All New X-Men "now"

Başlatan rumar80, 07 Şubat, 2013, 07:30:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

SPOILER]

A vs X sonrası yaptıklarından dolayı tutuklanan Cyclops Magneto ve Illyana tarafından hapisten kaçırılmıştır. Profesör X'i de öldürmüş olan Cyclops Mutant haklarını korumak için kendi çapında bir "devrim" yapmaya karar verir. Emma Frost'u da ikna ederek yeniden ortaya çıkmaya başlayan mutantları toplamayı ve savaş için eğitmeyi planlar. Phoenix gücü sayesinde güçlerini kontrolde zorlanan bu grup çalışmaya başlar.
    Bu arada X-men ne yapacağını şaşırmıştır. Olaya müdahale etmemeleri mutantların adının daha da kötülenmesini sağlamakta, müdahalede yeni bir iç savaşa (mutant vs mutant) yol açacaktır. Ancak asıl sorun Beast'dedir. Vücudu yeni bir mutasyona başlamıştır ve bunu kaldıramamaktadır. Öleceğine inanan Beast eski dostu Cyclops'u durdurmak için çılgın bir karar alır: Geçmişe gider ve ilk takımı geleceğe getirir. Genç ve idealist Cyclops'un şimdiki Cyclops'u bir şekilde ikna edebileceğini ummaktadır.

Eski takımın zamanda yolculuk yapacağı fikri başta beni rahatsız etmişti, ama Bendis gene başarılı bir hikaye yazmış. İlk üç sayısını okudum. Gençlerin ve günümüz mutantlarının duruma alışma süreçleri de iyi anlatılıyor. Çizimleri de sevdim. Merakla yeni sayılarını bekliyorum.

rumar80

Gambit

geri zekali gibi 50 ye boldukleri x-men serisini yeniden topladilarsa bu yeni seride, bir ihtimal ben de baslayabilirim tekrar, cizimlerde guzelse

yok yine 10 tane ayri baslik olacaksa, PASS

kalidor

Konu çok ilginç görünüyor. Mutant devrimi, zaman yolculuğu farklı olmuş.
Crom! Ölüleri Say...

hennessy

Astonishing X-Men gibiyse okurum, yoksa benden uzak dursun.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pizagor

Teşekkürler Umar, okuma listeme ekliyorum...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Alıntı yapılan: Gambit - 07 Şubat, 2013, 07:56:25
geri zekali gibi 50 ye boldukleri x-men serisini yeniden topladilarsa bu yeni seride, bir ihtimal ben de baslayabilirim tekrar, cizimlerde guzelse

yok yine 10 tane ayri baslik olacaksa, PASS

Tek bir X başlığı yok dostum...

All New X-Men'den başka X-Men Legacy, Uncanny X-Men, XX, Wolverine and X-Men var.

A+X ve X-Force serilerini saymıyorum bu arada.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

kalidor

Yaw X-Men felan iyi de 3-5 gündür forumu açınca sağ framede Tuba Özay çıkıyor, dikkatim dağılıyor :P
Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Alıntı yapılan: kalidor - 07 Şubat, 2013, 15:54:24
Yaw X-Men felan iyi de 3-5 gündür forumu açınca sağ framede Tuba Özay çıkıyor, dikkatim dağılıyor :P

Evet forumda bir süredir X Tuba karakteri mevcut ve konu dağıtma özelliği var.   :D

X lere gelince bu kadar seriye bulaşmak gerçekten akıl kar'ı bir iş değil. Bunların içinden Astonishing X-Men serisi
ile hikaye ve çizimlerini beğendiklerimden arada birkaç kitap satın alıp okumayı tercih ediyorum.
Darkwood Sakinleri..

hanac

Alıntı yapılan: kalidor - 07 Şubat, 2013, 15:54:24

Tuba Özay'da çizgiroman severdir.  (Seray Sever ile karıştırmayalım)

Kendisi çok iyi bir Duble Kazım hayranıdır.

rumar80

Alıntı yapılan: pizagor - 07 Şubat, 2013, 14:10:30
Tek bir X başlığı yok dostum...

All New X-Men'den başka X-Men Legacy, Uncanny X-Men, XX, Wolverine and X-Men var.

A+X ve X-Force serilerini saymıyorum bu arada.

X-men legacy Prof. X'in oğlu David Haller'ın (Legion) merkez alındığı maceraları anlatıyor.
Uncanny X-men Cyclops ve takımını öne çıkaracak
XX'i söylemiştik,
Wolverine and the X-men okul ve öğrencileri üzerine bir seri. Yazarı Jason Aaron
X force Storm, Phantomex, Psylocke, Puck ve Spiral'den oluşan bir ekip. Baş düşmanları ise Bishop. (Mesih kompleksi yayınlandığında nedenini anlayacaksınız)
Bir de Cable and the X force var: Cable, Domino, Dr Nemesis, Colossus ve Forge istemeden kaçak durumuna düşüyorlar.

Seç seç al, ya da alma  ;)

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: hanac - 07 Şubat, 2013, 16:05:59
Tuba Özay'da çizgiroman severdir.  (Seray Sever ile karıştırmayalım)

Kendisi çok iyi bir Duble Kazım hayranıdır.

Duble ne anasının gözü biliyor musun sen ;D sanat, sosyete ve siyaset camiasından "hayranlar hayranlar" yani ;D

darkwood

Alıntı yapılan: designer73 - 07 Şubat, 2013, 16:13:32
Duble ne anasının gözü biliyor musun sen ;D sanat, sosyete ve siyaset camiasından "hayranlar hayranlar" yani ;D
Yani bu yakında XL Double Kazımda çıkabilir anlamına mı geliyor.
Darkwood Sakinleri..

SkyWolka

Konu çok güzele benziyor

rumar80

Macera gün geçtikçe oturuyor.
  Bir yanda zamanlarından koparılmış, eğitimleri yarım kalmış orjinal takım (ki yeni eğitmenleri Kitty Pryde) bir yanda Cyclops ve ekibi, arada da kendi çıkarı için çalışan Mystique ve Sabretooth.
  Bendis bence X-men camiasını başarıyla toparlamaya başlıyor.