başlangıç hikayesi olduğu için adım adım tanıma ve sonuçlanma olacağı kesin. Merakla bekliyorum. Ancak çizimleri bu sefer sevemedim. Hele Opena'nın bir Hulk çizimi var ki....  Ben bir profesyonel değilim, çizimden de anlamam ama çok "salak" çizilmişti Hulk.
   Şu an için okumam listemde yerini korumakta.

rumar80

rumar80

Opena'nın başka çizimleri: (Google amca sağolsun)

dean

Rahatlıkla olmuş diyebileceğim bir Now serisi daha. Jonathan Hickman belki kısa sürede olmasada uzun sürede yazdığı döneme damga vurabilen bir yazar. (Fantastic Four) Avengers için de pekala böyle yapabilir. Merakla okuyorum güzel gidiyor şu an.

rumar80

Hickman konusunda çok haklısın. Uzun soluklu öyküleri seviyor. Yeni dönemde New Avengers'ı da yazıyor. Bir dene bence.
Eski eserleri arasında göz ardı edilen Secret Warriors'u bulursan oku. Nick Fury ve SHIELD efsanesine farklı ve derin tatlar katıyor.

hanac

New Avengers ve Mighty Avengers'ı türkçe okuyabiliyoruz.

Sanırım zamanla buna da sıra gelecek.

Nightrain

Alıntı yapılan: hanac - 12 Haziran, 2013, 22:39:18
New Avengers ve Mighty Avengers'ı türkçe okuyabiliyoruz.

Sanırım zamanla buna da sıra gelecek.

İnşallah. Özellikle Avengers ve Thor Now'ların basılmasını çok istiyorum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"