Buddy Longway - Presstij

Başlatan hanac, 19 Şubat, 2013, 22:03:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

pearl jam

tabii ki bir western  :) tahmin etmeliydim

yalcinerol345

Alıntı yapılan: hanac - 19 Şubat, 2013, 22:03:47
Buddy Longway

İşte budur.Frankofon denince benim için ilk sıralardadır.Yayınlansın da ben beklerim.Yayınevleri neden bizim bildiğimiz frankofonları tercih etmez ki?

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 19 Şubat, 2013, 22:27:14
tabii ki bir western  :) tahmin etmeliydim

Buddy klasik western kahramanlarından değildir.  ;)

yunusmeyra

bu güzel haberin olduğu mesajı atlamışım ki bu benim hatam  ::) ancaka"prestij" BL'yi yayınlarsa tam ismine layık bir iş daha yapmış olur..bazı çizgi roman kitap ve serileri ,türlerinde "klasikler","efsaneler" kategorisine yükselmişlerdir.."longway" bence onlardan biridir..klasik western çizgi romanlarını sevenlerden,"büyülü rüzgar","ken parker" gibi dizilerin hitap ettiği okuyuculara kadar ortaklaşa zevk alacakları bir seridir..hele çocuğuna "yakari" albümlerini alan anne-babalar hem çocukları hem kendileri için bu seriyi tercih edebilirler..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

pearl jam

Bu yorumlardan sonra ben de Buddy Longway'i merakla beklemeye başladım

rumar80

Buddy Longway zamanında önce Yaman ardından da Tercüman Çocuk dergilerinde yayınlanan ve çok sevilen bir çizgi romandır.
   Çocukluğumuzun favori çizgi romanlarındandır.

hanac

Buddy Longway için ayrı başlık açacağım.

Bu yazıları oraya taşıyacağım.

Evet, bunu yapacağım.  :)

rumar80

Alıntı yapılan: hanac - 20 Şubat, 2013, 20:10:35
Buddy Longway için ayrı başlık açacağım.

Bu yazıları oraya taşıyacağım.

Evet, bunu yapacağım.  :)

Yapmışsın da.  ;)

DAMPYR

Konusu ne bu çizgi romanın....  ??? ::) :)

yunusmeyra

Claude de Ribaupierre yani kendi imzasıyla "derib"'in eseri..

İsviçre'li bir çizgi roman sanatçısının fransız-belçika albüm formatları içinde şekillenmiş serisi..

1972 yılı ile 87 yılları arasında yayınlanıyor.. Sonrasında eklenmiş farklı çizerlere ait albümleri de var..

Derib, röportajlarında ölümsüz ve mükemmel bir kahramandan ziyade doğa ve toplumsal sorunlarla mücadelesi içinde sıradan bir insanı anlatarak çizgi romanın var olan kalıplarının dışında hikayeler anlatmak istediğini söylemiş (o yıllar ve hakim çizgi roman ekolleri açısından ne kadar önemli bir yazım-çizim mücadelesi olduğunu takdir etmek çizgi roman tarihç ve sevdalılarına kalıyor)..

Amerikan kıtasının "hakim akım" çizgi romanları ve "fransız-belçika" ekolünün çizgi roman şablonlarının dışında , bugünkülerin "grafik roman" tanımlamasıyla karşıladığı "eser"lerden..

Evet ,"sıradan" bir insanın "efsanevi" maceralarını anlatıyor..

HacıGeraltEmmi

Toplam 20 albüm var zaten, 3 erli yayınlansa bir yılda biter ::)

[IMG]http://imageshack.us/a/img853/5940/buddyo.jpg[/img]

yunusmeyra

birde "buddy" serisinin özel yerini vurgulayan bir çok ünlü çizerin 1-2 sayfalık küçük çizgi öykülerinin yer aldığı bir albümün yayınıda bu seriye eklenirse tadından yenmez  ;)  :)

Gambit

Bu guzel kapaklari harcamayalim; teker teker yayinlansn, 2 senede bitsin sorun yok

V

Buddy kesinlikle yayınlansın da çocuklarım ve ben
Yakari'nin de devamını bekliyorum.
"İstemem,eksik olsun.."